šikanovanie

šikanovanie

Odoslaťod Krajan » Št Jan 02, 2014 1:50 pm

Mám 20 rokov. Neviem či by som mal ísť k psychologičke aj na základe toho, že som sa s nasledovným problémom ako tak vyrovnal. Na strednej skole ma šikanovali. Škola bola učňovka (výučný list + nadstavba s maturitou). Nebudem písať podrobnosti, pretože je to na dlho. Bolo to hrozné a chcel som spáchať samovraždu, lenže som to nedokázal. O šikanovaní a o svojich problémoch som nikomu nič nehovoril, iba ak niečo. Mal som strach a bol som do seba uzavretý. V tom období som si neuvedomoval veľa skutočností a bol som naozaj hlúpy. Nemal som dobrú výchovu, otec alkoholik a samé problémy v rodine. Je toho dosť a niektoré udalosti vo mne vyvolávajú určité zážitky čo som prežil v tej škole. Po skončení školy som mal chuť zabiť toho tyranizujúceho človeka. Ak som si to v hlave premietal, tak som sa cítil pri tom dobre. Ale vedel som že to mám v hlave a viem, že tým by som nič nevyriešil. Iba ak zhoršil. Viem s týmto všetkým žiť, ale niečo mi hovorí, že život by bol lepší ak by sa to vyriešilo s nejakým odborníkom. Život sa mi zlepšil na základe motivačných kníh a filmov. Škoda, že som tieto zdroje neobjavil oveľa skoršie. Inak by som nemusel toto písať. A nechcem aby ma tieto zážitky ovplyvňovali v životných rozhodnutiach a niekedy mám pocit pomôcť tým, ktorý zažili podobné udalosti ako ja. Teraz by som sa bál blízkym ľuďom povedať to čom som prežil. Je to strach s toho, že by ma vysmiali a hovorili by mi, že akým slabým človekom som bol. Všetko je len v mojej hlave a ja viem čo cítim a viem to čo som prežil a nik iný to nevie. Chcel by som tie zážitky vymazať a byť medzi ľuďmi tak, aby som nemal tie myšlienky v ich prítomnosti. Niekedy závidím ľuďom ktorý mali lepší život ako ja . Lepšiu výchovu, školu a iné. Viem že sú aj horšie veci, ale týchto ľudí vidím každý deň. Je toho viac a myslíte si, že je vhodné ísť k psychologičke? Alebo sú aj iné spôsoby? Ďakujem pekne za odpovede.
Krajan
 
Príspevky: 1
Založený: Št Jan 02, 2014 1:48 pm

Naspäť na Iné

cron