kreatívne riešenie

kreatívne riešenie

Odoslaťod jales » Št Feb 16, 2012 2:11 pm

Dobrý deň,

s priateľom máme v poslednej dobe akési problémy. Hrozne veľa sa naťahujeme, hádame a často je to kvôli úplným banalitám. Chcela by som Vás preto poprosiť o nejaké kreatívne riešenie, ako problémy riešiť alebo ako predísť hádkam. Neviem, či ma chápete, ale verím, že áno.

Vopred ďakujem! :)
jales
 
Príspevky: 2
Založený: Št Feb 16, 2012 2:07 pm

Re: kreatívne riešenie

Odoslaťod fyzik » Pi Mar 30, 2012 4:27 pm

Mila Jales,

je to dost davno, co si pisala, ale to, co pises ma relativne jednoduche riesenie. Navodov ako zvladat hadky a ako sa konstruktivne hadat je velmi vela na internete urcite nejake najdes.

Moj navod (navod mojej zeny)
1. Ovladajte sa, ak mas na svojho draheho vysteknut pre nieco, radsej napocitaj do 10, ak treba, tak do viac. rovnako on.
2. ak nieco vycitas, vycitaj tu konkretnu vec. nechod do historie vztahu. ak si myslis, ze je to dosledok nejakeho systematickeho problemu, tak mu to pokojne povedz a spytaj sa ho na to. (napriklad nepaci sa Ti, ze neumyl riad, ty si myslis, ze je to prejav dlhodobeho kaslania na vztah. povedz mu o tom, ale pokojne)
3. NEURAZAJTE SA! v momente, ako padne prva urazka, ako sa pociti zlost, tak si dajte pauzu a pribrzdite, lebo v tom momente ste prehrali obaja. majte sa vo vzajomnej ucte. ak sa urazite navzajom, hadka bude pokracovat donekonecna a zacne zas, lebo sa budete hadat o urazke, ale problem, co to spustil sa nevyriesi.
4. Pamataj si, ze NEVIES, preco Tvoj chlap nieco spravil a ani on nevie, preco si sa pre nieco rozhodla. nedomyslajte si! ak si nieco myslite, tak neobvinujte hned. radsej povedz nieco taketo: Vies, ked neumyjes riad, ked Ta o to poziadam, pripada mi to, ako keby si ma nebral na vedomie a ponizuje ma to. tym mu povies, ako sa citis a zaroven nehladis na to, preco sa tak rozhodol.
5. Plati princip silnejsej motivacie a vyssej priority. Naucte sa ustupovat, pokial to Pre Vas nie je zivotne dolezite. Ak strasne nerad umyva riady, a pre Teba je to viac menej symbol, tak tie riady umy ty, a obcas mu povedz, ako to na teba robi dojem, ked tie riady umyje on. ak si ale ty alergicka na slnko, a Tvoj priatel rad chodi k moru sa vyvalovat na plaz, tak jednoducho ustupi on a k moru sa spolocne nepojde.
6. nesutazte, nesnazte sa navzajom porazit. spolupracujte. nehladajte kompromisy, hladajte konsenzus. napriklad: Ak sa napriklad hadate, na aky film sa pojde do kina, tak kompromis, kedy obaja prehrali je taka hadka, kedy sa tak pohadate, ze nemate vobec chut na kino. konsenzus je to, ak sa dohodnete, ze teraz sa ide na romanticku komediu pre Teba, na buduce sa pojde na horor pre neho. alebo ked sa hadate o dovolenke, ty si rada na plazi, on rad chodi po horach, tak chodte napriklad na kretu, a par cez den sa prejdete po horach, rano a vecer vylihujete na plazi, pripadne si to rozdelite na polovice.
7. mate sa radi, tak si vychadzajte v ustrety. chvalte sa navzajom, robte veci, ktore viete, ze ma ten druhy rad. ustupujte si navzajom ale davajte jasne najavo, po com tuzite a co by ste chceli.

No a bonus pre Teba ako zenu:

Chlapi narazky nechapu. nechapeme jemne narazky, nechapeme rafinovane narazky ani narazky priame. Ak nieco od chlapa chces, tak mu to rovno a polopatisticky povedz. a niekolko krat, nemysli si, ze to zaberie na prvy raz.

F.
fyzik
 
Príspevky: 55
Založený: So Nov 26, 2011 11:59 pm


Naspäť na Partnerská kríza

cron