Tetania

Tetania

Odoslaťod megi » So Nov 06, 2010 6:14 pm

TETANIA. Viete mi niekto poradit spustila sa mi tetania asi rok som sa citila totalne vycerpana som dost chora,ale robila som cez svoje sily a este sa staram odceru ma schizofreniu asi 10rokou to bojujeme len mi dve ale 6rokov nebola v nemocnici je velmi naviazana na mna teraz som po operaci prsnika tak aj ona to preziva dopadlo to dobre ale znovu sa nieco ukazalo hormonalneho povodu a psnika krvaca chvilami a teraz uzivam psichiatricke lieky ale nevladzem mam velke bolesti ale tymi trpim dlho 3krat operovana chrbtica a reumatoidnu artrtidu sa liecim musim bojovat dcera ma potrebuje niekto mi radil aby som sa zacala liecit homeopatikami aj dceru ja si myslim ze to by hlavne ona nezvladla poradi mi niekto ako dalej aby mi bolo lepsie psychiater ma malo casu na takychto ludi je toho vela a psycholog by nam nepomohol dakujem
megi
 
Príspevky: 2
Založený: So Nov 06, 2010 5:27 pm

Re: Tetania

Odoslaťod Radka Štrbová » Pi Mar 29, 2013 9:12 pm

Dobrý deň,
tetánia znamená vyššiu nervovú dráždivosť a postihuje čoraz viac ľudí. Nie je to vážne ochorenie, ale neliečením značne znižuje kvalitu života. Kŕče vznikajú v dôsledku nerovnomerného rozloženia iónov v tele, spúšťačmi sú, napríklad, hyperventilácia, stres, emotívne vypäté situácie. Vzniká nezdravým životným štýlom, ale je možné sa jej dodržiavaním zásad správnej životosprávy zbaviť. Účinné je užívať vitamín B6, magnézium (Magnex s vitamínom B6) a vápnik. Tiež je potrebné naučiť sa zvládať stres, odbúravať napätie a dokázať sa uvoľniť, čomu výrazne napomáhajú rôzne relaxačné techniky, preto si myslím, že návšteva psychológa, ktorý ponúka tieto služby, je určite na mieste a môže pomôcť aj v ostatných sférach Vášho života. Efektívny je aj pohyb v zmysle strečingu, či prechádzok.
V prípade, že ste vyšetrenie neurológom ešte neabsolvovali, je potrebné tak urobiť.
Želám Vám veľa síl.
Radka Štrbová
 
Príspevky: 20
Založený: So Feb 23, 2013 9:38 pm


Naspäť na Psychológia a psychológovia

cron