Drogy v rodine

Drogy v rodine

Odoslaťod mutnababka » Ut Feb 12, 2013 1:14 pm

Som babka,ktorá vychováva svoju vnučku.Rodičia sú na drogách.Skúšala som pekne aj ráznejšie ich presvedčiť,aby prestali.Niekolko týždňov vydržali ,no opakuje sa to stále do okola.Vnučka ide do školy,neviem ako ďalej,do kedy jej môžem klamať,že sú stále v robote.Vymýšlam si už neskutočné historky,teraz prečo nedošli,keď jej to sľôbili.Som bezradná,neviem ako ďalej
mutnababka
 
Príspevky: 1
Založený: Ut Feb 12, 2013 1:01 pm

Re: Drogy v rodine

Odoslaťod Tomáš » So Máj 11, 2013 12:06 pm

Dobrý deň babka,
vôbec Vám nezávidím Vašu situáciu, no na druhej strane sa klaniam pred Vašou zodpovednosťou vo vzťahu k vnučke. Bohužiaľ nemáte čarovný prútik ktorým dokážete drogovo závislého zbaviť závislosti. Nie sme v krajine zázrakov, kde stačí závislého prosiť, či pritlačiť aby závislím prestal byť. Takto to nefunguje. Rodičia Vašej vnučky sa závislosti poddali úplne celý, nemajú záujem o dcéru, o priateľov, vzťahy či sociálne väzby - všetko ide stranou. Je nemožné aby sa ráno prebudili a boli "vyliečený", závislí človek závislím navždy aj zostane. Môže sa naučiť abstinovať, s tým sa dá žiť, no musia to chcieť sami, nemožno ich prinútiť. Cítiť podporu, či akúsi potrebu zmeniť svoj život, asi ešte nespadli na svoje úplné dno. Pomohlo by im jedine ústavné liečenie, no ale kde nie je vôľa, nie je ani cesta. Byť Vami začal by som sa pripravovať na rolu "náhradného rodiča", vnučka musí mať vzor, zatiaľ žije v predstave, že ocko s mamkou sú najlepší na svete, veľa pracujú aby jej mohli kúpiť nejakú hračku. Sama dobre viete, že to tak nie je. Čím dlhšie to budete naťahovať, o to väčšie bude jej sklamanie zo skutočnej pravdy, možno znenávidí aj Vás lebo ju klamete. Ako určiť správny čas a spôsob?? . . Určite navštívte detského psychológa a podrobne to s ním preberte. V žiadnom prípade to neskúšajte sama, možno by ste nezvolila správne slová a celé by sa to len zhoršilo. Poraďte sa s odborníkom, Vy sa nemáte za čo hanbiť. Možno je čas aby vnučka začala vnímať Vás ako svoj vzor. Toť môj názor. Držím Vám palce, určite to zvládnete.
Tomáš
 
Príspevky: 1
Založený: So Máj 11, 2013 11:24 am


Naspäť na Závislosti

cron