Úzkosť

Úzkosť

Odoslaťod Baška66 » So Jan 20, 2018 4:32 pm

Dobrý deň,

je tomu asi tri mesiace, odkedy som sa dozvedela, že moja teta (babkina sestra) má leukémiu a jej stav je dosť vážny. Odvtedy sa u mňa začala prejavovať ...nazvala by som to úzkosť.
Začala som mať strach z rôznych chorôb, hlavne z rakoviny, pretože o tej počúvam čím ďalej tým častejšie. Bojím sa, že táto choroba si raz nájde mňa alebo mojich blízkych, pričom nefajčím, pijem príležitostne, stravujem sa zdravo (normálne, žiadne prejedanie, žiadne fastfoody a podobné veci), mám rada prechádzky, v najbližšej rodine táto choroba nie je. No u mňa sa aj napriek všetkému tento strach prejavil.
Nie, nemyslím na to stále, príde to na mňa iba v stresových situáciách. Keď som napríklad s priateľmi, tak na to nemyslím vôbec a cítim sa v poriadku.
Okrem tejto udalosti mám teraz ťažší rok, študujem na vysokej škole a momentálne píšem bakalársku prácu a čakajú ma štátnice, čiže ďalšia stresová situácia.
Ak vezmem ešte náš rodinný život: v jednej domácnosti žijeme prakticky dve rodiny, neznášam to práve ajlepšie, ale snažím sa to akceptovať, aj keď je to veľmi ťažké. Táto situácia mi nie je veľmi príjemná: mávam také pocity, že som doma navyše, že lepšie by bolo, keby tu nie som (viem, že to tak nikto nemyslí, ale mám to skrátka v hlave).

Aby som prešla k prejavom, ktoré ma trápia a myslím, že to nesúvisí s fyzickým zdravím: pociťujem tŕpnutie alebo pocit mravčenia v oblasti jazyka, veľakrát ma ovládne neskutočný smútok (z ničoho nič, stačí, že si spomeniem na niečo, čo bolo kedysi), niekedy pociťujem aj strach zo smrti, to hlavne keď ležím v posteli a chcem zaspať, bojím sa, že sa nezobudím. Keď som chorá, resp. keď sa necítim najpríjemnejšie, tak pozerám príznaky chorôb, našťastie, nikdy sa to nezhodovalo s ničím vážnym. Viem, že som zdravá po fyzickej stránke, tak jediný problém vidím v hlave.
S nikým som to zatiaľ neriešila, s rodinou nechcem, tí by to asi nepochopili. Jedinú cestu som videla napísať sem. Myslíte, že je to niečo vážne? Že to prejde, keď prehrmia všetky tieto situácie, ktoré som opísala? Nechcem sa zbytočne dopovať liekmi. Ide mi o to, vedieť názor niekoho nezainteresovaného a hlavne niekoho, kto sa do toho rozumie.
Baška66
 
Príspevky: 1
Založený: So Jan 20, 2018 4:09 pm

Naspäť na Úzkosť a strach