Nezvládam to

Nezvládam to

Odoslaťod zuzada » So Dec 17, 2016 8:39 pm

Ahoj
Volám sa Zuzana a mám 15. V poslednom čase som začala trpieť depresiami. Ale zhoršilo sa to po príchode otca. Pracuje v zahraničí. Jedného dňa som náhodou videla ako si posiela s niekým srdiečka a obidvaja sa oslovili "zlato". Vtedy som nevedela čo si myslieť. A ani teraz neviem. Bojím sa, že ak je to pravda, tak to nezvládnem. Ešte aj v škole keď sa ozvem, tak na nikto nepočúva alebo odpovede ako čo trepeš ty malá krava, drž hubu alebo ty si idiot sú na dennom poriadku. Chodím aj na tanečnú na ktorej som najstaršia a tie mladšie dievčatá si tam urobili skupinky a je my blbe sa k nim pchať a nechcú mi nič povedať alebo ja nechcem počúvať o tom že pomaly anorektičky sú ale sťažujú sa že sú tlsté. A na divadelnom toho mám tiež dosť. Išla som s kamarátkou a jej bratom a my zo srandy že my sme proste krásne a on my povedal že preto nikto iný ako ja ma chváliť nebude lebo nie je čo. Snažím sa vždy vyzerať pokojne ale naozaj už nevládzem a všetko toto na ničí. A k tomu ešte aj z môjho obľúbeného speváka si spoluziačka robí srandu a keď som sa jej opýtala prečo to robí okomentovala to tak že na chce len naštvať. Doma to nie je tiež bohviečo keď otec odíde. Mladšia sestra nemá žiadny mužský vzor a už sa začala tak aj správať a neskutočné ma vytáčať. Mamka je dlho v robote čiže na nás nemá čas a dve staršie sestry už majú svoj vlastný život. Už aj ja som si začala všímať že dosť často už neprimerane reagujem a riešim aj zanedbateľné maličkosti. Finančne tiež nie sme s tých bohatších takže nechodíme veľa na dovolenky čiže ani odreagovať sa nemám kde. Dúfam že to nebudete brať ako výlev 5 ročného decka.
zuzada
 
Príspevky: 1
Založený: So Dec 17, 2016 7:24 pm

Re: Nezvládam to

Odoslaťod azur » Po Jan 30, 2017 11:42 pm

Si silnejšia ako si myslíš. Ver mi prosím,zvládneš a dokažeš ešte veľa v živote. Pracuj na tom aby si si dokázala udržať nad vecou nadhľad ako prináležį inteligentnej bytosti.Musíš čítať a veľa čítať.. Buď knižky alebo časopisy,najlepšie z kazdého niečo ale prevažne knižky ale od ľudí ktorí sú vnímaví v živote. Je to veľmi dôležité.Nesmieš prestať čítať.Čítaním ako každou činnosťou, spoznávaš ,učíš sa,zbieraš informácie. Sebavedomie sa zvýši lebo budeš schopná sa vedieť vyjadrovať na vysokej úrovni.Komunikácia je veľmi dôležitá a čím viac budeš čítať,tým menej sa ti bude stávať že ťa niekto dokáže niečim zaskočiť až zrazu to úplne pominie a zvyčajne to netrvá veľmi dlho,nemusíš prečítať 500 kníh .A potom si začneš okamihy kde sa ťa niekto bude snažiť zneistiť v čomkoľvek,užívať lebo budeš pripravená ho kedykoľvek uzemniť až sa bude cítiť maličký o proti tebe.
Aj keby zrovna tvoja najlepšia kamarátka nemala absolútne v láske tvojho obľúbeného speváka,speváčku to neznamená že nie ste kamarátky ;) ak si len robila srandu aby ťa podpichla tak proste je to len sranda (je to o tom nadhľade) ak ti tieto veci naozaj natoľko prekážajú že v tomto srandu nevidíš tak jej to priamo povedz ale keď bude vhodná doba a bude chvíľa kedy budete mať k sebe veľmi blízko a nastal ten okamih proste kedy kecáte o všetkom a cítite že vám je spolu fajn ;)
azur
 
Príspevky: 8
Založený: Po Jan 30, 2017 8:46 pm

Re: Nezvládam to

Odoslaťod azur » Po Jan 30, 2017 11:47 pm

Aha,len spolužiačka.. Jednoducho sa nadýchni a uvedom si že si dostatočne vyspelá bytosť aby si sa dokázala povzniesť nad podobmé názory .Povedz jej,..To je v poriadku ,s tým dokázem žiť ,nie je možné aby sme cítili vo všetkom rovnako.
azur
 
Príspevky: 8
Založený: Po Jan 30, 2017 8:46 pm


Naspäť na Depresia a smútok

cron