bc praca

bc praca

Odoslaťod notka » Pi Aug 21, 2009 2:18 pm

Dobry den,
tento rok ma caka bakalarska praca (v odbore psychologia). Temu mam, no skolitel mi povedal, ze literatury je dost, ale prevazne v anglictine. Uz s tym bude problem, no teraz hlavne neviem, kde zhanat tu literaturu. Skusam proquest, no tam su len clanky, a google tiez nevyhodi nic extra. A co sa tyka kniznice, je to bieda..Neviem, na co sa mam konkretne zamerat- v ramci temy ani v ramci hladania prislusnych zdrojov, dokonca ani aky anglicky preklad (teda ktore slova) je vyznamovo ten, ktory mam pri hladani vyuzit.
Prosim o radu.
notka
 
Príspevky: 1
Založený: Pi Aug 21, 2009 2:07 pm

Re: bc praca

Odoslaťod Richard Gróf » Pi Aug 21, 2009 4:10 pm

Uz je to nejaky rok, co som opustil lavice skoly... ale co sa zahranicnej literatury tyka, tak v kazdej vacsej kniznici ponukaju medzinarodne medzikniznicne vypozicne sluzby (minimalne ich ponuka kniznica SAV, univerzitna v BA alebo kniznica matice a urcite aj mnohe dalsie). Pravdou je, ze medzinarodna vypozicka moze stat niekedy viac nez priame kupenie knihy cez internet (napr. cez amazon) - co je dalsia moznost. Niektori zvlast odhodlani studenti chodia za bohatou zahranicnou ponukou osobne do kniznic vo viedni, prip. do prahy. Pri viac knihach to vychadza lacnejsie ako medzinarodna vypozicka. Univerzitne alebo kniznicne pocitace zvyknu mat predplateny pristup do niektorych databaz... clanky netreba podcenovat, niekedy su v nich uzitocnejsie/specifickejsie informacie nez vo vseobecne zameranych knihach.
Neviem, na co sa mam konkretne zamerat- v ramci temy ani v ramci hladania prislusnych zdrojov, dokonca ani aky anglicky preklad (teda ktore slova) je vyznamovo ten, ktory mam pri hladani vyuzit.

- v tom sa samozrejme poradit neda, pokial neuvediete, o aku temu ide ;)
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm


Naspäť na Psychológia a psychológovia

cron