socialna maladaptacia?

socialna maladaptacia?

Odoslaťod Clemenzo » Ne Aug 29, 2010 11:01 am

Dobry den,
Mam 29 rokov a zivot ak sa to da tak nazvat je pre mna skor zivorenie.Mam pracu ktora ma totalne nebavi ale to by sa dalo nejako vydrzat horsie je ze som osamely nemam takmer ziadnych priatelov o vztahu ani nehovoriac to je kapitola sama o sebe.Dost som tym trpel uvazoval som ci niesom nejaky prekliaty alebo co :) Minuly rok na silvestra ked som bol opat sam doma sa to vyhrotilo tak ze som sa uplne polozil skoncil som u psychiatra.Ten prvy (doktorka)mi drzala kazen ze na mne nic nenormalne nevidi a robotu by som si mal v dnesnej dobe vazit :shock: (siel som tam v pracovny den po asi tretej neprespatej noci ked som sa uz ozaj bol na dne.)Takze bola so mnou hotova asi za 5 minut a z receptom na antidepresiva som siel prec.Povedal som si ze to skusim s psychologom tak som ho teda vyhladal ale opat to nemalo ziadny efekt riesili sme tam co a ako napisat do zoznamovacieho inzeratu alebo ako napisat motivacny list pre potencialneho zamestanavatela.Cize asi po desiatom sedeni (podotykam ze ma to stalo 20e/h)som si povedal ze tudy cesta nevede a prestal som k nej chodit.Ale aspon mi pani psychologicka poskytla "prvu pomoc"lebo to so mnou uz bolo fakt na mašlu,sprvoti sa mi naozaj ulavilo!Antidepresiva som vysadil taktiez (asi po stvormesacnej liecbe)pretoze mi skor skodili ako pomahali a aj preto ze som zacal robit nocne smeny a nevedel ci ich mozem uzit vecer pred pracou alebo rano po praci(normalne sa uzivaju vecer pred spanim).Konzultoval som to s pani psychiatrickou ta mi poradila ze ich mam na tyzden vysadit ked mam tie nocne a potom opat pokracovat :o Tak som ich teda smaril do kosa a odvtedy nemam problem so spankom :)
Takze som zahajil samoliecbu a patral som po tom v com je asi problem a zistil som ze vo mne :idea: Dosiel som k pojmu "socialna maladaptacia" a dost to na mna sedi.Problem je v tom ze sa divam na ludi cez cierne okuliare som podozrievavy,nikomu neverim ak mi niekto neodpise na smsku hned mazem cislo s tym ze ten dotycneho uz nezaujimam.V zoznamovacich inzeratoch sa len stazujem na pracu na zivot atd..A ten negativizmus vo mne clovek vyciti.Vo vsetkych zenach vidim uz dopredu len zle bestie ktore ma len vyuziju, oklamu atd.Pravdupovediac keby mne niekto napisal taky mail plny ponosov tiez by som sa nanho vykaslal.
Podla mna toto vsetko ma korene v detstve, nasi sa skoro rozviedli vyrastali sme so sestrou len s matkou ktora nam davala na javo kto sme.("Ste len hovna co som vysrala" to su jej slova) ale mali sme co jest kde byvat toto vsetko bolo v poriadku podla mna to vsak bolo len s povinnosti.Otec ten sa o mna nestaral raz za dva tyzdne sa u nas zastavil dal mi dvacku a to bolo vsetko nikdy ziaden spolocny vylet nic.Rodicov si clovek nevyberie ale na nikoho sa nehnevam aj ked si myslim ze ako rodicia totalne zlyhali.
To uz riesit nechcem chcel by som riesit teraz seba pripadne najst niekoho kto sa s niecim takym popasoval uspesne ako to dosiahol, ci sa s tym este da nieco robit. Mam sto chuti to tu uz zabalit ale asi by som na to nenasiel odvahu a potom, myslim si, aj prazdny zivot je lepsi ako ziadny.
Vdaka za pozornost.
Clemenzo
 
Príspevky: 3
Založený: Ne Aug 29, 2010 9:35 am

Re: socialna maladaptacia?

Odoslaťod tatiana » St Sep 22, 2010 5:31 pm

Ahoj,

je to super, ze si sa dokazal takto vzopriet svojim pocitom, respekt a klobuk dole. Osobne sa mi velmi pacila veta ktoru si uviedol na konci a to ze aj zivot nanic je lepsi ako ziaden.
Velmi vela ludi ma zamotane korene a urcite sa da zmenit cokolvek ak clovek naozaj chce. Vravi sa ze zivot nie je o hladani sameho seba ale o vytvarani sameho seba.

Jasne, ze to teoreticky ovladam, no teoria nie je vsetko. Ja mam tiez momentalne dlhsie pocit ze zivot je nanic. Ked pocujem hlas svojho priatela, vtedy sa mi nalada zdvihne. Problem vsak vidim v sebarealizacii, citim v sebe nejaku energiu, no nema ma co motivovat a pride mi akosi nezmyselne robit nieco iba tak aby som nieco robila, chcem mat ciel, no neviem co by malo byt tym cielom. Chcem verit vete, ze zivot je o vytvarani sameho seba, no na to potrebujem mat aspon kratkodobe ciele, ...a uz sa citim ako v zamotanom kruhu. Momentalne som rok po vyske, parcujem a dakujem za to ze pracu mam. Nevim vsak ci oblast v ktorej som ma bude cely zivot naplnat. Ako to zistim?
tatiana
 
Príspevky: 2
Založený: St Sep 22, 2010 5:00 pm

Re: socialna maladaptacia?

Odoslaťod tatiana » St Sep 22, 2010 5:38 pm

no a aj ja mam niekedy pocit ze sa nemam zrazu komu ozvat a navravam si, ze ludom na mne aj tak nezalezi.

Nie je to vsak pravda, poviem si vtedy a uz sa snazim kontakovat nejakych kamosov, ktori so mnou radi zajdu na pivec,

treba sa ludom ozyvat, v tom je problem, vacsina ludi totiz caka, ze sa im niekto ozve... ludia su super a vela sa od nich dokazeme naucit, len treba viac vlastnej iniciativy. A neboj sa ozvat aj ludom, ktorym si sa dlhsie neozval a neries to co zrazu povedia na takyto ohlas od teba. Lebo to mna osobne casto brzdilo...
tatiana
 
Príspevky: 2
Založený: St Sep 22, 2010 5:00 pm


Naspäť na Sebavedomie

cron