strach z prehĺtania

Re: strach z prehĺtania

Odoslaťod Dominika122334 » So Jan 14, 2017 10:50 am

Ahojte píšem pomaly o rok čo ma to trápilo keďže som prestala písať prestalo má to trápiť proste bolo mi dobre tak som nemala za potrebu sem chodiť no po pomaly roku to začalo znova zas tie isté depky čo teraz . Poviem to rovno k si niekto z vás myslí že to prestane nie je to pravda . Celý život sa týmto budete žrať. Áno prestane na pol roka .. Na rok .. Ale potom bum zas
Ani neviem ako vám poradím ako sa toho zbavíte ale ako hovorí stan je to V hlave .. Od nauč hlavu myslieť na to .. rozmýšľam ako to prestalo mne .. tuším V lete asi dôvod bol taký že som bola doma stále doma A postupne som si zvykla na jedlo .. lenže keď som bola V skole myslela som na to bála som sa tam jesť
Neviem ako je to u vás ja sa doma nebojím prehltnúť možno teraz tabletku. . Asi tým to zas začalo
Možno to začalo aj tým že som sa zasnubila idem mať svadbu že končím školu A idem do zahraničia .. Možno som sa zľakla ako to tam bude A v hlave to ako tam budem jest .. neviem ako je to U vás ale ja sa bojím jesť proste ďaleko od domova dakedy sa smejem na tom čo je na tom iné ale vážne berem to tak že tu mi pomôžu ak niečo A tam nie .. Je to zvláštne stále rozmýšľam prečo ja .. Ale proste musíš si povedať každý musí jesť a jeme všetci rovnako že prehĺta nie je normálny ľudský proces. . Taká rada : keď ješ nemyslí na jedlo ale na to čo ideš robiť .. učenie škola rodina .. viem znie to donutene ale ver že časom to bude normálne .. A hlavne niesi jediná jediný .. spolu zvládneme
Dominika122334

Založený: St Feb 03, 2016 10:13 pm

Odoslaťod Bejka » Št Jún 29, 2017 6:37 pm

Tiež som mávala stavy, keď som jedávala iba s pohárom vody - voda mi pomohla prehltnúť. Aj ja som sa pri jedle snažila myslieť na niečo iné, to mi pomáhalo. Bývalo to občas dramatickejšie, občas bezproblémové, neriešila som to s nikým. Aj dnes sa mi to občas prihodí, ale je to krátkodobé a chvíľkové. Od kedy držím bezhistaminovú diétu, vymizol tlak z krku, strach z prehĺtania, strach z o smrti a prestala som sa v noci dusiť. Cítim sa ako nový človek. Prestala som jesť znejúce jedlá a - jogurty, syry, údeniny, zohrievané jedlá, ale aj napríklad kávu či čaje. To je moja skúsenosť.
Bejka

Založený: Št Jún 29, 2017 6:23 pm

Odoslaťod Bejka » Št Jún 29, 2017 6:39 pm

Zrejúce, nie znejúce. Jedlá, čo pri výrobe zrejú. V zozname zakázaných potravín sú aj rôzne druhy ovocia a zeleniny, či liekov.
Bejka

Založený: Št Jún 29, 2017 6:23 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Úzkosť a strach