Minulosť ma nepustí do budúcnosti

Minulosť ma nepustí do budúcnosti

Odoslaťod Mafinka » So Máj 18, 2013 11:36 pm

Dobrý deň,
Už vyše roka a pol som sama. S ex priateľom som mala veľmi intenzívny krásny milujúci vzťah no kvôli jeho matke, sa ten vzťah skončil. Nedokázal zabojovať, vzdal sa našej veľkej lásky kvôli pokoju v oboch rodinách. Viem poviete si zbabelec. Je to dlhý príbeh, ale ten už nie je mojím momentálnym problémom. Rok mi trvalo kým som sa spamätala. Keď som zistila, že už som z toho von, zistila som, že som úplne voči mužom imúnna. Moje sympatie voči nejakému nápadníkovi nevydržia dlhšie ako jeden deň. Nájdem si potom milión vecí, prečo to radšej ani nezačínať... Sama sa presvedčím o tom, že to určite nemôže byť ten pravý. Strašne sa bojím toho, že sa opäť veľmi zamilujem a znova sa sklamem. Neviem čo mám robiť, už som z tohto môjho stavu zúfalá. Mám 24, končím výšku, chcela by som sa vydať a založiť si rodinu, ale neviem ako keďže som voči chlapom zaočkovaná... Viete mi prosím poradiť, ako sa z tohto stavu dostať a opäť začať veriť vo večnú lásku?
Mafinka
 
Príspevky: 1
Založený: So Máj 18, 2013 11:23 pm

Re: Minulosť ma nepustí do budúcnosti

Odoslaťod Lilith696 » Št Jún 20, 2013 2:27 pm

Mafinka, prečo ľudia stále chcú to čo nemajú a naopak. Prešla si si určite tŕnistou cestou. Ale všetko, čo sa nám v živote deje, je na niečo dobré a máme si z toho niečo zobrať. Dalo ti to dobrú skúsenosť, povedala by som. Je dobré, že teraz vnímaš veci s "triezvou hlavou". Pozri sa na vec tak. Si mladá žena, máš len 24 rokov. To vážne sa chceš už teraz niekomu zaviazať sobášom a deťmi? Pozri sa na to takto. Nikdy nevieš čo bude o 10 rokov a nikdy nevieš, čo sa môže z toho milujúceho a neviem ešte akého partnera vykľuť. A ty budeš kde? Jeho osobná domáca kuchárka, komorníčka a pestúnka jeho detí. Ja to chápem, spoločnosť totiž ženy tlačí do role manželky a matky a väčšina žien má predsudky, že ak nebudeme mať dieťa a manžela, nás budú ohovárať a ostaneme sami a bla bla...ale keď si to porovnáš či budeš sama alebo niekoho otrokom, asi je lepšie byť sama a užívať si života. Muži si ho užívajú a nikto ich preto neodsudzuje. O čo sme my ženy horšie? Od života sa dá čakať aj viac ako stáť pri sporáku a meniť plienky. Máš určite veľa iných možností. Môžeš toho v živote oveľa viac dosiahnuť ak budeš chcieť...nemusíš sa nasilu vydávať len aby bolo okolie spokojné. Asi to tak necítiš keď píšeš, že máš taký problém...nechaj veci voľný priebeh...nejako už bude, ale mysli v prvom rade na svoje šťastie :)
Lilith696
 
Príspevky: 2
Založený: Pi Apr 05, 2013 11:44 am


Naspäť na Opustenie a samota

cron