depresivny snubenec

depresivny snubenec

Odoslaťod bambulienka » Št Apr 14, 2011 8:20 am

Dobry den
Moj problem je trosku obsaznejsi, preto prepacte ak tento mail bude dlhy. S priatelom chodime od septembra 2009, vyrastal v rodine, kde otec pil a bil mamu, on to znasal najhorsie kedze pocas toho ako s nim bola jeho mama tehotna, zazivala stresy. Ma este dvoch bratov, oni to vsetko beru s nadhladom, moj priatel je velmi citlivy. Ma 25 rokov a uz vo veku 19 rokov sa prvykrat liecil na depresiu. Vyliecil sa, ale v januari 2010 sa mu depresia zacala vracat a on v tom zlom stave nevidel ine vychodisko ako sa oslobodit od otca nez ist zarobit peniaze do zahranicia. No je velmi ovplyvnitelny a ´´kamos´´ ho nalakal do Francuzskej cudzineckej legie. Vo februari 2010 tam teda odisiel, ja som ho cakala pol roka, ako mi bolo povedane, ale natiahlo sa to na rok. Vratil sa zaciatkom februara 2011. Stav sa mu napodiv az tak velmi nezhorsil vzhladom na miesto kde bol. To co sme si poprezivali pocas odlucenia si myslim nie je potrebne pisat, boli aj rozchody no ustali sme to. Aj pocas jeho pobytu tam mal niekedy velmi zle chvilky, tvrdil ze aj plakala no striedali sa mu s chvilkami, kedy mu bolo super a ked sme si volali bol mily a vtipny a bolo mu dobre. Ked sa vratil, zhodnotil sam ze ide ku psychiatricke. Od 14.02.2011 sa lieci. Najprv sa liecil Lenuxinom, ten braval tusim 3 tyzdne, kym nesial na kontrolu, ale boli tazke na zaludok a byvalo mu zle, lieky mu teda zmenila na Escitil. Gramaz a podobne veci neviem nakolko som lieky nevidela v obale, len ked si ich rychlo zobral. Kym mu liecba zacala, byval smutny, placlivy trochu, vraj nevie ci ma lubi a ci budeme spolu, ci budem smutna ak sa rozideme a podobne. Vraj chce byt so mnou ale zmysel nevidi v nicom ani vo mne a nevidi buducnost. Potom sa to zlepsilo aso po 5 tyzdnoch od zaciatku liecby, citil sa dobre, bol konecne usmievavy, ako kedysi a dokonca mu bolo tak skvele ze konecne sa zacal zaujimat aj o dom, ktory sa o par tyzdnov chysta zacat stavat, aj teraz chodi na stavbu kamaratovi pomahat a kym bol na zaciatku liecby nechcel robit nic. Stav mal zlepseny natolko ze v marci ma poziadal o ruku. Bolo mu lepsie, s obcasnymi niekolkodnovymi vykyvmi, kedy sa citil horsie, ale nie ako na zaciatku. Uz ani nemal reci ze nevie ci ma chce. Ale v pondelok 4.3.2011 bol u lekarky a povedal ze sa citil opat trochu zle a opat mu zmenila liecbu. Nechce mi povedat o ake lieky ide, ked zacnem sa na to vypytovat je tichio, raz zamrmlall nieco ale som dobre nepocula a povedal ze uz druhykrat nezopakuje. Pocula som Xanax a neviem ci Escitil plus nieco alebo Escitaalopram (tieto lieky som nasla na nete ze existuju). V skratke, odkedy ich berie, neviem ci opat treba zacat kym zaberu lebo maju mozno ine zlozernie alebo co, no citi sa horsie povedal. Predtym ako isiel k lekarke v nedleu povedal ze na moje narodeniny, co su koncom aprila, mi povie termin svadby lebo mu je lepsie a chcel pockat kym sa mu stav nezlepsi. Bojim sa ale ze sa mu to nezlepsui vobec no pred nim sa drzima povzbudzujem ho. Vcera chcel ist k lekarke ze ci mu enzmeni lieky lebo vraj nezaberaju ale nakoniec rano volal ze sa citi lepsie. No opat sa mu vratili reci ze ci budem smutna ak sa rozideme.
Prosto mozem sa spytat, ci je mozne ze s novymi liekmi, ktore mozno maju ine zlozenie-neviem-je mozne, ze zacina opat od zaciatku ten proces, kym mu zaberu a potom proces ´´hladania urovne´´ kym mu bude dobre. Lebo hoci ma tieto stavy depresie, nie su take silne ako na zaciatku. Javi aj zaujem uz byt medzi ludmi, zaujima sa o dom. To je asi dobre znamenie? Lieky su inak urcite zmenene Z escitilu, lebo par dni mal pocity tlakov v hlave a s Escitilom to nemal cize si myslim ze po par tyzdnoch liecby escitilom by sa mu zrazu nevynorili neziaduce ucinky. Na kontrolu ma ist po mesiaci.

Prosim poradte mi, ak mozete objasnite ako to prebieha, mysliem liecba. Viem ze to nie je pardnova zalezitost, ale ako sa chovat aby som mu pomohla? S tym ozrejmenim zameny a nahrady liekov by som vam bola velmi vdacna.

Dakujem
bambulienka
bambulienka
 
Príspevky: 1
Založený: Št Apr 14, 2011 7:19 am

Naspäť na Depresia a smútok