strach z cestovania

strach z cestovania

Odoslaťod Roman » Št Nov 07, 2013 1:02 pm

Dobry den, som na tomto fore novy.Dost dlho mi trvalo kym som sa odhodlal nieco taketo vyhladat.Neviem presne ako nazvat problem ktory mam ci je to strach niekam vycestovat, alebo strach z neznameho.Zacalo to uz pred niekolkymi rokmi ale dnes je to uz v takom stadiu ze ma to uplne obmedzuje a tym obmedzujem aj svoju rodinu.Vela krat som na dovolenku ani nesiel, vela krat sme sa z nej museli vratit predcasne.Niekedy som pracoval v zahranici, chodil na dovolenky a vylety celkom v pohode a dnes uz len myslienka ze mam niekam ist mi navodzuje take stavy ze nedokazem vobec pozitivne mysliet a navodit stav mysle na to ze sa nemoze nic zle stat.Myslienky typu ako ze zabludim,nevratim sa uz viac domov, umriem alebo mna alebo mojej rodine niekto nieco zle spravy a podobne nezmysly.Tych myslienok je strasne vela a rozne.Bol som uz aj u psychiatricky a bral som liecbu asi rok a pol ale myslim ze bez nejakeho zlepsenia aj ked je pravda ze po ukonceni liecby sa mi to este viac zhorsilo, bol som aj na par sedeniach u terapeutky a podstupil so regresnu terapiu ale za tych par sedeni sme sa moc daleko nedostali.Uz neviem ako dalej deti rastu a manzelku to tiez velmi trapi a nechcem aby som musel za chvilu detom vysvetlovat preco nemozem ist s detmi na vylet dovolenku alebo do zahranicia.Najhorsie ze pri tychto stavoch je ze vtedy nedoverujem nikomu a ani sam sebe, tak mi nepomoze ked idem niekam aj s viacerymi ludmi.Budem rad ak mi nieco poradite aj ked to nebude lahke.
Za skoru odpoved Vam vopred dakujem
Roman
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Nov 03, 2013 12:23 pm

Re: strach z cestovania

Odoslaťod andreas80 » Št Dec 04, 2014 12:53 am

Mám podobný problém, pochytí ma až nezmyselna panika.teraz užívam citalopram asi 19 deň,bez problémov až dnes mi bolo od neho zle,neviem či si ho mám zajtra dať
andreas80
 
Príspevky: 2
Založený: Št Dec 04, 2014 12:40 am


Naspäť na Úzkosť a strach

cron