Týranie, keď je súrodenec psychopat

Týranie, keď je súrodenec psychopat

Odoslaťod kassandra » So Feb 13, 2016 8:08 pm

Prvý psychológ mi odporučil hľadať duševnú rovnováhu, druhý bol úplný magor a až tretí pochopil, že som zložitá (zložená) osobnosť. Nepríjemná bilancia, psychologické keci ma nezaujímajú, ale môj problém spočíva v tom, že musím čakať, ako sa situácia sama vyvinie, pretože iného riešenia niet. Teoreticky by som mohla rodičov udať, ale byť sprostý nie je zločin a psychopat by mal voľnú cestu. Psychopat má vlastné záujmy, za účelom dosiahnutia svojho pravidelne „úraduje“ a manipuluje rodičov, presviedča ich všemožne, že sa za mňa musia hanbiť, takže oni sami sú týraní tou psychopatologickou vsugerovanou myšlienkou a jej dôsledkami, lenže zo svojej strasti obviňujú mňa a vyžadujú odo mňa, aby som sa za seba hanbila a zriekla sa akejkoľvek aktivity, ktorou sa prezentujem svetu. Ponižovaním ma presviedčajú o spoľahlivosti toho, čomu uverili, bodajbynie, keď to počuli miliónkrát. Mám dve možnosti: buď si objednám zavraždiť psychopata, lebo kým bude žiť, bude spriadať pikle, alebo odídem, lebo im nemám ako pomôcť. Rodičia mi urobili najhoršie, čo mohli, dali ma zatvoriť nemilosrdne na psychiatrii, kde do mňa pchali lieky, ktoré som nepotrebovala a poškodili mi pamäť, takže sa nebojím, že by mi mohli spraviť niečo horšie. Nebojím sa, že by som neprežila, viem, že prežijem všetko možné, bojím sa len, že sa mi život alebo žitie nebude páčiť – psychopat ma už predsa má tam, kde ma chce mať. Keď zostanem, budem trpieť toto, keď odídem, budem sa trápiť ani nie tak preto, že rodičia skončia na ulici, to je isté, ako preto, čoho je psychopat schopný dosiahnuť s tým, čo dosiahne, ďalej. Hm, nikomu neželám také úvahy. Nehanbím sa za to, že je psychopat sofistikovanejší odo mňa, nemám sa za čo. Tretia možnosť: vo vojne je to jednoduché, keď ste v bezvýchodiskovej situácii, tak kapitulujete, ale v takej bezvýchodiskovej situácii, v akej som ja, kedykoľvek zložím zbrane, prehrám (isteže ma nebaví stále počúvať, čo musím, keď nemusím), takže otázka znie, ako dlho vydržím? Tuto človek nepomôže... Každému v podobnej šlamastike radím modliť sa
kassandra
 
Príspevky: 5
Založený: Ne Jan 24, 2016 8:52 am

Re: Týranie, keď je súrodenec psychopat

Odoslaťod kenia » So Feb 20, 2016 10:57 pm

premýšľala som, čo napísať.....

Neviem. Asi len to, že vážne pomôže modlitba. No v tomto prípade je to zložité práve pre situáciu v ktorej sa nachádzaš.
kenia
 
Príspevky: 7
Založený: So Feb 20, 2016 10:46 pm


Naspäť na Iné

cron