prosim vas poradte, ja uz si neviem rady...

prosim vas poradte, ja uz si neviem rady...

Odoslaťod frejkaa » Pi Sep 10, 2010 5:32 pm

zijem s priatelom od maja tohto roka, "chodime spolu" od januara...cize nie je to az taka dlha doba..od kedy spolu zijeme sa vsak zacali medzi nami problemy. moj partner takmer kazdy den hlada nieco co sa mu nepaci, ako som urobila, alebo neurobila, povedala ci nepovedala a su z toho hadky na dennom poriadku. ako priklad uvediem - boli sme na dovolenke v zariadeni kde pracuje jeho matka ako kucharka. vsetko bolo v poriadku, kym jeho matka neurobila scenu, lebo sa jej nepacilo ze jej venujeme malo casu. moj priatel bol nahnevany. na druhy den vsak doslo na hadku, lebo mamicka mala pravdu a ani ja som nenavrhla aby sme isli niekde s nou. cize nakoniec som bola ja ta zla... alebo uvediem dalsi priklad - vratil sa zo sluzobky, ja som mu kupila darcek, namiesto toho aby sa potesil, tak mal reci typu, ze on sa na to nepozrel, lebo nevedel koho je a od koho je -podotykam ze som mu ho dala do jeho skrine-a potom mi zacal vycitat ze ovela viac by ho potesilo keby bol v byte poriadok tak ako si on predstavuje. vycital mi ze ked prisiel domov, tak ja som spala po praci, ze boli v drese tri taniere, na susiaku mokre pradlo a pod...a toto je u nas na dennom, poriadku, ja pratam aj jeho veci, aj po nom, lebo bezne nieco zacne a nedokonci a on ak ma urobit nieco v domacnosti po mne, tak mi len vykrikuje ze nie je moj sluha, ale pritom ocakava ze bude mat vzdy vsetko popratane a ze ja budem upratovat bez slova aj po nom a pod...a pritom on sam robi napriklad len svoju cast postele, moju neupravi, alebo odlozi len svoje veci, moje nie...nie vzdy..ale vacsinou po hadke.. alebo napriklad..isla som si vybavit nejake zalezitosti a popri tom som si skocila s kamaratkou na jednu kavu kde som sa zdrzala 15 minut. urobil mi cirkus, lebo som mu nepovedala ze idem aj na kavu...a toto su len tri veci z tych vsetkych, ktore riesime dennodenne... neviem si uz rady, nic si neda vysvetlit, na vsetko ma svoju pravdu a vsetko musi byt len tak ako on chce. nevladzem uz a neviem ako pokracovat dalej. preto vas prosim o radu. dakujem
frejkaa
 
Príspevky: 1
Založený: Pi Sep 10, 2010 5:29 pm

Re: prosim vas poradte, ja uz si neviem rady...

Odoslaťod ano mas pravdu » Ne Okt 24, 2010 1:51 pm

V prvom rade sa s nim skus nejako porozpravat,viem skusala si. Takze musis uputat jeho pozornost,ako? Par tipov: Sprav scenu(trocha nakric), Zbal si veci(ako ze) mozno sa uvedomi a zisti ze daco je zle. Urcte si pravidla a extrem urcte si izby ktore ma kto na starosti.(ale tie izby len ked budu nevihnutne)No a ked sa dohodnete daj mu odmenu(sak ty vies ako :mrgreen: ) Ta odmena je pre muza dost podstatna. K jadru problemu,myslim ze chalanisko je dost naviazany na matku,Dohodni sa s nim ze dajme tomu raz dvakrat za mesiac by ste isly s nou niekam alebo k nej Skus sa nejak zblizit aj jeho mamou.(Varenie a tak sak je kucharka,myslim styl ako by som mala urobit to mäso aby mu chutilo, skratka popros ju o radu.) On sa to dozvie a bude rad ze sa radis s mamou.Darceky radsej uz nekupuj,myslim take na privitanie a ked musis opytaj sa. Sak naj darcek si ty a to mu daj najavo.
ano mas pravdu
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Okt 24, 2010 1:27 pm

Re: prosim vas poradte, ja uz si neviem rady...

Odoslaťod fyzik » St Nov 30, 2011 12:24 am

Ahoj,

mam pre teba zlu spravu.
nemas doma chlapa ale rozmaznane decko. navyse sa drzi maminej sukne. stara znama pesnicka. nic nove pod slnkom.
mas na vyber:
1. podriadit sa, naucit sa finty od mamicky (jeho), najlepsie si ju nastahovat do bytu a v tichosti trpiet.
2. pytat sa ho. :)
priklady na druhe riesenie:

on:V drese su tri neumyte taniere! preco si to neumyla?!
ty: vadi Ti to? ze to tam je?
on: ANO!
ty: mas ruky? .... tak ich pouzi a umy to.

priklad s jeho materou. (tu mi prepac, ja ako zena (a som chlap) by som nikdy nesuhlasil s dovolenkou v zariadeni, kde robi JEHO matka - ale dobre)
pri hadke by som pouzil
otazka/argument jeden: sme tu koli nej, alebo koli sebe? ak koli sebe, mame sa venovat sebe. ak koli nej, tak neviem, preco si mi vravel nieco ine.
otazka/ argument dva: JA mam vediet, ako reaguje a co chce TVOJA matka? prepac, ale to je TVOJA starost. ty mas davat pozor na svoju rodinu.

takze: jasne musis stanovit hranice. co je jeho zodpovednost, co tvoja, co ocakavas od neho, a co on moze ocakavat od teba. nie sme v stredoveku, aby sa citil pokoreny tym, ze umyje riady. alebo pozbera pradlo po dome, najma ak je vacsina jeho. a nenechaj sa vyprovokovat tymi jeho vystupmi.
fyzik
 
Príspevky: 55
Založený: So Nov 26, 2011 11:59 pm


Naspäť na Partnerská kríza