zla mama

zla mama

Odoslaťod zuzana996 » Št Sep 11, 2014 10:25 pm

Mam 18 rokov, chodim do skoly posledny rok no moja skola je bohuzial daleko od mojho domova
a preto som ubytovana na internate. Mam 6 surodencov, cize sme pocetna rodina...mama je psychicky
labilna a vsetko si vyvrsuje na mne. Odmieta mi davat peniaze do skoly, ked odchadzam na intrak nieke schopna uvarit obed
aby som si aspon nieco z domu mohla zobrat. Ked sm cez vikendy doma, pocuvm iba krik a urazky nech urobim
cokolvek. Vela krat som sa s nou chcela normalne porozpravat ale to je zbytocne, naposledy mi ustedrila poriadnu
facku. Moja o rok mladsia sestra v tomto spravani mamu podporuje, a kym som cez tyzden na intraku tak ju
proti mne nahovara a hovori jej o mne veci ktore niesu pravda a ja mam za to potom zle. Neviem co mam
robit, nemozem verit ani vlastnej sestre a matka mi vykrici este aj to, ked sa doma najem...prosim vas o nejake racionalne
riesenie tejto situacie, lebo ja uz to psychicky nezvladam
zuzana996
 
Príspevky: 1
Založený: Št Sep 11, 2014 10:10 pm

Re: zla mama

Odoslaťod ava53 » Ut Sep 30, 2014 7:32 am

Zuzanka, nedá mi nedotknúť sa Tvojho problému. Ty píšeš, že Tvoja mama je zlá... hm... veľmi vážne obvinenie. Nedáva ti peniaze na internát... myslíš, že preto že nechce, alebo preto, že je vás šesť a nemôže ti dať toľko koľko potrebuješ??? Nevládze ani obed navariť.... zamyslela si sa prečo? áno, verím, že je na tom psychicky veľmi zle... a to aj preto, že si nevie rady... Čo keby si sa trošku zamyslela aj nad sebou... čo tak si nájsť maličkú brigádu, aby si si aspoň trošku zrobila ... máš 18 rokov, tvoja sestra 17... čo tak aspoň cez víkend nechať mamku oddýchnuť? nemať na ňu iba neustále chcem, daj, urob, ja som tu... čo tak aj so sestrou aspoň cez víkend povedať mame aby šla na prechádzku, na návštevu, k susedom - alebo len tak, nech si sadne a pozoruje svoje šikovné dcérenky ako upratujú, perú a aspoň cez víkend jej aj navaria... Zuzka moja, ty si dnes neuvedomuješ aké šťastie je byť členom takej rodiny... ty si dnes neuvedomuješ čo všetko musí tvoja mamička obetovať a urobiť aby vám dala aspoň to najzákladnejšie... Môžem Ti z istotou povedať, že ľudia, ktorí oplývajú materiálnymi statkami nie sú šťastnejší... Mať 5 súrodencov je úžasné a určite na to prídeš (som o tom presvedčená). Máš sestru iba o rok mladšiu... je to úžasné. Nesmieš v nej vidieť nepriateľa... skús ju brať ako kamošku... Zuzanka, viem o čom píšem!!!! my sme boli 4, boli sme chudobnejší ako iní (napr. rodiny mojich kamarátok), moji rodičia nám nemohli (nie žeby nechceli, ale NEMOHLI) dávať vreckové ako mali moje kamarátky, nemala som toľko pekných vecí.... možno sa mi to vtedy zdalo ako krivda.... dnes viem, že moji rodičia žili iba pre nás!!! som šťastná, že mám svojich súrodencov (každý už máme svoje rodiny) a tento pocit by som nevymenila za žiadne ekonomické benefity.... Moja rodina je malá, mám iba dve dcéry, ktorým som sa snažila dať všetko čo som im videla na očiach.... jedna odišla do Írska, druhá síce žije v neďalekom meste ale žiadna z nich nemá blízku osobu pri sebe... telefóny a skypy to neriešia... Moje vnúčence vidím raz za rok.... ale každý z nás je dostatočne finančne zabezpečený... Zuzka, niet na svete žiaden človek, ktorému niečo nechýba... jednému chýba zdravie, inému šťastie, inému peniaze.... Šťastie je v nás nie mimo nás... Miluj svoju rodinu takú aká je :-)
ava53
 
Príspevky: 2
Založený: Ut Sep 30, 2014 7:08 am

Re: zla mama

Odoslaťod evita7063 » Ut Sep 30, 2014 8:33 am

Ava krásne si to napísala Zuzka i keď to vždy nie je ľahké, veľká rodina môže byť prínosom, i keď si myslím, že nie v dnešnej ťažkej dobe, ale napriek tomu, keď to už tak je a nik to nezmení, postav sa tomu čelom, brigáda sa skutočne dá nájsť hocikde, skús to a budeš skutočne samostatnejšia a slobodnejšia a budeš hrdá sama na seba, možno aj mame trošku pomôžeš :-D uvidíš, tým že ju odbremeníš aj ona bude kľudnejšia, hlavou múr neprerazíš...Držím Ti palce, hlavu hore a nezúfaj, zvládneš to
evita7063
 
Príspevky: 1
Založený: Ut Sep 30, 2014 8:27 am


Naspäť na Vzťahy rodičia - deti

cron