Neviem ako zacat

Neviem ako zacat

Odoslaťod Sofia » Št Mar 24, 2011 4:20 pm

Dobry den, neviem cim zacat nikdy som taketo nieco nepisala. Myslim si ze mam nizke sebavedomie Myslim si o sebe ze som skareda a neznasam ked mi niekto povie opak, lebo oni to hovoria len tak aby ma utesili, ale ja viem ze som neni pekna som sice chuda a netrpim nadvahou ale mam problematicku plet a nenam pekne predne zuby ale bojim sa ist k zubarovi aby mi nenadaval ako mi tie zuby vyzeraju. Mam problem aj s tym ze mam ist niekde sama napr. do obchodu alebo ist autobusom, preto stale chodim vsade s mojim priatelom s autom. Alebo keby som mala ist niekde sama tak radsej nejdem. Mam niekedy aj strach z ludi ze ako sa na mna divaju a radsej sa vyhybam ocnemu kontaktu. Som z toho strasne nervozna a potom sa strasne potim co mi je nesmierne neprijemne. Uz pol roka som na urade prace, ale teraz pomaham v jednej praci kde som aj so svojim priatelom on tam robi u svojho brata. Ani tam sa neciitim dobre stale mam pocit ze som tam naviac ze ma tam nepotrebuju. Predtym kde som pracovala nebolo to bohvieco ale boli aj dobre dni boli sme tam celkom dobry kolektiv a bola tam aj dost zabava. Chodila som aj na vysoku skolu ale potom sa mi akosi prestavo darit na skuskach a potom som si nasla priatela a uz sa mi nechcelo dalej ucit a potom som mala aj mensiu potycku so spoluziackou a potom som tam uz dalej neprisla lebo som sa bala. Mala som vtedy horzne stavy ze som zlyhala a bala som sa to povedat rodicom lebo som ich nechcela sklamat a chcela som aby ma uz konecne za nieco pochvalili a nie stale ma s niekym porovnavali ako je ten niekto iny je lepsi ako ja a aka som ja nepriebojna. Som jedinacik. Mozno aj preto sa stale podcenujem a radsej dam hlavu do piesku ako by som mala nieco riesit. No velmi rada vyvolavam hadky a som vybusna. S mojim priatelom sa v poslednej dobe casto hadavam, sme spolu 2a pol roka, teraz sme zacali spolu byvat odstahivali sme sa od naseho rodneho mesta. V poslednych dnoch ma pochytila ne neho nesmierna ziarlivost myslim si ze niekoho ma aj ked je to mozno iba vyplod mojej fantazie pretoze neviem kedy by to stihol kedze je stale so mnou . Neviem uz co si mam mysliet a komu mam verit. Rada by som uvitala nejaku radu, vopred velmi pekne dakujem.
Sofia
 
Príspevky: 1
Založený: Št Mar 24, 2011 4:11 pm

Re: Neviem ako zacat

Odoslaťod Laska » St Okt 23, 2013 10:51 pm

10 životních skutečností

Autor: Marek Adamec

1. Dostanete tělo – může se vám líbit anebo ne, ale bude vaše po celou dobu co jste na tomto světě.

2. Naučíte se lekce – zapsali jste se na plný úvazek do školy s názvem život. Každý den dostanete šanci naučit se lekci. Buď se vám budou líbit, anebo je nazvete hloupými a nepodstatnými.

3. Neexistují chyby, pouze lekce – růst je proces plný zkoušek, chyb a pokusů. Chybné pokusy jsou součástí procesu, stejně jako ty úspěšné.

4. Lekce se opakuje, dokud se ji člověk nenaučí – každá lekce se bude opakovat v různých variantách a to dokud se ji nenaučíte. Teprve pak můžete jít na další lekci.

5. Naučením lekce proces zdaleka nekončí – neexistuje součást života, ve které nenajdete lekci. Pokud jste naživu, čekají vás lekce, které je třeba se naučit.

6. Žijte přítomností – buďte vděční za to co máte právě teď a nestresujte se budoucností.

7. Lidé kolem vás jsou vaším zrcadlem – nemůžete někoho milovat či nenávidět, aniž by to odráželo něco, co milujete, či nenávidíte na sobě.

8. Co uděláte se svým životem, je jen a jen na vás – máte všechny zdroje a prostředky, které potřebujete. Co s nimi ale uděláte, je jen a jen na vás. Volba je jen a jen na vás.

9. Odpověď leží ve vás – odpověď na vaše životní otázky leží ve vás. Jediné, co je třeba dělat je hledat, naslouchat a věřit.

10. Ať už si myslíte, že to dokážete či ne, v obou případech budete mít pravdu.
Laska
 
Príspevky: 9
Založený: St Okt 23, 2013 7:54 pm

Re: Neviem ako zacat

Odoslaťod Laska » St Okt 23, 2013 10:55 pm

Laska
 
Príspevky: 9
Založený: St Okt 23, 2013 7:54 pm

Re: Neviem ako zacat

Odoslaťod Laska » St Okt 23, 2013 10:56 pm

[b]Deset kroků k sebelásce[/b]

1) ZANECHTE VEŠKERÉHO KRITIZOVÁNÍ. Kritizování nikdy nic nezmění. Odmítněte kritizovat sami sebe. Přijímejte sami sebe přesně takové, jací jste. Každý se mění. Když se kritizujete, jsou vaše změny negativní. Když se chválíte, vaše změny jsou pozitivní.

2) NESTRAŠTE SE. Přestaňte se terorizovat svými myšlenkami. To je příšerný život. Najděte si pro sebe symbol, při jehož představě je vám dobře ( já mám žluté růže ). Kdykoliv vás pak napadnou chmurné nebo děsivé myšlenky, představte si tento symbol a od něj přejděte k veselejším myšlenkám.

3) BUĎTE K SOBĚ LASKAVÍ A MĚJTE SAMI SE SEBOU TRPĚLIVOST. Buďte k sobě něžní. Netrapte se. Mějte se sebou při učení nových myšlenkových pochodů trpělivost. Chovejte se sami k sobě jako k milované osobě.

4) BUĎTE LASKAVÍ KE SVÝM MYŠLENKÁM. Nenávist k sobě je vlastně nenávist k vlastním myšlenkám. Nezlobte se na sebe za to, že myslíte. Prostě nepříjemné myšlenky změňte.

5) CHVALTE SAMI SEBE. Kritizování podrývá vašeho ducha. Chvála duchu prospívá. Chvalte si sami sebe co nejvíc. Neváhejte se pochválit za každou maličkost.

6) BUĎTE SAMI SOBĚ OPOROU. Najděte způsob, jak být sami sobě oporou. Obraťte se na své přátele a dovolte jim, ať vám pomohou. Člověk musí být silný, aby dokázal požádat o pomoc v okamžiku, kdy ji skutečně zoufale potřebuje.

7) MĚJTE POCHOPENÍ PRO SVÉ NEGATIVNÍ POSTOJE. Uvědomte si, že jste si je vybrali pro to, abyste uspokojili určitou potřebu. Nyní však nalézáte nové, pozitivní způsoby, jak vyhovět daným potřebám. Proto své staré negativní postoje s Láskou propusťte.

8) PEČUJTE O SVÉ TĚLO. Nechte se poučit o správné životosprávě. Jaké živiny tělo potřebuje, aby bylo v optimální kondici a dosahovalo co nejvyššího výkonu? Jaká cvičení nebo činnosti vám budou svědčit? Pečujte a starejte se o chrám své duše.

9) PRÁCE SE ZRCADLEM. Dívejte se sami sobě často do očí. Dávejte najevo rostoucí Lásku, kterou k sobě cítíte. Odpusťte si při pohledu do zrcadla. Odpusťte také svým rodičům. Alespoň jedenkrát denně si řekněte: „ Miluji Tě. Opravdu Tě miluji…”

10) PUSŤTE SE DO TOHO OKAMŽITĚ. Nečekejte, až vám bude lépe, až zhubnete nebo dostanete novou práci.
Začněte HNED – tak, jak vám to půjde nejlépe.
Laska
 
Príspevky: 9
Založený: St Okt 23, 2013 7:54 pm


Naspäť na Iné

cron