Problém s bývalým partnerom

Problém s bývalým partnerom

Odoslaťod Vero.nika » Ut Júl 23, 2013 1:21 pm

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám problém s bývalý priateľom. Asi by som mala povedať, že dôvodom nášho vzťahu bolo to, že ma uprosil a presvedčil ma, že ho začnem po čase ľúbiť. Z mojej strany bolo riadne hlúpe, že som s tým súhlasila. Po nejakom čase som chcela pauzu aby som zistila či mi bude aspoň chýbať, ale on nesúhlasil a vrátilo sa to k tomu, že naďalej chodil stále za mnou. Viackrát som mu povedala, že ho neľúbim no napriek tomu chcel byť so mnou. Po roku a pól som to ukončila. Jednoducho som stretla chlapca (Erika), ktorý mi hneď padol do oka. S bývalým som to hneď ukončila aj keď som netušila či sa mi Erik vôbec ozve lebo nemal na mňa ani číslo. Skôr či neskôr by som sa s ním aj tak rozišla. Erik sa mi ozval, začali sme sa stretávať. No môj bývalý robil odvtedy cirkus. Najprv vyplakával mojej mamine, sestrám, bratovi písal. Bolo mi ho naozaj ľúto lebo viem, aké je ťažké keď Vás opustí niekto koho milujete. Mňa to neprinútilo aby som sa k nemu vrátila. Nikomu nechcel povedať, že sme už neni spolu. Skôr povedal, že si berieme na jeseň byt a vyberáme spolu nábytok. Ja som si skrine kúpila on mi na ne prispel. Po rozchode som mu ich chcela vrátiť ale nechce si ich zobrať lebo čo keď sa k sebe vrátime. Potom začal s tým, že sa zabije. Vtedy som sa s ním stretla lebo som mala strach, že si ublíži. To mu dalo nádej, že ho ľúbim keď sa o neho bojím. Povedala som to jeho mame nech sa s ním porozpráva. Ona mu síce povedala nech sa ukludní a tým to u nej haslo. Verí mu, že prestal. Potom začal s tým, že zabije Erika alebo ho dá zabiť alebo z neho urobí invalida, lebo že za všetko môže práve on a kopu ďalších výhražok. Mám na neho zablokovaných 7 čísel. Denne mi píše kopu smsiek už 2 mesiace. Aj na nete som ho zablokovala lebo mi tam nechával odkazy. Neviem čo robiť aby nás už nechal. Nechcem zaťažovať našich veď mám 25 rokov a on 29 tak by sme to mali vedieť vyriešiť. Preto som sa rozhodla napísať sem. Viem, že je ťažké hodnotiť keď viete len názor jednej strany ale ocením každú radu.
Vero.nika
 
Príspevky: 1
Založený: Ut Júl 23, 2013 1:18 pm

Re: Problém s bývalým partnerom

Odoslaťod Braus » Ut Aug 20, 2013 12:52 am

Niekedy musíme myslieť predovšetkým na svoje potreby ako na pocity iných. Podľa veku dotyčného si trúfam typnúť že zakopaný pes bude asi v rodine, konkrétne deficit citovej v oblasti alebo naopak priveľká starostlivosť . Tak či onak bývalí partner je na úrovni malého chlapca ktorý si práve týmto adekvátne detinským správaním vymáha pozornosť. Privádza ma k tomu najmä fakt odmietania skutočnosti o ukončení vzťahu. Je to typ štenacej lásky ktorú k tebe tzv. prechováva, rozporuplné nálady kedy raz prosí, citovo vydiera alebo sa vyhráža sú druhé sprievodné signály že niečo asi nie je celkom okey. Charakter označený slovným spojením malý chlapec zohráva celkom kľúčovú úlohu v celom deji nakoľko je potrebné nasadiť masku nekompromisnej matky. Tu nesmieš poľaviť, osoby s touto tendenciou prehnanej citovej náklonnosti myslia predovšetkým na seba, svoje potreby a svoje pohodlie. Platí že klin sa klinom vybíja, nie je lepšia cesta ako byť chladna a arogantná. Nie si predsa povinná znášať večné zasahovanie do tvojho osobného života. Bývalí partneri zvyknú volať po par mesiacoch v nekresťansky nočných hodinách posílený nejakým tým promile v krvi hlavne preto pretože za normálnych okolností majú nejaké zábrany. Niektorý ich vôbec nemajú a niektorý to iba hrajú aby dosiahli to svoje. Vždy je možnosť veci riešiť a aj v tomto prípade padá ako posledná alternatíva trestne podanie. Dúfam ale že zostane nevyužitá.
Braus
 
Príspevky: 3
Založený: Ne Aug 18, 2013 11:29 pm


Naspäť na Partnerská kríza

cron