hladanie psychologa

hladanie psychologa

Odoslaťod tata » Št Nov 26, 2009 5:11 pm

Dobry den, chcela by som najst nejakeho kvalitneho psychologa v okoli mesta Martin, prosim keby ste mi dokazali poradit ako na to,
dakujem
tata
 
Príspevky: 3
Založený: Št Nov 26, 2009 12:43 pm

Re: hladanie psychologa

Odoslaťod Richard Gróf » Št Nov 26, 2009 7:19 pm

Zalezi od toho, co si pod kvalitou predstavujete. Pri vybere psychologa je dobre zvazit zhruba nasledujuce oblasti

... s akou temou sa na psychologa chcete obratit? Zdravotny stav, psychiatricka diagnoza, rodinne a vztahove zalezitosti, problemy s ucenim, problemy s pracovnym vykonom, osobny rast a pod.? Aj ked koncia psychologovia s priblizne rovnakym vzdelanim, tak prax ich neskor vyznamne specializuje a ovplyvnuje. Niektori robia viac s chorymi, ini viac so zdravymi, s detmi - s dospelymi, individualne sedenia - sedenia s parom - rodinou, niektori denne testuju, ini robia viac terapiu. Zavisi samozrejme tiez od toho, s akym okruhom tazkosti u klientov prichadzaju najcastejsie do kontaktu.

...aky pristup hladate. Psychologovia sa lisia v sposobe prace, ktory vacsinou ovplyvnuje ich vlastne osobnostne ladenie a zameranie psychoterapeutickeho vycviku, v ktorom boli po skole vedeni. Niektori psychologovia su viac direktivny, klienta pevne vedu, ini su viac podporujuci, pocuvaju, niektori sa vela pytaju a chcu, aby si klient nasiel svoje riesenie sam, dalej mozu byt zamerani na minulost - zamerani na sucasnost, racionalni alebo kladuci doraz na pocity, ti, co pracuju s arteterapiou, neverbalnymi metodami alebo telom a ti, co pracuju hlavne slovami, atď. Rôznym klientom sadne rôzny typ práce. "Svojho psychológa" je treba hľadať.

... ake su Vase financne moznosti. Niektori psychologovia pracuju pre klientov zadarmo (su plateni poistovnami, statom alebo neziskovymi organizaciami), ini pracuju na priamu platbu.

...ako to mate s anonymitou, ci Vam nevadi byt registrovana napr. v databaze poistovni alebo chcete zostat uplne anonymna bez zaznamu

... a kopec dalsich faktorov. Ci z nejakeho dovodu viac preferujete muza alebo zenu, veriaceho alebo bez vyznania, starsieho, mladsieho a pod.

A konkretne k Vašej otazke - v inom prispevku sa pytate na vztah s otcom, z Martina osobne poznam Mgr. Máriu Vantárovú, ktora ma dobru prax prave s problematikou rodinnych vztahov. Ak je toto dovod, kvoli ktoremu psychologa hladate, tak vrelo odporucam.
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm

Re: hladanie psychologa

Odoslaťod tata » Pi Nov 27, 2009 8:49 pm

dakujem za odpoved
tata
 
Príspevky: 3
Založený: Št Nov 26, 2009 12:43 pm

Re: hladanie psychologa

Odoslaťod Mia » Št Dec 10, 2009 5:44 am

Chcela by som poprosit o odporucanie na nejakeho psychologa v oblasti socialnej fobie v meste Bratislava, ktory by poskytoval poradenstvo zdarma (plateny poistovnou)... Dakujem
A Journey of a Thousand Miles begins with A Single Step...
Mia
 
Príspevky: 1
Založený: Št Dec 10, 2009 5:38 am

Re: hladanie psychologa

Odoslaťod Marks » St Apr 07, 2010 7:21 pm

Chcel by som poradiť nejakého psychológa z oblasti Žiliny, vždy po sedení s terajším psychológom ktorý sídli vo dverách P311 sa cítim na dvojitú dávku benzodiazepínov, tá by nevyliečila ani mněňavku, môže akurát tak vydávať potvrdenia na vodičák
Marks
 
Príspevky: 3
Založený: St Apr 07, 2010 7:16 pm

Re: hladanie psychologa

Odoslaťod Blue_eyed_merry » Ne Apr 21, 2013 9:28 pm

Dobrý deň,
ja by som sa chcela spýtať na psychologia v Nitre, mám problémy v rodine a viac menej aj s priatelom (neviem ako ďalej). Ak by sa našiel nejaký, čo ho platí poisťovňa nakolko som študent a teraz robia s tymi "pracami na dohodu" všeličo. ďakujem :) ;)
Blue_eyed_merry
 
Príspevky: 15
Založený: St Aug 01, 2012 8:46 pm


Naspäť na Psychológia a psychológovia

cron