Nechcem ustúpiť žiarlivcovi

Nechcem ustúpiť žiarlivcovi

Odoslaťod Renca12 » Ut Máj 07, 2013 7:19 am

Zdravím všetkých,chcem poprosiť o radu.Mám problém,ktorý mi už začína prerastať cez hlavu.Mám 39 rokov,manžela a tri deti.S manželom sme spolu 14 rokov a máme sa veľmi radi.Teda doteraz to tak bolo.Môj muž totižto žiarli.Nie nejako strašne,agresívne ale predsa.Celé tie roky bol žiarlivý,ale stále som vedela,že keď sa s ním porozprávam a vysvetlím ako to vidím ja,upokojí sa.No v poslednej dobe sa niečo deje a na to už nestačím.Pracujem ako zdravotná sestra-teda na smeny.Môj muž chce odo mňa,aby som prešla na denné,hoci mne a celej rodine to viac vyhovuje takto.Je presvedčený(a to mi aj do očí povedal),že ho v tých službách podvádzam.Najskôr som sa urážala,potom prosila,neskôr hrozila rozvodom-všetko márne.Teraz je vo fáze,že má "depresiu"a to preto,že nechcem zachrániť naše manželstvo a nechcem aby sa on cítil dobre.Lebo takto vraj trpí.Ja som nič zlé nespravila.Nikdy som ho nepodviedla,tak nechcem ustúpiť.Podľa môjho názoru je toto jeho problém a nie môj.Keď slúžim,mám viac času na domácnosť,viac voľna a nemusím vstávať každé ráno o piatej a dochádzať denne 20 km do práce.Nechcem to meniť,ale nechcem ho ani stratiť.Poraďte mi prosím.Ďakujem!
Renca12
 
Príspevky: 2
Založený: Ut Máj 07, 2013 7:06 am

Re: Nechcem ustúpiť žiarlivcovi

Odoslaťod mirosid » St Máj 08, 2013 1:44 pm

Ahoj Renca 12. Hm... čítal som tvoj príbeh a ako keby som to už niekde počul, či asi lepšie zažil. Mám niečo podobné za sebou. Teda ja s manželkou. Sme jedna veková kategória s tebou , my máme deti dve. Priblížim ti môj pohľad, ako pohľad žiarlivca. Bolo by namieste vedieť, či sa medzi vami niekedy niečo nestalo, z čoho by pramenila tá manželova nedôvera a následne až žiarlivosť. Nestalo sa ? Ja mám takú skúsenosť, že moja manželka ma raz úplne nepodstatne oklamala , / vo vzťahovej otázke/ a mne to naštartovalo úplne šialené predstavy. Preto sa pýtam, či sa medzi vami také niečo nestalo, čo by vyvolalo túto takmer chorobu. Spýtaj sa manžela , prečo na teba žiarli. Dávaš mu na to dôvod? Si koketa, alebo tak niečo ? Mal možnosť ťa niekedy takto vidieť, myslím flirtovať. Cíti sa byť ohrozený ? Druhá strana problému je , či je medzi vami všetko v poriadku. Neexistuje niečo , čo by bolo vyvolalo ochladnutie vzťahu / okrem súčasnej žiarlivosti/. Podstatnou vecou je , že jednáš správne. Už fakt, že si sem napísala hovorí o tom , že máš čistý štít. Práca zdravotnej sestry a ešte nočné smeny... No... vieš, to sú pre žiarlivca riadne kvapky! Život býva niekedy zvláštny. Ale ak má dôjsť k nevere, tak to sa môže stať za bieleho dňa , na parkovisku , v aute !!! Vzťah je o dôvere. Nehovorím , že mu to máš uznať, že ti kvôli tomu robí doma dusno, to nie. Ale ak ho ľúbiš, tak ho skús chápať. Vysvetli mu , že ťa jeho postoj a myšlienky urážajú. Veď predsa nie si nejaká....., aby o tebe takto uvažoval. To musíš žiarlivcovi jasne vysvetliť. Nehovorím , že ho musíš denno-denne uisťovať o tom , že si iba jeho , no aspoň raz by si mu to mohla podrobne vysvetliť, že to tak je. Sadnite si a povedz mu to. Povedz mu to iba raz ! Prízvukuj , že sa o tom s ním viac baviť nebudeš, pretože ťa to uráža a on na také podozrievanie nemá dôvod. Samozrejme , tieto veci mu podaj pokojne a citlivo, nech vidí , že ti na vašom manželstve záleží. Nemala by počas takéhoto rozhovoru hlavne vzniknúť hádka. Malo by to byť o porozumení. Nech to vysvetľovanie nevyznie ako povinnosť, ktorú si plníš. Nech to vyznie ako niečo, čo naozaj chceš, čo chcete obidvaja. Pokiaľ ide o tvoju prácu, tak tam by som asi nejaké kompromisy nerobil. Jeho postoj , aby si vymenila prácu a tým zachránila manželstvo, je vlastne vydieranie. A hlavne, má to úplne opačný efekt- takto ťa stráca! Ak by si zmenila prácu, tak ono by sa aj potom niečo našlo, to je asi isté. Ak by ani toto nezabralo, tak by som ti doporučil vyhľadať psychológa a tento problém s ním prekonzultovať. Môžeš najskôr skúsiť individuálne , potom spolu s manželom, alebo aj hneď s manželom. Predpokladám, že manžel, tak ako každý žiarlivec bude túto variantu odmietať, no s tým sa budeš musieť trocha pobiť. Neviem odkiaľ si, ale po mojej osobnej skúsenosti by som ti odporučil "zakladateľa tohto fóra". Je to príjemný , fundovaný človek a na mňa veľmi zapôsobil. Držím ti palce. Napíš ako sa veci vyvinuli.
mirosid
 
Príspevky: 12
Založený: Št Apr 05, 2012 9:07 pm

Re: Nechcem ustúpiť žiarlivcovi

Odoslaťod Renca12 » Št Máj 16, 2013 2:41 pm

Ahoj Mirosid . Veľmi pekne Ti ďakujem za Tvoju reakciu a tiež za chlapský názor.Veľmi dobre si uvedomujem,že ja ho tak nedokážem pochopiť,ako niekto iný,kto má možno podobné pocity.
Neviem si predstaviť čo to spustilo.Možno fakt,že ja som mala za sebou 2 vzťahy(ale manželovi som detaily nehovorila,aby som ho ušetrila "šialených predstáv") a on nemal nikoho.Ja som bola jeho prvá.
Či mu dávam dôvod?Po treťom dieťati som dosť pribrala a teraz som sa rozhodla schudnúť.Zatiaľ sa mi podarilo 12 kíl-to môže byť dôvod? Hovorí,že nie.Nie som koketa,ale som strašný extrovert. Mám rada ľudí a rada sa s nimi rozprávam.Ale to som bola vždy.
Rozprávala som sa s ním asi dva dni po tom ako som sem napísala.Mali sme dlhý rozhovor a myslím,že sa na čas ukľudnil a pochopil,že je zbytočné riskovať náš vzťah a rodinu kvôli ničomu.Len neverím tomu,že sa to už nebude opakovať.
Mirosid,veľmi Ti ďakujem.Vďaka Tebe už budem rozmýšľať trochu ináč.Lepšie pochopím svojho muža a dúfam,že to budem vedieť ukorigovať tak,aby bol aj on pokojný a ja spokojná.ďakujem a držím palce.
Renca12
 
Príspevky: 2
Založený: Ut Máj 07, 2013 7:06 am

Re: Nechcem ustúpiť žiarlivcovi

Odoslaťod mirosid » Pi Máj 17, 2013 9:56 pm

Ahoj Renča 12. Možno si aj celkom trafila kliniec po hlavičke. Myslím tou jednou otázkou, či tvoja vôľa schudnúť a aj fakt , že sa to deje , mohol u manžela takéto niečo vyvolať. Záleží ako k tomu došlo. Ja som sa s manželkou kedysi dávnejšie o tejto veci bavil. Mala vtedy 160 cm a 59 kg. Nič moc teda , nie nejaká nadváha. Iba som jej vtedy povedal, že by mohla trocha športovať a kontrolovať si jedálníček. Veľmi sa vtedy so mnou pohádala, teda aj ja s ňou a odmietla to so slovami , že si nebude odopierať to, čo má rada. Ja som sa za ňu vôbec nehanbil, nakoľko má tiež pred štyridsiatkou a jej proporcie sú správne rozložené, takže až taký problém to nebol. Vzal som to tak, že to vlastne odmietla, povedal som si , že ma tým naštvala a hotovo. Nemyslel som svoj návrh zle. Ale zrazu, asi za tri- štyri mesiace začala chudnúť. "Dukanova diéta". Schudla 9 kg ! Vyzerá na 25 rokov. Videl som , že mení stravovacie návyky, no s nimi sa menila aj jej povaha. Úbytok - hmotnosti ,veľké ego ako vesmír, chuť sa prezentovať, nechať sa obdivovať, predvádzala sa ... Začala konečne komunikovať s cudzími mužmi v zamestnaní, navrhovala im "tykanie" ,/ čo by som nazval až flirtom, nakoľko som bol viackrát toho svedkom / doma bola odmeranejšia , vytrácal sa cit. Nikdy mi nepovedala , že schudla kvôli mne , alebo kvôli tomu , že som ju o to žiadal, skôr poprosil. Egoisticky tvrdila, že to spravila kvôli sebe... Vznikol z toho začarovaný kruh. Som normálny chlap 182 cm / 95 kg. Bývalý aktívny športovec , myslím že mužsky sebavedomý, takže žiadny rytier slanina :-). Mám veľa známych, samozrejme aj žien. Nemal by som až taký veľký problém si niekoho nájsť. To som však nechcel. No tento jej postoj k veciam , ktoré popisujem mi naštartoval niečo , čo som nepoznal.... To je moja skúsenosť.

Takže tebe by som doporučil, aby si manžela tak trošičku uistila, ale úprimne , / aj keď on hovorí , že to nie je preto /že ak sa meníš , tak sa meníš pre seba, ale samozrejme aj pre neho, nakoľko ti záleží na tom , aby si bola preňho príťažlivá aj po toľkých rokoch manželstva a troch deťoch. A či sa to bude opakovať? To ti nik nezaručí, no ak budeš svojmu manželovi dobrou priateľkou a chápavou manželkou, tak si jeho občasné žiarlivostné výpadky vysvetlíš tak, že ťa jednoducho ľúbi , nechce o teba prísť, ani sa s nikým o teba deliť. A to, že si bola a si jeho jediná ... To môže mať tiež dosť veľký podiel na veci.No to by si asi nejako asi meniť nechcela, však?
mirosid
 
Príspevky: 12
Založený: Št Apr 05, 2012 9:07 pm


Naspäť na Žiarlivosť

cron