kopa problémov

kopa problémov

Odoslaťod kukučka » Ne Apr 29, 2012 8:31 pm

Manžela som spoznala v r. 2006 a brali sme sa v 2008. Spoznali sme sa v UK. Je Portugalec a žije tam. Žila som s ním tam dlhšie. Naše problémy sú rozsiahle a už temer druhým rokom sme v oddelení a žijem s rodičmi na SR. Pomáhala som mu tams ukončením výšky - IT. r
Ked sme sa spoznali sme si povedali po ukončení výšky sa veľa zmení a hlavne manželova práca. Od jeho 18r pracuje ako štátny zamestnanec v vnemocnici. Pracoval 15r na 3 smeny a v tom som tam ja prišla do Lisabonu a spadla som do tejto rutiny. Bol ešte študentom denného študia. Tak som to brala ako vízvu že si tím prejdeme a budeme žiť potom ako my chceme. Počas nášho spoločného života mal problémy so spánkom, neustále sa mi sťažoval že sa budí viacej unavený ako ked ide spať, problémy s pamätou, nebol dobre koncentrovaní, pôsobil veľa x. veľmi unaveným dojmom. Niekedy sa budil s veľkými kráčami vyskočil z postele ako strela a ja som nevedela čo sa deje...Je skôr nočný typ a ja chodím do postele so sliepkami...Vela presedí za internetom až priveľa. Je veľmi intelektuálne zdatný, vizná sa v astronomii, financiách, ovláda 4 svetové jazky. Je dosť pohodlný, nešportuje, rád chodí do reštaurácií a café, proste južan...ved portugalec. Závažný problém v našom vzťahu je sex. Počas študia a práce na 3 smeny som vnímala že je fakt unavený ved raz pracoval v noci potom dve pobedné dev volna zasa nočná a potom aj ranná tak bol 16h. v robote...takto žil 15r. Ešte denné štúdium tak som brala veľký ohľad na neho bola trpezlivá. Mávali sme vzťah tak 2x max 3x do mesiaca. Aj to s väčšíme problémami lebo zlyhával a ja som nevedela ako na to. Tak ťažko sa mi pozeralo do jeho frustrovaných očí. Nikdy som ho neponízila, nevysmiala sa mu. Fakt som sa snažila mu to spríjemnovať ako som vedela aby mal na " to " chuť. Vyvíjala som úsilie kupov prádla alebo robila romantiku aby sa dobre cítil a vnímal môj záujem o neho. Iba raz si uvedomujem že sme mali bezproblémový sex že to zvládol fajn. Je to môj prvý a jediný sex. partner. A ja tiež pre neho. Manžel má teraz 37r.Ak som otehotnela tam tak som bola na rizikovom a lekár nám zakázal sex lebo hrozil potrat a 4 mesiace som preležala a potom prišla rodiť sem na SR. Tu na SR. sa mi podarilo zohnať modru tabletku pre manžela a zabrala. Už v Portugalsku a potom tu po pôrode sme mali vyostrené diskusie o tomto probléme a manžel po mne hučal že to musím akceptovať že on je taký a nemá na to chuť a že ho nemám do toho tlačiť. Po pôrode ak som tam opať vycestovala tak som tam bola cca 5 mesiacov ked muž o mna vôbec neprejavil vôbec záujem. Som si povedala že nebudem na neho vyvíjať žiaden tlak či iniciatívnu a takto to dopadlo že on proste vôbec to nevnímal že je to problém. On akoby nepotrebuje sex. život, alebo má nedostatok hormonov, alebo je na chlapov...a sa skrýva za inštitúciu rodiny... Od 2010 sme neni spolu a bol tu na týžden pozrieť nás a ani počas toho týždna neprejavil o mna záujem. V portugalsku žije svojou 20r. rutinou štátneho pracovníka a i ked nepracuje na tri smeny už a neštuduje nič sa nezmenilo o tom čo sme chceli. Našla som mu viacej x. pracá IT tu na SR ale všetko odmietol a ohrdol byt, ktorý tu mám. On žije tam v podnájme a temer prišiel on minulý rok lebo je napísaný na mama a môže tam žiť iba do doby pokial mu mama žije. Manžel ma minulý rok veľmi psychicky vidial rozvodom a jeho nálady sa neustále cyklicky opakovali raz sa rozvádzal potom ma miloval to ma dohnalo k žiadosti o úpravu rodičovských práv a povinností. Manžel na dieťa neposiela výživné iba sporadicky niečo. Zarába 850e čo je pre potrebu rodiny málo aby nás tam uživil a jeho nestabilné bývanie ma desí. Ked som bola naposledy v Portugalsku tak manžel sa viac x prekecol že sa cíti byť rozrušený, alebo povedl že S. Freud by mal čo s ním robiť. To vo mne naštartovalo sa orientovať na spychické problémy. Poruchy spánku ( bol na vyšetrení v sleeping clynic ale nič nezistili), neustála únava ( akoby burn out syndrom ) problémy s pamäťou, nekoncentrovať, neustála potreba rozprávať ( ústa sa mu nezavrú ) sexuálne problémy, depresie, viem že aj priklame alebo povie čo sa mu hodí a jednému to a druhému iné, alebo zamlčí a obkecá excelentne úplne všetko. Uteká od riešenia problémov, má strach z lekárov a vyslovene sa im vyhýba aj ked má bolesti. Má problémy s obličkami. Je veľmi výbušný že od neho utečem že sa ho bojím ked začne kričať, ventiluje problémy jedením v reštauráciách aj ked na úkor potreby rodiny. Pôsobí na mna raz ako svet je gombička a potom má silné depresie, plače že je sám. Je z rozvedenej rodiny a jeho mama mi pred rokom povedala že ako dieťa bol u psychiatra ale že nemala peniaze na neho a tak tam viac nemohla chodiť. Ale že niečo tam bolo...ale ani ona nevie čo...viem že bol silne traumatizovaný rozvodom rodičov ako 5r. chlapec a to som vedela aj pri vstupe do manželstva s ním. Nikdy som tieto problémy nepripisovala psychickým lebo som sa s nimi v realite nestretla ale jeho rutine. Žije niečo 20r. bez zmyslu aj ked mu rodina chýba a plače za nou a nie je schopný nič iné urobiť. Ani si nájsť prácu, či ju akceptovať ak mu dáme aj byt a len dokola žije to svoje a chce aby som to tam žila s ním. Neviem čo dalej napísať...neviem už...Je si vedomý sex. prlbémov a som mu povedala že musí ísť psychosex. ale odmieta..no proste začarovaný kruh v kope problémov či psychických, existenčných...ak by ste mi pomohli nejakou odpoveďou budem sa tešiť..
kukučka
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Apr 29, 2012 7:47 pm

Re: kopa problémov

Odoslaťod avonka23 » Po Mar 18, 2013 4:12 pm

bud mame rovnakeho muza, alebo neviem, ozvi sa mi, toto nie je normalne, akoby som toto pisala ja...
avonka23
 
Príspevky: 1
Založený: Po Mar 18, 2013 4:10 pm


Naspäť na Partnerská kríza

cron