kríza, či koniec vzťahu???

kríza, či koniec vzťahu???

Odoslaťod Lolita » Po Jún 20, 2016 9:42 am

Viem, že všetko je moja vina, som si vedomá toho, ale stalo sa. Mala som kamarátku, ktorú som mala veľmi rada. Chodila k nám každý víkend. No jedného dňa sa mi rozpadla rodina. Môj manžel sa zamiloval do mojej exkamarátky a tým pochoval naše priateľstvo navždy. Tvrdí, že on je na vine, že on ju zviedol, ale na to treba dvoch a žiadna kamarátka nejde do postele s mojim manželom. Sme manželia viac ako 13 rokov, predtým sme spolu chodili 10 rokov. Nie je to veľa, no zasa ani málo na to, aby som to všetko zahodila.
Začalo sa to "mojim lákaním manžela" cítila som, že niečo nie je v poriadku. Začala som chatovať na sociálnych sieťach tak, aby to on videl a začal aspoň trochu na mňa žiariť a viac si ma všímať. Celé sa to vlečie od novembra, no vyhrotio sa to až vo februári. Prehnala som to ... Máme spolu tri deti. On ich miluje a oni milujú jeho, aj ja ho ešte mám rada. Deti mali radi aj tú exkamarátku. Tie dve menšie deti to ešte nevnímajú, ale najstaršia dcéra v pubertálnom veku to prežíva veľmi zle. Chodí do psychologickej poradne, aby sa nad to preniesla, no tí dvaja manžel a jeho milenka obviňujú mňa, že som jej to ja nahovorila... Najmladšie dieťa sa rozplakalo v škôlke, že jej "niekto" sľúbil, že bude chodiť s kamarátkiným dieťaťom do škôlky... a že oco bol u nej a ju nezobral... dozvedela som sa to od cudzích ľudí. Najstaršia dcéra bola svedkom ako sa oco objíma s exkamarátkou v bazéne... prišla rozrušená domov a plakala... snažila som sa ju utíšiť a nahovárala som jej, že to sa jej asi iba zdalo, keď zrazu prišla sms od nej mojej dcére, že nechcela aby to takto skončilo, ale že sa majú radi... plakala znovu...potom našla v ocovom telefone nejaké ich sms samozrejme zaľúbené a to už bolo na ňu priveľa...teraz otec chce ísť na dovolenku s našimi deťmi, s ňou a jej deťmi... mali by ste vidieť jej výraz tváre, keď sa to dozvedela...
Celá rodina vie o manželovej nevere a známosti, chápem aj jeho, že srdcu nerozkáže... Chcem ho uchrániť i voči potupe v rodine a okoliu. Neuvedomuje si že sa rúti do záhuby, a že bude na smiech širokej verejnosti, že celá rodina ho možno odvrhne, už teraz nie sú k tomu naklonení ( a ja to nechcem), hovorila som mu nech sa rozhodne akokoľvek budem to akceptovať, len nech nezaťahuje do ich vzťahu naše deti... no vidím, že dobré slovo nestačí... Nechcem s ním bojovať, nemám na to energiu ani chuť, lebo vidím že tento boj prehráme obaja bez víťazstva. Neviem ako mám chrániť deti pred týmto. Povedala som aj manželovi, že nech si dobre rozmyslí, čo robí, lebo keď sa rozhodne akokoľvek, nebude návratu späť. Rozprávame sa bez kriku, zatiaľ pokojne, tolerujeme sa navzájom. Navrhla som psychologickú poradňu pre nás, ale neviem, či bude môcť niekto pomôcť zamilovanému srdcu a odvrhnutej žene...
Chcela by som od vás poprosiť o radu, či má zmysel bojovať ešte o rodinu alebo to zahodiť a začať odznovu..???.On tvrdí, že ma už nemá rád, ale že ku mne necíti ani nenávisť, z mojej strany neviem identifikovať svoju náklonnosť k nemu...je mi ľúto detí. Boli sme tím, ktorý sa navzájom dopĺňal. Kde som zlyhala ja, tam pomohol on, a kde zlyhal on, tam som zachraňovala ja. Mala som ideálnu rodinu....
Lolita
 
Príspevky: 2
Založený: Po Jún 20, 2016 9:00 am

Re: kríza, či koniec vzťahu???

Odoslaťod I.Alucarda » Pi Júl 08, 2016 4:01 am

Ahoj!
Najprv si s ním sadni a porozprávajte sa. Už len kvôli deťom. Ste dospelí, prišla kríza, musíte z nej von a to už len pre deti, lebo ak toto nevyriešite, naučíte deti nevyriešiť ich budúce partnerské krízy. Takže ak ta uz nema rad, preco s nim chces byt? Ma inu, je zalubeny, vyspal sa s nou. povedal ti ze ta nema rad, uz len to nevie ci odist z domu alebo bývať tam. Ak necitis nenavist, tak si potom necitila ani lasku? Porozpravaj sa s detmi a vysvetli im, bude to zle a bude to bolestive. Ale bolest je sucastou zivota. Začinate novu kapitolu života, asi bez otca/manžela. Ved city su jednina vec na svete comu nevieme rozkazat. Najskor sa s tym vyrovnaj, v com si urobila chybu ty a co sa pokazilo vo vasom vztahu. A to co si myslia ostatný, to nech ta vobec nezaujima, nechaj to tak. Ludia si budu mysliet aj tak to co chcu, vysvetlovanie nepomoze.
I.Alucarda
 
Príspevky: 3
Založený: Pi Júl 08, 2016 2:58 am


Naspäť na Partnerská kríza

cron