tvrdohlavá 11 ročná dcéra

tvrdohlavá 11 ročná dcéra

Odoslaťod Anna » Št Mar 11, 2021 10:19 am

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Začnem od začiatku. Mám 11 ročnú dcéru. Od prvého ročníka mala v škole problém akceptovať autority. Nerobila zle, len odmietala hovoriť, odmietala ,,ísť s davom". Začali sme navštevovať cpppap. Tam neskôr zázračne vždy spolupracovala, bola ukážková, no mojou verziu bolo to, že tam bol jeden človek na jedno dieťa. Pani psychologička to uzavrela ako ADHD bez potreby integracie. Doma s ňu nebol žiaden problém, milé usmiate dievčatko. V škole sa to ako tak ukľudnilo v 3-4ročníku. Prišiel 5. ročník a začala nastupovať puberta a tu je problém. Vplyvom momentálnej situácie začala bývať viac a viac na internete, prestala chodiť von /máme dvor a záhradu/, zdrojom zábavy sa stali len sociálne siete a mobil. Prestala pomáhať, prestala akceptovať čokoľvek. Samozrejme už v začiatkoch som na to reagovala, snažila som sa ju odpútať od mobilu , no odmietala, nebavia ju spoločenské hry, ktoré dovtedy milovala. Skúšala som zakázať mobil, no online hodiny využila na hry - nemám to ako odsledovať. Po dohode s ňou som jej nainštaovala do mobilu rodičovský dozor, dohodla som sa s ňou na 3 hodinách denne na hry, no aj tie minula počas vyučovania. Včera si zadala prístup na mobil cez moje heslo. To bola posledná kvapka. Už neviem ako na ňu. V škole má výborné výsledky, lenže v poslednej dobe zabudne odoslať úlohu, zabudne, že je písomka. Ak sa na ňu nahnevám za jej správanie, hnevá sa ona na mňa a potom odmieta komunikovať na hodinách. Predtým mala kopec aktivít - aktívne pláva, hrá tennis, chodí na klavír, len teraz tým, že je ,,izolovaná" je to ťažké. Mám v pláne ju ,,odstrihnúť " od mobilu na dlhšie, nech zase začne fungovať, len neviem, či je to správne a či to bude mať želaný efekt, keďže ju tým nahnevám. Problém je aj v tom, že jej chýba akákoľvek sebareflexia, ak niečo spraví zle, neospravedlní sa, je drzá, odvráva, neposlúchne. Stále má pocit, že jej krivdíme. Skúšala som vysvetľovať, milo, výsledok - 0 bodov. Išla som na ňu, aby bola sama zodpovedná, nech si sama urči čas, ktorý strávi na mobile, výsledok bol, že tam bola non stop. Vopred ďakujem za váš názor a radu, ak je to vôbec možné.
Anna
 
Príspevky: 1
Založený: Št Mar 11, 2021 10:17 am

Naspäť na Problémy so správaním a výchovou

cron