Ako ďalej?

Ako ďalej?

Odoslaťod Mirka » Ut Sep 27, 2011 11:03 pm

Dobry den vsetkym. hladam pomoc, lebo by som chcela zlepsit vztah s priatelom. chodime spolu rok a planujeme spolocny zivot. nas vztah je uprimny a ja som z toho velmi stastna. pred dvomi mesiacmi sme sa vsak s priatelom prestahovali do zahranicia a zacali mensie problemy. kedze ja tu mam rodinu, som spokojna, ze som konecne "doma". priatel tu vsak okrem mna a mojej rodiny, ktoru doteraz nepoznal, nikoho nema a zacali na povrch vyplyvat nove veci. vsimla som si ze trpi pocitom menejcennosti, lebo ma problem s komunikaciou (okrem toho ze ma problem s novym jazykom, trosku sa aj zajakava. nie je to zle ale obcas mam pocit akoby sa dusil vnutri a ta rec je horsia ako predtym), citi sa preto osamely. cez den sme kazdy vo svojej praci a vecer na nom vidi ze je depresivny. dalej som si vsimla, ze nevie dat najavo svoje emocie, pretoze na to vobec nie je zvyknuty, kedze doma bol stale za najmladsieho koktaveho chlapca (ked mal iny nazor ako rodicia tak bol podla ich mienky bud nadrogovany, alebo sa pridal k nejakej sekte...). radsej sa tvari akoby sa nic nedialo aj ked vidim ze casto mu je do placu alebo je nahnevany. chcela by som aby sa mal viac rad a prijal sa taky aky je, aby bol sam sebou a prejavoval vsetky svoje emocie bez pocitu hanby a viny. lenze to by som chcela ja a ja ho zmenit nemozem a ani vlastne nechcem. ako nam mam pomoct?
ja som komunikativna, mam sklon byt vodcom, casto si myslim ze mam pravdu iba ja. pracujem na tom ale ide mi to pomaly :)
Mirka
 
Príspevky: 3
Založený: Ut Sep 27, 2011 10:33 pm

Re: Ako ďalej?

Odoslaťod fyzik » Ne Nov 27, 2011 12:32 am

Ahoj Mirka,

no skusim. Tvoj priatel ma potlacene ego, comu prestahovanie nijak nepomaha. ale budis.

dufam, ze chodi na jazykovy kurz, aby sa zlepsil v jazyku. neuc ho sama. ani nikto z rodiny, nech ho neopravuje, lebo to ho len utvrdzuje v tom, aky je neschopny. nech ide do skoly, kde bude s ostatnymi rovnako pokrocilymi v jazyku, spozna novych ludi, mozno obcas s nimi skoci na pivo... najde si priatelov.

A pre teba jednoducha rada. ak aj "vies najlepsie" co je "spravne" spytaj sa ho na nazor. NESKAC DO RECI! aj ked mu to bude dlho trvat. nech sa cvici, a nech si zvykne na to, ze moze slobodne povedat, co si mysli. jo a skus si s nim dat obcas flasu vina, mozno sa mu jazyk rozviaze. ale nie prilis casto. :)

Drzim palce a vsetko dobre.

f
fyzik
 
Príspevky: 55
Založený: So Nov 26, 2011 11:59 pm


Naspäť na Partnerská kríza