Používanie oboch rúk

Používanie oboch rúk

Odoslaťod madema » Po Okt 17, 2011 7:34 am

Dobrý deň,
mám problém so synom 4 roky. Žijem s ním sama. Keď mal malý 1,5 roka s jeho otcom sme sa rozišli. Každý druhý víkend však k nemu chodí a myslím, že majú pekný vzťah.
Už dlhšiu dobu pozorujem u malého, že nepoužíva obe ruky na činnosti. Keď som sa ho pýtala pochopila som, že niektoré veci považuje za čisté, niektoré za špinavé a podľa toho ich aj chytá. Keď sa napríklad hra s väčšinou hračiek chytá ich všetky pravou rukou. Ľavú má len pri tele a nić s ňou nerobí, aj keď ho vyzvem, aby niečo chytil do oboch rúk, úplne sa bráni a rozplače sa, že on to tou druhou rukou nehce chytiť. Ešte donedávna jedol príborom tak ako mal, teraz drží všetko len v ľavej ruke a do pravej nezoberie ani pohár, ani príbor. Hovorí, že sú špinavé, mastné. Viem, že ľavák nie je, ani sa nejaví. Myslím, že to má podvedomé, ale nerozumiem čím by to mohlo byť. Taktiež si veľmi často chodí umývať ruky. Učila som ho umyť si ich po wc, pred jedlom, keď prídeme z vonku, lenže on by si ich umýval aj každú pol hodinu, keď sa mu zdá, že niečo bolo špinavé. Väčšinou mi nechce podať ani pravú ruku, radšej si to obehne a podá mi ľavú, že tak mu je lepšie. Poraďte mi prosím čím by to mohlo byť.Vopred vám ďakujem.
madema
 
Príspevky: 1
Založený: Po Okt 17, 2011 7:19 am

Naspäť na Problémy so správaním a výchovou

cron