Ponižovanie od matky

Ponižovanie od matky

Odoslaťod kitty » Ne Jún 26, 2011 5:42 pm

Dobrý deň,

potrebujem poradiť, pretože sú dni, ako tento..kedy neviem, čo mám urobiť. Mám 26 rokov...momentálne som nezamestnaná, hľadám si prácu už dlho a nedarí sa mi :/, bývala som pred dvoma rokmi už samostatne s priateľom v Uk dlhšiu dobu, keď sme sa vrátili na SR znovu som sa musela nasťahovať domov, pretože iné riešenie nebolo.
Moji rodičia sa už rozviedli, zažila som zaujímavé detstvo s nimi - neustále hádky, vulgarizmy, psychické týranie a vydieranie, bitky, policajti atď. Moja mama aj otec mali ťažké detstvo a podľa mňa veľa z toho, čo oni prežili a bolo nedoriešené v ich vnútri sa prenieslo do ich vzťahu. Síce môj otec mal mnohé nepríjemné stránky, ale moja matka začala časom nielen fajčiť, piť tvrdý alkohol, ale aj podvádzať rodinu s inymi partnermi a robila mnohé výstupy, za ktoré som sa strašne hanbila.
Problém je v tom, že nikdy z jej úst som nepočula, že som niečo urobila dobre alebo dobre robím...Potom ako som dosiahla pubertu, často som cítila silný hnev aj na ňu aj na otca..ale neskôr najmä na ňu a vypadlo mi z úst počas silnej hádky slovo vulgárne, ktoré často používala ona. Od mojich 17-tich mám dojem sa doma citím nevítaná, naobtiaž, že ma len živí, nič nerobím , som na nič, tlak sa zvyšoval posledné roky..Jedného času bol tlak taký silný, že som sa rozhodla odísť do UK. Keď som sa vrátila bolo to trošku lepšie na dva-tri mesiace a potom znovu ..teraz som uz dlhsie doma a aj ona je na dlhodobej PN-ke, ja som pol roka bola liečena antidepresívami /jeden z dovodov bol i moj vztah s nou, pretoze mam z nej strach, citim uzkost len co ju rano zbadam.../ viem ze mi bude nadavat, ponizovat ma, mam problem si najst mozno aj preto pracu, lebo si myslim ze som na nic a ze som nikdy nic nedokazala a nedokazem /pritom mam za sebou viac zatazovych, kritickych chvil, ktore som presla ..skolu, skusenosti atd/
Viem, ze rada nad zlato je odstahovat sa..ale neda sa to teraz riesit. Chcem opat nadobudnut dobrý pocit zo mna, nechcem sa na nu ani hnevat, neviem co mam robit, strasne ma to psychicky zoziera a dusi, naozaj uz len to ked ju vidim v kuchyni a musim prejst okolo. Lebo stale aj ked nieco spravim je to zle..nadavky,,,ked nieco neurobim je to zas zle ...nadavky...prosim o radu /lebo niekedy je moj skryty hnev, ktory dusim prilis silny a vystupnuje sa to potom to prenasam na partnera/ nemozem nic povedat , ak sa ozvem zacne po mne jačat co si to dovolujem
kitty
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Jún 26, 2011 5:26 pm

Re: Ponižovanie od matky

Odoslaťod Exkluzivna » Ne Dec 15, 2013 11:19 am

Mala som toto isté ešte horšie, ak chceš napíš mi na katarina.exxx@gmail.com
Exkluzivna
 
Príspevky: 6
Založený: Ne Dec 15, 2013 10:54 am

Re: Ponižovanie od matky

Odoslaťod Gabo » So Jan 04, 2014 12:05 pm

Neuveríš, no niečo podobné zažívam aj ja, aj keď som chlap.

Moja mam mi častokrát dá najavo, že asi nie som normálny, keďže nemám dievča, a to tak, že mi povie niečo ako: no neviem či toto bude znášať tvoja žena, alebo: no som zvedavá, čo ti nato povie tvoja žena ak ju budeš mať.
Neviem, či najväčšie nešťastie pre ženu je ak muž príde domov so zablátenými topánkami, alebo iné prkotiny, myslím si, že je veľa žien v manželstvách, ktoré prežívajú peklo, týranie a ponižovanie a takéto nepodstatné veci pre nich nie sú tak dôležité.

Buď si to neuvedomuje, alebo to robí cielene, no veľmi to bolí, lebo nemám šťastie v láske a ona to dobre vie.
Potom jej nato poviem niečo ja a už je oheň na streche.

Ak budem mať niekedy v živote deti, nikdy svojmu dieťaťu nič také nepoviem, nikdy, aj keby to moje dieťa bolo akékoľvek.

Vďaka jej narážkam priamo na moje city a moju myseľ mám už niekedy myšlienky, že na truc začnem byť gayom, aj keď mám rád ženy a muži ma vôbec nepriťahujú, no aby bol pokoj a aby som ukončil jej narážky nato, že čo pri mne bude mať žena, začnem chodiť s nejakým chalanom.
Gabo
 
Príspevky: 1
Založený: So Jan 04, 2014 11:56 am

Re: Ponižovanie od matky

Odoslaťod Clemenzo » So Jan 11, 2014 1:01 pm

kitty
Aj ja som sa napočúval od matky a sestry dosť: debil, blbeček, nikdy nič nedokážeš atď.Nesmieš takým slovám uveriť a riadiť sa nimi.Obávam sa že inak ako tvojim odchodom z baraku sa to nevyrieši.Keď som bol nezamestnaný tiež som mal peklo, potom som sa odsťahoval za prácou do iného mesta.
Gabo
To je nič mňa sa raz matka spýtala či nie som teplý keď ešte nemám frajerku :P A že moja žena sa so mnou rozvedie keď budem nechávať otvorenú zubnú pastu :D Na matkine drísty sa vykašli nemáme žiaľ, všetci štastie na rodičov ktorý dajú decku do života niečo.
Clemenzo
 
Príspevky: 3
Založený: Ne Aug 29, 2010 9:35 am

Re: Ponižovanie od matky

Odoslaťod Oza » Ne Apr 06, 2014 11:49 am

Pozor.
Mám 47 rokov a tento problém stále riešim.Takže nejdem vám tu tvrdiť, že mám zázračný recept na vyriešenie problému. Ale, ak sa vo vašej rodine vyskytujú tieto problémy..."Pozor,pravdepodobne máte doma maniplulátora.
Kliknite si na :http://elyna.wz.cz/jak_jednat.htm na článok "Naučte sa rozoznať psychopata."

Alebo, ešte lepšie, pozri si:
"Nenechte sebou manipulovat"http://www.integra.fost.sk/clanky/nenechte.pdf...kde si môžeš pozrieť typické vlastnosti,spôsoby manipulácie, ale aj hodnotné rady, ako sa brániť.
1. Vzbudzuje u ostatných pocity viny odvolávajúc sa pritom na rodinné vzťahy, priateľstvo,lásku, profesionálnu zodpovednosť atď...:Je vám to povedomé?...
Napíšte, či vám článok pomohol. :idea:
Oza
 
Príspevky: 4
Založený: Ne Apr 06, 2014 11:26 am

Re: Ponižovanie od matky

Odoslaťod oblacik » Ut Máj 20, 2014 9:51 am

prečo názov - ponižovanie od matky -?prepáčte ale tí čo sa tu žalujú, predsa bývajú u matky však?sedia doma bez práce však?
predpokladám že vedenie domácnosti má v rukách matka( platenie účtov,nakupovanie, pranie, žehlenie, vybavovanie a i.a i. a i.). a vy ste na antidepesívach chúďatka moje aj preto, lebo mama vás ponižuje...no pekne...hanbite sa za seba deti...nemám slov
oblacik
 
Príspevky: 1
Založený: Ut Máj 20, 2014 9:44 am

Re: Ponižovanie od matky

Odoslaťod eva664 » St Aug 23, 2017 5:13 pm

Nájdi prácu v zahraničí a šup šup preč čo najrýchlejšie a nikdy sa nevráť. Im sa to neskôr vráti.. Na tomto prehnitom Slovensku ťa nič dobre nečaká. Ja som to mala ďaleko horšie ako ty a na všetko som bola sama ako prst. Všetci sa otočili chrbtom aj ,,vymyslená škodoradostná rodinka úžasných". Tyranie od mala denne, v kuse, mám choré črevá, došla som o vlasy, o niektoré iné orgány, nemôžem mať deti. Život bez budúcnosti. Každý večer som sa modlila, aby som sa nedožila rána. Kto neprežije peklo na zemi nepochopí. Cítim s vami keď čítam vaše príspevky.
eva664
 
Príspevky: 1
Založený: St Aug 23, 2017 5:02 pm


Naspäť na Sebavedomie

cron