Som chorá? Ortorexia

Som chorá? Ortorexia

Odoslaťod Mishellka » Po Mar 06, 2017 9:04 am

Asi pred rokom som začala pravidelne cvičiť a tomu samozrejme som postupne prispôsobovala aj svoj jedálniček. Aktuálne som dospela do takého štádia, že pravidelne v sobotu večer online listujem letáky všetkých našich hypermarketov, značím si, čo majú v akcii, čo by som si kde mala nakúpiť a ku jednotlivým potravinám si googlim ešte zloženie a vyživové hodnoty (teda ak to nie sú potraviny, čo kupujem bežne, tam už tie hodnoty poznám) a na základe toho, že či sú podľa mňa naozaj zdravé a čisté sa rozhodnem, čo si na najbližší týždeň nakúpim, takto si spravím rozpis jedál na celý týždeň dopredu, aby sa mi náhodou nestalo, že ma chytí vlčí hlad a nič moje super zdravé mať pri sebe nebudem. Nehrozí, že by som sa išla s priateľmi najesť niekde do reštaurácie, alebo že by som jedla niečo čo som si sama nepripravila a neviem, že z čoho sa to skladá. Známi mi začínajú hovoriť že už mi to z toho všetkého tak trošku prepína. Mne to ale tak nepríde ja už som si na tento životný štýl celkom zvykla a vôbec to nevnímam ako nejaké obmedzovanie. Včera mi ale kamarát poslal článok o ortorexii a trošku ma to vyľakalo, lebo sa tam v niektorých tých veciach ozaj vidím. Som chorá alebo to čo robím je síce na hrane, ale ešte v medziach normálnosti?
Mishellka
 
Príspevky: 1
Založený: Po Mar 06, 2017 8:53 am

Naspäť na Iné

cron