ničí ma depka nemôžem spávať

ničí ma depka nemôžem spávať

Odoslaťod RobZero » Po Nov 04, 2013 9:44 am

Mal som problémy v rodine ktoré vyústili až v to že sa moji rodičia vobec nerozprávajú iba sa hádajú aj to bud cezomna alebo moju sestru a pred mesiacom som sa rozišiel s babou ktorú som mal skutočne rád a v poslednom týždni to všetko na mna ohromne dopadlo a ja nedokážem myslieť na nič iné v noci nemôžem zaspať lebo stále nad niečim rozmýšlam a ked konečne zaspím tak sa v noci zobudím niekedy aj napr. o 2 ráno a znova mám problémy zaspať. Bývam teraz sám na byte v meste daleko od domova a chodím na vysokú avšak iba tri dni v týždni a kedže sa bojím chodiť domov trčím sám na byte snažil som sa už aj hladať čo najviac činností čo budem robiť ale pri každej som proste pocitoval nechuť ju robiť už po chvíli lebo som stále nad všetkým rozmýšlal(mám akurát zápočtové obdobie a popravde sa nedokážem ani moc učiť). Priatelom mám no nikoho blízkeho takže ak sa aj vonku zabavím vždy sa musím vrátiť na byt kde som sám a všetko ma začne zožierať. Posledné dni sa snažím vrátiť k bývalej lebo to bol vpodstate jediný človek ktorého som mal skutočne rád to kvoli tým problémom v rodine som to s nou pokazil strašne a teraz mám strašný strach že ak ma odmietne tak sa asi zbláznim. Rozmýšlal som nad návštevou psychológa ale pri tých ich cenách sa to nedá. Každá rada mi pomôže (viem že mám ohromný problém lebo ked nemôžem zaspať chodia mi na mysel už aj samovražedné myšlienky)
RobZero
 
Príspevky: 1
Založený: Po Nov 04, 2013 9:32 am

Re: ničí ma depka nemôžem spávať

Odoslaťod Radka Štrbová » Pi Nov 29, 2013 11:43 pm

Dobrý deň, RobZero,

zo situácie, ako ju opisujete, je cítiť osamelosť. Mám pocit, ako by ste stáli na križovatke, kde na jednej strane chcete byť doma, ale na druhej strane túžite byť ďaleko a mať pokoj. Volíte spôsob, že ostávate sám na byte a nemusíte byť vystavený konfliktnej situácii, čo Vám ale v podstate tiež úplne nevyhovuje. Otázkou je, čo v tejto situácii najviac potrebujete, aké výhody a nevýhody Vám jednotlivé varianty ponúkajú. Aktivity sú na vyplnenie voľného času vhodné, avšak aj čas, v ktorom ste sám so sebou, by bolo vhodné využiť tak, aby ste sa mohli cítiť príjemne a neboli závislý od spoločnosti druhých. Skúste si premyslieť, akým činnostiam sa môžete venovať, aj keď ste sám. Čo rád robíte?
Pred spaním Vás zamestnávajú myšlienky, ktoré si neželáte a pravdepodobne pociťujete tlak zo situácie prinášajúcej veľa zmien. Na regulovanie myšlienok a uvoľnenie by pre Vás mohla byť užitočná relaxácia, napríklad, formou autogénneho tréningu, kde by ste si mohli nacvičiť, ako sa postupne uvoľniť.
Ak sa Vám nepodarilo nájsť vyhovujúcu psychologickú pomoc, možno by stálo za zváženie „vypísať sa“ zo svojich pocitov a myšlienok do denníka a takýmto spôsobom si „upratať“ vo svojom vnútornom svete.

Prajem Vám veľa šťastia.

Radka
Radka Štrbová
 
Príspevky: 20
Založený: So Feb 23, 2013 9:38 pm


Naspäť na Opustenie a samota

cron