Problém s rodičmi

Problém s rodičmi

Odoslaťod needhelp » So Nov 01, 2014 9:41 pm

Začal by som tým ,že mám 16 rokov a veľmi vážny problém s rodičmi. Takmer každý deň sa s rodičmi hádam a 90% z toho je kvôli tomu ze neznesiem autoritu. Snažím sa nato pozerať sebakriticky ale z veľkej časti je to kvôli rodičom a ich prístupu. Este by som dodal ze rodičia sú od mojich 3 rokov rozvedený a žijem s mamou a nevlastnym otcom + polovlastnym bratom. Problém je v tom ,že oni sú strašne autoritatívny a prísny . Do 15-tich rokov som musel chodiť spávať o 22:00 a počítač som musel vypínať o 20:00 a to aj cez víkendy + rodičia zavádzali "pravidlá" ako napr. Na počítači môžem byt hodinu denne atď. Ďalej som dosť dlho napríklad nemohol pit nic perlive a vždy som sa musel obliekať jak do ruskej zimy pritom bolo pomerne teplo a nikto z kamarátov nikdy nemusel mať oblečené toľko co ja. Ani by mi to tak nevadilo keby som kvôli tomu nebol vždy za debila. Smiali sa mi kamaráti, spolužiaci dokonca aj teta sa mi občas smeje za to aky prísny na mna boli ( a z časti este aj sú) rodičia. Ale ja som proti tomu ich systému vždy "bojoval" - trucoval som, nerobil som to co mi hovorili, nerozprával som sa snimi. Vždy to nakoniec skončilo tak ze ja som bol nahnevaný na nich oni na mna a non-stop doma vládlo napätie. Tento problém neustále pretrváva a vždy ked sa snažím argumentovať a im dojdú argumenty skončíme pri to ze sa zase začnú chovať ako nejaká nadradena rasa a ja som dospelý a bude tak ako ja poviem. Dokonca ked som bol menší a kládol som takýto odpor tak má bili. Teraz uz si to nedovolia pretože naposledy ked sa o to nevlastny otec pokúsil tak som mu vrazil. Nikto si zo mna fackovacieho panaka robiť nebude! Ale uz má unavuje stale byt rozhadany a kazdy deň zaspavat stym ze rozmýšľam co by som spravil aby sa to zmenilo. Este by som dodal ze v škole nemám žiadne problémy . Celú základnú školu som mal čisté jednotky na vysvedčení , vyhrával som súťaže vedomostné aj športové . Od prvého ročníka pravidelne sportujem. Dokonca som bol často u psychológa stym ze sa ukazalo ze som génius na principy takže ohľadom skoly rodičia nemali somnou nikdy problém. Kvoli tomuto problému s rodičmi som išiel na strednú školu s internatom pretože uz naozaj neviem co mam robiť a som z toho zúfalí pretože hádky pretrvávajú aj cez víkendy ked som doma. Prosím potrebujem veľmi pomoc , neviem co mam robiť aby mi konečne prestali rodičia hovoriť kedy mam ist spať, koľko mam byt na PC a správali sa ku mne uctivejsie a nie s prístupom ze oni sú dospelý a ja som hovno.
needhelp
 
Príspevky: 1
Založený: So Nov 01, 2014 9:03 pm

Naspäť na Adolescenti

cron