bc práca

bc práca

Odoslaťod zoa » So Aug 29, 2009 7:41 am

Dobrý deň,
tento rok ma čaká bakalárska práca (v odbore soc. práca)- viem, že nie som originálna, len neviem ako začať :)
Chcem sa len spýtať, či náhodou nemáte niekde v spodnom šuflíku prachom zapadnuté skriptá "Šoltés, L.: 1999 – 2000. Sociálna práca v zdravotníctve, vysokoškolské skriptá pre 2. ročník, Trnava, Trnavská Univerzita" odkúpila by som ju.
Alebo či neviete odporučiť literatúru na podobnú tému.
Ďakujem.
zoa
 
Príspevky: 9
Založený: Št Júl 16, 2009 11:29 am

Re: bc práca

Odoslaťod Richard Gróf » So Aug 29, 2009 10:03 am

Tuto knihu nemam. Urcite vsak musi byt dostupna minimalne v kniznici Trnavskej univerzity. Ak nie ste z Trnavy, mozete skusit medzikniznicnu vypozicnu sluzbu. Ja by som minimalne skusil kontaktovat aj prof. Soltesa... autori maju svoje publikacie v elektronickej podobe. Ak by ste mu vysvetlila situaciu, ze skripta sa uz nedaju zohnat, mozno by bol ochotny Vam ich zaslat v elektronickej forme. Poznam viacerych vysokoskolskych pedagogov, co s tym nemali problem. O inej alternative takejto knihy neviem, nie som vsak socialny pracovnik. Na internete som sa dopatral len k dvom podobnym zdrojom, pricom neviem ako su pristupne a osobne som ich necital:

kniha
Mojtová, Martina: Sociálna práca v zdravotníctve. Bratislava: Slovak Academic Press 2008, 137s. ISBN 978-80-89271-45-0

clanok
Levická, J. 2005. Terénna sociálna práca. In: Sociálna práca a zdravotníctvo 3/2005

Ak nerobi problem anglictina, tak existuje specializovany casopis s dlhorocnou tradiciou a kvalitnymi clankami Social Work in Health Care presne zamerany na oblast soc. prace v zdravotnictve. http://www.informaworld.com/smpp/title~content=t792306964~link=cover Pristupnost k clankom, ale bude problematicka, su spoplatnene, treba sa poobzerat, ci neexistuje nejaky volny pristup cez niektore databazy.

Inak podla mojho nazoru mate velmi siroku temu, moze tam spadat soc. starostlivost o ment. postihnutych, zavislych, psychiatrickych pacientov, seniorov, umierajucich, tazko chorych, zdravotne znevyhodnenych, zmyslovo postihnutych, detskych pacientov, ... identita soc. pracovnika v zdravotnictve, miesto v systeme, medziodborove kontrasty (klient/pacient) a naopak prelinanie... atd. Mozno by sa Vam lahsie pracovalo, keby ste si temu zuzila.
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm

Re: bc práca

Odoslaťod zoa » So Aug 29, 2009 10:29 am

Ano, spomínanú literatúru už zháňam, len som troška chcela predísť situáciu a na rozhovor s Dr. Šoltésom som sa chcela trochu pripraviť...: )Chcela by som to aj sním prekonzultovať.

Je to určite obširná téma, preto by som chcela vychádzať s poučky WHO a zamerať sa na miesto soc. pracovníka v zdravotníckych zariadeniach, jeho identitu a sa mi zdá, že aj absenciu...a kadečo iné....no uvidíme ešte...

Ďakujem za zaujímavé podnety.
zoa
 
Príspevky: 9
Založený: Št Júl 16, 2009 11:29 am


Naspäť na Psychológia a psychológovia

cron