Stratila som smer

Stratila som smer

Odoslaťod Trancetta » Ut Nov 04, 2014 5:45 pm

Dobry den mam skoro 21 rokov. Chodila som na gymnazium a zmaturovala som na same 1. Myslim ze to bolo stastie a skor som si to vymodlila u toho hore pretoze som nepatrila medzi najlepsich ziakov, ale ani najhorsich. Asi tyzden po maturite som odisla do zahranicia a bola som tam rok, tam som si uvedomila ze chcem studovat. O vysokej som velmi neuvazovala kvoli tomu, že som velmi nevedela kam ist a po druhe v tom case sme mali doma dost vazne problemy. V zahranici to bolo tazke ako vsade v podstate som ani nevedela do kedy tam budem no a som naspat, zacala som studovat techniku a zistila som ze mi to vobec nejde a ani ma to nebavi. Uvazujem ze to skoncim teda som uz viac-menej rozhodnuta ale neviem si poradit co bude dalej. To uz budu dva stratene roky, spravila som krok vedla s vysokou skolou a stratila som nacisto motivaciu. Neviem co so sebou doma mi sice hovoria ze to je moja vec v podstate si skolu platim uplne sama rodicia mi na to nedavaju ale cakam ze mi to isto budu este vycitat... neviem co so sebou.... :(
Trancetta
 
Príspevky: 8
Založený: Ut Nov 04, 2014 5:37 pm

Re: Stratila som smer

Odoslaťod Vopo14 » St Nov 05, 2014 10:28 pm

To je otázka na čítajúcich? :D :D prepáč, sarkazmus. Na túto otázku si musíš nájsť odpoveď sama. V skutku napr. mne začínalo byť jasno čo chcem v živote dosiahnuť a ako pokračovať niekde medzi rokmi 23-25. V tvojich rokoch je úplne jasné, že nevieš ešte presne čo by si chcela. Ono, škola je naozaj dobrá vec, ale samozrejme nie vždy v živote ju môžeš využiť. Ale zasa aj rozmýšľaj, či sa ti chce stáť celé roky pri páse, alebo si spravíš výšku a budeš mať väčšiu možnosť na získanie lepšej práce. Samozrejme ak máš chodiť na nejakú školu, tak na takú ktorá ťa baví. Dám ti za príklad mňa. Keď som mal asi 13 rokov, tak sa mi zapáčila práca s drevom. V 23 rokoch ma začala zaujímať psychológia. Mám 26 a venujem sa obom sféram. Tým ti chcem len vysvetliť, že ja som napríklad stratil viac rokov ako ty než som si uvedomil čo presne chcem. Nemôže ti nikto hovoriť čo máš robiť alebo vyskúšať, lebo nakoniec aj tak zistíš, že si mala spraviť niečo inak. Postupne sa v niečom nájdeš, len musíš nechať tomu trošku času. Každopádne rozmýšľaj nad tým čo ťa baví , napĺňa a o to sa opieraj. Nieje nič horšie ako keď v živote musíš robiť niečo čo robíš nerada. ;) drž sa
Ľudia pozerajú, ale nevidia!
Rozmýšlajú, ale nemyslia!
Chcú žiť, ale umierajú!
Ľ.V.
Vopo14
 
Príspevky: 31
Založený: So Mar 15, 2014 1:39 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Stratila som smer

Odoslaťod kasper » Ut Mar 03, 2015 1:16 am

tym vopo samozrejme nechcel povedat ze bez vysokej nebude mat tvoj zivot ziadny zmysel alebo ze ten clovek ktory nema vysoku je horsi od toho co ma...ja som tiez na tom ako ty nespravil som skolu a uprimne povedane bohvie co to neni...ale myslim ze to bude chciet este nejaky cas kym najdeme samych seba...nemyslim na trhu prace....myslim svoju zivotnu filozofiu....kazdopadne si rodicia svoje pripadne narazky mozu niekde strcit....nemaju ta co odzucovat ani keby si si ty tu skolu neplatila nie to ked si este platis...peace
kasper
 
Príspevky: 40
Založený: Ne Feb 23, 2014 11:03 pm

Re: Stratila som smer

Odoslaťod Trancetta » Ut Mar 03, 2015 10:56 am

Ďakujem chlapci, veľmi si vážim, že ste si našli čas odpovedať a za povzbudenie. Momentálne si chcem dať poslednú šancu, čo sa týka vysokej a do konca marca si chcem podať ešte nejaké prihlášky. AK to nevyjde tak na SK určite nezostanem :) Jediné čo určite viem je, že sa nemôžem zaseknúť na mieste, a preto ešte nejaký čas zostanem doma a niekam sa potom poberiem, či už do školy alebo zahraničia. Aj vám držím palce v živote.
Trancetta
 
Príspevky: 8
Založený: Ut Nov 04, 2014 5:37 pm


Naspäť na Zmätok a bezradnosť

cron