Som uz zufala :(

Som uz zufala :(

Odoslaťod hyllka » Pi Jún 10, 2011 7:42 am

Dobrý deň,
mám 26 rokov ale moja hlava odmieta dospieť, jednoducho nechce. Mám úžasného chlapa, ktorý si so mnou čo to pretrpel a je neskutočne trpezlivý ale bojím sa že mu dochádzajú sily ďalej ma viesť. Som neskutočne závislá od neho a v poslednej dobe aj strašne žiarlivá ale za všetko si môžem sama. Sme spolu 7,5 roka a on mi vždy vo všetkom pomohol až tak moc že teraz nie som schopná sama rozhodovať ani nakupovať ani nič. Neurobil to naschvál, presťahovala som sa do cudzieho mesta a chcel mi pomôcť aby som sa tu necítila sama. Žiaľ napriek všetkému som sama. Nemám kamarátky, a cítim sa tak strašne sama a prázdna že mam chuť plakať.
Priateľ sa mi snažil pomôcť že sme chodili von a vždy ma podporoval, aby som chodila aj sama von nech si nájdem kamošky, ale ja som proste zablokovaná. Neviem či je to tým že som bola strašne prísne vychovávaná a až kým som sa neodsťahovala z domu nepoznala som čo je to voľnosť čo je to žiť. 19 rokov som žila v klietke a pod dohľadmi rodičov. Možno som mimovoľne tento dohľad vyhľadávala aj u priateľa keď sme sa presťahovali a on mi to aj poskytol ale tak strašne som sa toho chytila že som žila jeho život nie môj.
Som nezodpovedná, nesamostatná a sama. Prosím poradte ako sa odkopnúť od dna a zmeniť sa. Priateľa nechcem opustiť pretože sa veľmi ľúbime ale bojím sa že to neskončí dobre ak sa nezmením. Neviem ako dalej :(
hyllka
 
Príspevky: 2
Založený: Pi Jún 10, 2011 7:41 am

Re: Som uz zufala :(

Odoslaťod Peťo » Po Júl 25, 2011 4:03 pm

Ahoj. Dobré je, že vieš tento problém popísať, sama si tento problém spoznala, a čo sa divím je, že si to dokázala nazvať ako problémom u seba samej. Celkom mi pripomínaš mňa - introvert, neužíva si života tak ako by mal (tak ako si predstavujem) a s tým nakupovaním ako by som čítal o sebe - ale to bolo, teraz ma už trápia iné problémy a to mám už 28. Vonku je veľa ľudí, ktorí sa majú chuť porozprávať a zabaviť. Treba ich len nájsť. Skús napríklad nejaké spoločenské aktivity - napríklad tanečná škola (napr. salsa), zumba, alebo iné spoločenské stretnutia. Dokonca by si tam mohla ísť aj s priateľom. Prihlás sa na začiatočnícky kurz - tam budeš so všetkými nováčik. Bude to fungovať rovnako ako v prvom ročníku na strednej keď ste sa vôbec nepoznali, a na konci keď ste zmaturovali ste dobrá partia. U mňa to fungovalo tak dobre, že som si tam našiel manželku ;). Nebuď smutná ani zúfalá - vždy si povedz teraz to idem skúsiť - A SKUS TO - teraz to idem urobiť - A UROBÍM TO (viem, že nie vždy je na to chuť, stačí raz za čas). Ak ťa trápia nejaké osobné problémy skús ich odložiť - iba odložiť - keď naberieš a budeš mať energiu, vyriešiš ich jednoduchšie. Pri spoznávaní nových ľudí buď prirodzená - povedz som tu nová a rada by som spoznala nové priateľky. A nech ta neodrádza neúspech, nech ťa motivuje tvoj cieľ. A nebuď pasívna - aj málo aktívna je aktívna ;) Veľa šťastia
Peťo
 
Príspevky: 3
Založený: Po Júl 25, 2011 2:52 pm

Re: Som uz zufala :(

Odoslaťod fyzik » Ne Nov 27, 2011 2:30 am

Mila hyllka,

s petom len suhlasim. Spolocenske aktivity je to prave orechove. aj ked, ja by som navrhoval, aby si sla sama napriklad na jazykovy kurz, alebo na nejake zenske cvicenie. joga, Pilates, aerobik.... cokolvek. sama preto, aby si bola nutena sa s niekym inym bavit, ako so svojim drahym. to je jedna moznost.

druha moznost ju jeho znami. musi nejakych mat. aspon kamaratske pary. ak mate nejaky par, tak mozes obcas pozvat zenu z toho paru na kavu, ze si chces len tak pokecat... vyskusas, uvidis. hlavne prekonaj strach z prveho telefonatu.
(mimochodom, neobvinuj sa a nevymyslaj, ze mas vazny problem)
neber zivot nijak vazne, ved je to len taka hra.

prajem vela zabavy a novych kamaratok,

F.
fyzik
 
Príspevky: 55
Založený: So Nov 26, 2011 11:59 pm


Naspäť na Partnerská kríza

cron