buliamia?

buliamia?

Odoslaťod greenbean » So Jún 04, 2016 7:58 pm

vážne potrebujem pomôcť, možno je moj príbeh trošku dlhší, ale prosím, pomôžte.
všetko sa to začalo skoro pred tromi rokmi, ked som sa s kamaratkou rozhodla chudnúť. Vtedy som mala 14 a nikdy som nebola štíhla alebo aspon priemerná. Vždy som mala nadváhu. Ked sme v septembri toho roku začali chodiť do fitka, pri výške 173cm som vážila 78kg. kedže som sa dovtedy nikdy moc nehýbala, kilá pomaličky išli dole a každého pol kila dole ma motivovalo. Niekedy v máji dalšieho roku som pomaly začala upravovať aj jedálniček. jedla som zdravé jedlá, 5krát za den, pravidelne cvičila. Počas leta som rapídne schudla, no všetko v rámci zdraveho životného štýlu. v semptembri, o rok po tom čo som prvýkrat vstupila do fitka, som vážila 54kg. Niektorí mi už vraveli, že som chudá až príliš, aj ked to až také hrozné nebolo, stále sa dalo povedať, že vyzerám docela zdravo a nie až tak vychrtlo. S touto váhou som už nechcela robiť nič a vydržala mi asi rok. pokračovala som v zdravom stravovaní aj cvičení a bola som štastná. No komplexy a nízka sebadovera, ktoré som dlhé roky mala vo mne ostali a chronicky som sa bála priberania. Niekedy v novembri toho roku, mama urobila slivkové gule. Kvôli chudutiu som takú vec dlho nevložila do úst, tak som si povedala, že však pár ma ich nezabije. Ako som ich tak žula, začali sa vo mne prebudzať vyčitky svedomia a tak som tie gule rýchlo vyplula. a vtedy som si "uvedomila", že ved ja sa nemusím nezdravému jedlu vyhýbať, ale nemusím ho ani zjesť a tak prijať tie zlé kalorie. Pravidelne a čoraz častejšie som začala požúvať a následne bez prehltnutia vypluvať jedlo, ktoré som nechcela zaradovať do svojho zdraveho jedalnička. s vahou mi to v najbližších mesiacoch nič neurobilo, no začala som sa nenávidieť a ešte viac som sa bála priberania. Na konci leta som týmto sposobom (myslím, že je to preto, lebo nie všetky kalorie sa dajú vypluť) pribrala 3 kg, za čo som sa nenávidela, no už bolo neskoro a s vypluvanim jedla sa už nedalo prestať. do decembra som pribrala na 60-62kg (2kg stále skáču) a teraz, v máji skoro o tri roky po začatí s chudnutím, som tu s 62kg a závislosťou.. neuveritelne moc chcem prestať. už nechcem viac priberať z nezmyselného márnenia s jedlom. denne toho vyplujem tolko... ale bez pomoci sama to nezvladnem. nechcem, aby sa to so mnou vlieklo aj nadalej
greenbean
 
Príspevky: 1
Založený: So Jún 04, 2016 7:40 pm

Naspäť na Anorexia a bulímia

cron