Prosím o radu.

Prosím o radu.

Odoslaťod miro » Po Jan 25, 2016 4:38 pm

Prajem pekní deň. Volám sa Miro a mám 50 rokov. 15. 04. 2015. som podstúpil operáciu výmeny bedrového klbu. Výmena bola viac menej úspešná, ale pri podaní lumbalnej anestézi mi prepichli nerv, následkom čoho bol 27mm opuch v mieste vpichu a necitlivosť chodidla končatiny. Zistilo sa to až na šiesty deň, po magnetickej rezonacii. Do tej dobi mi nik nechcel veriť a ja som sa zvíjal v bolestiach. Spal som málo, hodinku najviac. Po troch mesiacoch po rade lekára, som navštívil ambulanciu akútnej bolesti a tam som konečne dostal liek čo ako tak tlmí bolesť. Je to opiát palexia, podávaný v stropovej dávke k tomu ešte grimodin a ďalšie lieky podporujúce oživenie nervu či už v injekčnej, alebo práškovej forme. Aby toho nebolo málo, tak no ôsmi deň ma poslali rehabilitovať a upchali sa cievy tej končatiny. Po 4. mesiacoch som prestal užívať injekcie na riedenie krvi, že už je to v poriadku, ale zabudli na doliečenie už len formou tabliet a tak sa upchali znova. Teraz už užívam len tablety na doliečenie, čo sa týka upchania ciev. Chodidlo momentálne je už citlivejšie, ale bolesti pretrvávajú a to tak ako by ho prepichoval ihlou všemožným smerom, najviac v noci a zmene počasia. Už to nezvládam, niekedy by som najradšej niečo rozmlátil. Nemám ani erekciu, čo tiež negatívne prispieva na môj terajší život. Chodiť môžem, ale len málo lebo ma to bolí. EMG vyšetrenia sú tiež negatívne. Čo sa týka invalidity, nazbieralo sa 45 bodov a strop polovičného invalidného dôchodku je 70 bodov. Prosím o radu, lebo neviem ako ďalej, aj manželka je už z toho nešťastná. Za odpoveď vopred ďakujem.
miro
 
Príspevky: 1
Založený: Po Jan 25, 2016 4:28 pm

Naspäť na Zmätok a bezradnosť