Moj otec má frajerku

Moj otec má frajerku

Odoslaťod witch » St Jún 11, 2014 6:36 pm

Dobrý deň,

Potrebujem pomoc, radu.. zistila som, že moj otec ma frajerku, približne v jeho veku... Ako sa mám zachovať ? Mám to povedať mame... Premýšľaľa som nad rozhovor s otcom, ale vobec neviem ako začat, ako zareaguje.. Bojím sa reakcie.. A celkom sa aj hanbím..Trápi ma, keď sa pozriem na moju maminku a malého bračeka a pri tom viem čo otec robí a s kým sa stíka...Prosím poraďte mi, už nezniesiem tú pravdu tlačiť v sebe..Ďakujem za vaše názory a rady.
witch
 
Príspevky: 1
Založený: St Jún 11, 2014 6:25 pm

Re: Moj otec má frajerku

Odoslaťod Radka Štrbová » Ne Sep 28, 2014 8:50 pm

Dobrý deň,

viem si predstaviť, že musí byť náročné niesť takéto bremeno so sebou a ešte ťažšie rozhodnúť sa čo s ním urobiť ďalej. Dôležité je, aby ste neostávali s týmto tajomstvom sama a neniesli ho sama. Pokiaľ máte nejakú blízku osobu, ktorej môžete dôverovať a ktorá Vás dokáže pochopiť, obráťte sa na ňu a skúste sa jej zdôveriť. Avšak je potrebné starostlivo zvážiť o koho pôjde.
Pokiaľ chcete dať otcovi najavo, že o jeho schôdzkach s inou ženou viete a nechcete mu to povedať priamo Vy, môžete mu to sprostredkovať aj prostredníctvom tejto osoby, ak by bola ochotná. Tým by ste sa čiastočne zbavili záťaže a nemuseli tlačiť pravdu v sebe. Tiež, ako ste aj sama uviedli, môžete otca informovať, že o ňom viete a ďalej to s ním nemusíte rozoberať. Skúsiť to môžete tvárou v tvár, ak sa na to však necítite, prostredníctvom inej osoby, písomne či rozhovorom, je to už na Vás, aká forma by Vám vyhovovala. Čo sa týka zdôverenia sa matke, celá záležitosť môže (aj keď nemusí) nabrať dramatický spád s nepredvídateľným priebehom, pretože každá rodina problémy rieši iným spôsobom. Manželské problémy by si mali medzi sebou riešiť predovšetkým manželia a malo by to prebiehať mimo Vás, ale vzhľadom na to, že ste do toho boli zatiahnutá môžete na tento aspekt otca upozorniť. Každopádne by bolo vhodnejšie neostávať s touto ťaživou pravdou sama.

Držím Vám palce a prajem veľa síl.

S pozdravom,

Radka
Radka Štrbová
 
Príspevky: 20
Založený: So Feb 23, 2013 9:38 pm


Naspäť na Nevera