záškoláctvo

záškoláctvo

Odoslaťod majka » St Jan 26, 2011 12:06 pm

Dobrý deň, mám 17 rokov a už dlhšiu dobu mám problémy so záškoláctvom. Na nejakú dobu sa všetko ukľudní, chodím do školy, všeko je v pohode a potom to príde znova. Zase iba dalšie problémy v škole, veľa vymeškaných hodín, nevychádzam s učiteľmi a vzťahy so spolužiakmi sa tiež komplikujú. Neviem čo sa so mnou deje. Keď sa snažím niekomu vysvetliť ako sa cítim tak to vždy pochopia inak a ja potom vyzerám ako rozmaznané decko. Sama nechápem z čoho mám vlastne strach kedže mám spolužiakov ktorý ma majú radi, učivo mi nerobí problém skôr by som povedala že sa tam nudím. Ak to takto bude pokračovať ešte pár týždňov vyhodia ma zo školy a potom naozaj neviem ako ďalej. Poradte mi prosím. Som iba rozmaznané decko alebo mám nejaký psychický problém o ktorom doteraz neviem ?
majka
 
Príspevky: 1
Založený: St Jan 26, 2011 11:50 am

Re: záškoláctvo

Odoslaťod imsotiredicantsleep » Po Jún 10, 2013 9:24 pm

Jedna otázočka.. Prečo to robíš? Zamysli sa nad tým, čo spôsobí to, že do školy nejdeš. Nudí ťa to tam? Máš zlé vzťahy v učiteľmi? Čo je tým dôvodom? Tvoja lenivosť? Možno ti pomôže práve odpoveď na tieto otázky. Ak sa v škole nudíš, alebo ti nevyhovuje to prostredie a preto sa jej vyhýbaš, možno by bolo lepšie zmeniť školu. A ak si lenivá, zamysli sa nad tým, čo vlastne robíš tým, že do školy nejdeš - ubližuješ tým sama sebe, do školy predsa musí chodiť každý. Bez školy sa nikam ďalej nedostaneš.

Ja mám tiež 17 a tak sa mi občas stane, že do školy nezablúdim, ale väčšinou je to buď tým, že sa necítim psychicky dobre a preto do školy nejdem, alebo sa chcem vyhnúť nejakej písomke. Ako je to u teba? ;)
imsotiredicantsleep
 
Príspevky: 4
Založený: Št Jan 17, 2013 7:04 pm


Naspäť na Adolescenti

cron