Neviem čo so životom..

Neviem čo so životom..

Odoslaťod Michaela12323 » Št Mar 12, 2015 9:08 pm

Je toho naozaj veľa, čo by som vám mohla napísať, ani neviem kde začať. Pamätám si že už na základnej škole som bola tak trochu iná .. teda pamätám si to až veľmi dobre!! Prvé štyri roky sme boli v triede dve dievčatá, bola to malá škola, v triene nás bolo asi 6, no a už vtedy sa mi to dievča stále posmievalo a tak som tam vlastne nemala nikoho.. Keď som šla na druhý stupeň, moja jediná spolužiačka odišla na inú školu a tak som tam ostala sama. Vlastne som aj bola rada, že odišla, pretože sme sa nemali veľmi v láske, no ostala som tam sama medzi chlapcami.. Časom som dosť pribrala, no nemyslím si žeby som bola zas taká tučná, no ostatní mi zakaždým pripomenuli že áno :cry: celé dni v škole som len počúvala aká som škaredá a tlstá a to ma ničilo, ešte k tomu som vždy bola také tiché a utiahnuté dievčatko. Veľmi som z tej školy chcela odísť, no bolo to "nemožné" Prečo?.. Pretože moja mamka tam bola riaditeľkou. Áno, viem poviete si, že deti riaditeľov školy sa majú ako v bavlnke, no vôbec to tak nie je :( Keď sme mali hodinu s mojou mamkou.. :roll: všetci sa tvárili akoby nič a boli ku mne milí, dokonca mi hovorili "Miška" :D no len čo sa zabuchli dvere, bola som len špata, ktorú urážali. Neskôr mi jeden z tých chalanov dokonca veľmi psychicky ublížil, po nociach som plakávala a nemala som chuť žiť, vždy som bola uzavretá sama do seba, no akýmsi zvláštnym spôsobom, akoby som mala dve tváre.. Doma som bola veselé a dokonca neuveriteľne zhovorčivé dievča, zatiaľ čo v škole a medzi akýmikoľvek cudzími ľuďmi som málo čo prehovorila a len potichu sedela. A všetkým čo sa okolo mňa dialo sa to len zhoršovalo. Popravde neviem prečo som bola/som takáto. Myslím že som taká bola už predtým ako mi začali v škole ubližovať. No prečo?? :? :cry: :shock: :( Niekedy mám pocit, že som naozaj blázon, neviem prečo ale už odmalička s niektorými ľudmi vôbec nehovorím. Ja naozaj neviem prečo, som na to zvyknutá, vždy mi to prišlo normálne že toto sú proste ľudia s ktorými nehovorím. No teraz mi to je naozaj trápne, ale nedokážem to len tak zmeniť!! Viem, veď stačí len niečo povedať, no ja to nedokážem!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: Najhoršie je na tom to, že sú to ľudia z mojej vzdialenejšej rodiny ako teta, sesternice, ľudia z dediny, ku ktorým sme chodievali na návštevu keď som bola malá.. Len mi nepíšte, že mám ísť k psychológovi, pretože by to bolo naozaj zbytočné! Preto to píšem sem. Popravde by som k nejakému aj rada šla no, sú veci ku ktorým sa nedokážem odhodlať, proste to nedokážem :cry: :cry: Takže pokračovalo to tak, že som proste len bezducho čakala kým už z tej prekliatej školy vypadnem.. Stalo sa, šla som na gymnázium, teraz som už v treťom ročníku a mám 18 rokov. No nič nie je lepšie :| Stále som len nejakým vyvrheľom spoločnosti, rada by som sa zapojila do nejakej debaty, no ja neazaj neviem a ani nemám čo povedať :roll: stále som sama. či už sme v škole a máme vytvoriť na hodine nejakú skupinku, mňa si nikdy nikto nevyberie, nakoniec ma musí učiteľ k niekomu pripojiť, lebo nemám s kým byť. Alebo keď ideme na výlet, raz sme šli na nákupy do Maxu, 5 hodín som chodila po obchodoch sama, mala som chuť plakať :cry: :cry: :cry: Naozaj som sa k niekomu pripojiť chcela, no keď som šla za jednými dievčatami, tak oni sa len rýchlo rozutekali a proste nechcela som za nimi behať ako nejaký prívesok, bolo mi to blbé, keď ma tam určite ani nechceli, veď kto by chcel?.. :roll: :( No odkedy som na strednej veľa vecí sa zmenilo! V hĺbke mojej duše, som šťastnejšia!! Sú chvíle kedy som naozaj šťastná a to len a len kvôli hudbe! a jednému neuveriteľnému spevákovi, ktorý mi zachránil život!! Mám naozaj pocit, že ho milujem!!! Prosím nechajte si svoje narážky.. Niečo takéto som v živote necítila!! Sú momenty kedy som naozaj šťastná, no tu nastal ďalší problém!! Predtým som nemala chuť žiť, no teraz žijem len a len pre neho!! Neviem čo mám robiť s mojim životom.. som stratená :( Viem že ho nikdy nebudem mať no nechcem si to pripustiť, raz dôjdem k veľkému sklamaniu ale prečo stále verím, že raz bude môj? Chcela som zabudnúť na všetky problémy a tak sa sa sústredila len a len na neho, teraz už ani na nič iné nemyslím, zanedbávam školu pretože sa neviem odtrhnúť od jeho videí, niekedy mám pocit, že som závislá. S ním do môjho života však prišli ďalšie veci!! Cez internet som spoznala moju najlepšiu kamarátku, tiež jeho fanúšičku, no to čoho sa najviac bojím, že keď sa stretneme, už sa jej nebudem zdať taká skvelá :( Napísať dokážem všetko, no povedať? :roll: :( .. Spoznala som ešte jednu kamarátku, ktorá k nám chce prísť v lete na prázdniny. Bola by som rada keby prišla, no čo ja viem ako to povedať mame? Ako jej vysvetlím ako sme sa spoznali?? už keď som jej povedala o tej prvej nedokázala pochopiť ako sme sa našli. A ďalšia vec je, že naozaj neviem kam na vysokú, keďže ako som spomenula, jediné, čo ma momentálne zaujíma je ten spevák, takže keď premýšľam nad tým, čím by som mohla byť napadajú ma len veci- budem módna návrhárka a tak sa k nemu možno raz dostanem a navrhnem mu oblečenie, budem novinárka a raz s ním možno urobím rozhovor... všetko smeruje len k tomu byť s ním, ale nedokážem prísť na to, čo naozaj chcem ja!! Celkovo toto všetko znie naozaj stupídne, ja viem. No o tomto je môj život a úplne ma to ničí, teraz si každý večer poplačem lebo som sa zase nič neučila, pretože som sa nedokázala od neho odtrhnúť a takisto sa nedokážem odtrhnúť od facebooku pretože viem, že ma tam vždy čakajú moje kamarátky.. niekedy si želám aby sme sa nikdy nespoznali, pretože predtým som bola naozaj vzornou žiačkou, no môj život nemal zmysel.. Nikoho som nemala a mám ich naozaj rada, no nie je normálne presedieť celé dni za počítačom, žiť virtuálny život a na ten skutočný zabudnúť :( Neviem čo mám s celým mojím životom robiť, nie som tu už zbytočne??
Michaela12323
 
Príspevky: 3
Založený: Št Mar 12, 2015 7:55 pm

Re: Neviem čo so životom..

Odoslaťod kasper » Ut Mar 17, 2015 10:41 pm

to ci sme tu boli zbytocne alebo nie sa ukaze az na konci...to preco sa nerozpravas s vela ludmi ci uz su to pribuzny alebo nie je podla mna preto ze sa bojis otvorit....otvaras sa len pre par ludi lebo nechces riskovat...cim viac ludom sa otvoris tym viac ta moze sklamat...to s tym spevakom je bezna vec....je to akysi ideal....nasla si v nom alebo aspon si to myslis to co si nenasla inde...ale preco sa bojis povedat mame ze ta pride navstivit kamaratka? neni to este pozostatok zo skoly kde bola mama riaditelka? ta riaditelka ktora nic nedovoli? vnutorne podla mna nie si taka slaba ako posobis na vonok....ako by si jej to chcela povedat? ako myslis ze by si sa pri tom citila kebyze jej to tak povies ?
kasper
 
Príspevky: 40
Založený: Ne Feb 23, 2014 11:03 pm

Re: Neviem čo so životom..

Odoslaťod Michaela12323 » So Mar 21, 2015 5:03 pm

Ďakujem pekne za odpoveď! Myslíte, že je spôsob, ako by som sa dokázala ľuďom otvoriť? Naozaj nechcem aby ma po celý život ľudia poznali takúto. Vlastne ma vôbec nepoznajú, v skutočnosti som úplne iný človek. Mnohokrát, keď som stretla niekoho nového, snažila som sa ukázať kým naozaj som, no nikdy to skutočne nevyšlo. :cry: A k tomu s mamou, zakaždým, keď jej chcem niečo takéto povedať, akoby sa hanbím alebo ja neviem, mám strach, pretože v podstate ani moja vlastná mama na celkom nepozná. Nikdy som s ňou nehovorila o žiadnych osobných veciach, alebo mojich pocitoch..
Michaela12323
 
Príspevky: 3
Založený: Št Mar 12, 2015 7:55 pm

Re: Neviem čo so životom..

Odoslaťod kasper » St Mar 25, 2015 11:39 am

urcite tu nejaky sposob je...ale ten si musis najst ty....aj ked to nebude najlahsie vzhladom na tvoje predchazdajúce negativne skusenosti
kasper
 
Príspevky: 40
Založený: Ne Feb 23, 2014 11:03 pm

Re: Neviem čo so životom..

Odoslaťod TanyaLia » Pi Mar 27, 2015 9:18 pm

Ahoj...:)

Viem čím prechádzaš. Ja mám síce len 16 ale mám podobný problém. Celý život som bola veľmi šťastné dieťa, mala veľa kamarátov a milujúcich rodičov. Všetko sa to ale zvrtlo v 14 rokoch kedy som prestúpila na 8. ročné gymnázium. Šla som tam aj s mojou najlepšou kamarátkou takže som nebola sama. Ale keďže mám veľa zdravotných problémov veľa som vymeškávala a kým ja som bola doma, moja naj kamarátka sa tam skamarátila s každým a keď som prišla do triedy ja bola som taký jej tieň. To bolo prvý krát v živote kedy som nemala kamarátov. Začala som mať veľké depresie a cítila som sa úplne sama. Nikdy som nebola šikanovaná (vďaka bohu) ale ja som sa šikanovala sama. Úplne som sa uzavrela do seba pred najlepšou kamarátkou, starými kamarátmi a hlavne rodinou. Proste som mala taký pocit, že ma nikto nemá rád a aj keď mi niekto povedal, že má alebo že som zlatá a pod. nikdy som tomu neverila a sama sa presvedčila o tom, že všetci mi klamú. Prestala som úplne chodiť von a rozprávať sa s ľuďmi. Každý keď po škole som išla rovno domou, do postele a na počítač alebo mobil. Začala som sa ponárať do virtuálneho sveta. Začala som pozerať veľa seriálov a videí na youtube. Neskôr som si začala hľadať informácie o hercoch a youtuberoch lebo keď som pozerala tie videá alebo seriály cítila som sa super a zabudla na svet okolo mňa. Postupne som si našla kamarátky cez internet, ktoré tiež zbožňujú tie seriály ako sa. Písali sme si o nich celé dni a noci, posielali fotky, preberali kto sa ku komu hodí atď. A vedy som sa prestala cítiť taká sama. A tak to šlo 2 roky. Nerobila som nič iné len ležala v posteli s mobilom v ruke, pozeraním alebo písaním s ľuďmi na nete. Prestala som sa učiť a na bývalých kamarátov si ani nespomenula. Po čase som ale dostávala zlé známky a zistili to moji rodičia. Samozrejme nasledoval trest v podobe vypnutia wifi a zobraním notebooku. A v tedy sa mi zrútil svet. Plakala som celé noci a znova dostala veľké depresie a záchvaty úzkosti. V škole som sa nevedela nikomu už ani pozrieť do očí a doma som čumela do steny. Znova som sa cítila úplne sama a nevedela s nikým prehodiť ani pár viet. Mala so pocit, že všetko čo poviem je zlé a že sa mi za to dakto vysmeje. Jediné čo som vedela bolo písať. A tak som začala písať príbehy. Napísala som ich množstvá a stále ma to baví. V knihe som mohla byť kým chcem a ovládať celý svet ako ja chcem. Tak ubehol asi pol rok a začala som dostávať lepšie známky. A tak mi mama opäť zapla wifi. No keď som sa prihlásila moje virtuálne kamarátky neboli skoro nikdy online. Mali veľa vecí do školy a osobné problémy. Tak som dostala zas depresie. Ale teraz som sa rozhodla ich riešiť tým, že pôjdem von medzi ľudí. Nemyslím ako s partiou ale prejsť sa po meste len tak alebo vyliezť na kopec. Raz keď som sa prechádzala prisadla si ku mne jedna baba. Začali sme sa baviť a ja som postupne prekonávala svoj strach z ľudí. Zoznámila ma s pár ďalšími ľudmi ale len s niektorími sa stretávam. Stále mám depresie a strach z ľudí ale už nie tak veľký a niesom odkázaná na virtuálny svet. Stále mám veľa kamarátok na nete ale mám aj koníčky a kamarátov pri mne. V škole sa stále s nikým nebavím lebo si o mne myslia, že som blázon. Možno som ale som šťastný blázon.

A moja rada pre teba? Nájdi si koníček. Čokoľvek čo by ťa mohlo zaujať. Maľovať, kresliť, písať, behať, tancovať, spievať ČOKOĽVEK. A skús ísť von. Ver mi aj keď si myslíš, že v tvojom meste poznáš každého nieje to tak a nikdy nevieš kedy natrafíš na tých správnych ľudí. Možno to bude zajtra, možno o mesiac ale nájdeš ich ver mi ;) Ja som bol ov rovnakej situácii kedy som si myslela, že som blázon a nikdy nebudem mať sociálny život ale prekonala som to a prekonáš to aj ty ;) Ľudia z tvojej školy niesú jediný na tomto svete a vždy sa nájde nikto kto ti porozumie. Prinajhoršom sa odsťahuješ a začneš nový život....Držím palce :)
TanyaLia
 
Príspevky: 2
Založený: Pi Mar 27, 2015 8:50 pm

Re: Neviem čo so životom..

Odoslaťod Michaela12323 » Pi Apr 03, 2015 8:10 pm

Ahoj :)
Páni tak tvoj príbeh ma naozaj dostal!! Myslím, že si mi práve tak trošku zmenila život.. :D ;) No ja tie kamarátky na internete naozaj opustiť nechcem, sme si veľmi blízke a máme v pláne sa aj stretnúť a verím, že to tento krát už dokážem! Veď ma predsa poznajú už z toho nášho vypisovania, budem sa snažiť byť taká ako pri písaní- sama sebou a spontánna :3 :D No už dlhšiu dobu sa snažím obmedziť čas pri počítači, stále si píšeme, no nie tak často, pretože chcem konečne začať žiť! :) Dokonca v poslednej dobe aj dosť kreslím :-).. Naše príbehy sú si naozaj veľmi podobné!! Mala som pocit akoby si písala o mňe. :lol: Veľmi pekne ti ďakujem, snáď sa nám obom bude vyvíjať život už len tou dobrou cestou :3 :-* ešte raz ĎAKUJEM
Michaela12323
 
Príspevky: 3
Založený: Št Mar 12, 2015 7:55 pm

Re: Neviem čo so životom..

Odoslaťod TanyaLia » So Apr 18, 2015 1:43 pm

Nemáš zač ;) Som rada, že som pomohla. Aj ja sa s mojimi internetovými kamarátkami občas stretávam a je to fakt super ale som rada, že mám pri sebe aj pár ľudí z môjho mesta, na ktorých môžem hocikedy obrátiť :3 To, že sa snažíš robiť aj niečo iné je naozaj skvelý krok ;) Určite s nimi nestrácaj kontakt ale obmedzuj ho trochu :) Byť sama sebou je to najdôležitejšie a uvidíš, že nájdeš nejakých ľudí okolo seba, čo ťa budú rešpektovať a rozumieť si s tebou. Som si istá, že sa cez to dostaneš :) Veľa šťastia aj tebe do života :*
TanyaLia
 
Príspevky: 2
Založený: Pi Mar 27, 2015 8:50 pm


Naspäť na Zmätok a bezradnosť

cron