Hnev, zmätok, sklamanie, bezradnosť a NENÁVISŤ

Hnev, zmätok, sklamanie, bezradnosť a NENÁVISŤ

Odoslaťod Bambuca_23 » Pi Mar 21, 2014 4:47 pm

Dobrý deň volám sa Jaroslava a mám 16 rokov. Píšem tu, pretože už neviem komu to mám povedať. Cítim krivdu a nenávisť voči svojim rodičom, už naozaj nevládzem a o matke ani nevravím. Čím som staršia tým to horšie znášam aj keď si poviem, že som si na to už koniec koncom zvykla, vždy ma sklame tá istá vec. Moja mama veľa pije ( alkoholizmus ) .. už od mala je to s ňou dosť ťažké. Otec ten poriadne ani nevidel ako vyrastám lebo je stále v praci, keďže pracuje v zahraničí. Sestra tá ma vlastný život už, ale v detstve to sňou tiež nebolo jednoduché ( sebecká potvora) stále myslí len a len na seba a nikdy neberie ohľad na ostatných .. Druhá sestra bohužiaľ tento rok v januári zomrela ( boli sme ako dvojčatá aj keĎ tam bol 5 rokov rozdiel ) ...Ide o to, že už neviem čo mám robiť a stále pociťujem ten hnev, pretože otec stále v práci a mama stále pije sestra snami už nebýva tak som na všetko sama a už mám toho fakt po krk všetkého už nevládzem a už ma to absolútne s mojom matkou nebaví ... vždy mi vyhadzuje len na oči aká som v rodine nepotrebná, nazvyš, nechcená, že už dávno som mala byť mŕtva či ma mala zabiť a otec ten nič proste žiaden prejav rodičovstva ... chýba mi ten pociť že sme jedna rodina ale predsa je to smiešne keĎže ten pocit nikdy nebol. Tak by som si želala mať ten pociť že mám rodinu a nie len problémy a v živote to je úplne ťažké ... občas sa zasmejem nad problemamy iných lebo su uplne iné ako tie moje aj keď ticho závidim lebo v mojom živote by som chcela aby moj jediný problem bol že nemám nové topanky podla módy XY ... vlastnej matke sa už poriadne ani do očí neviem pozrieť od kedy podviedla otca a čo pije a tak na všetko reagujem hnevom podráždenosťou proste už neviem byť k ľudom milá... už naozaj nevládzem .. nemám poriadne ani priatelov lebo som tak do seba uzavretá a tak sa starám o domácnosť že je pre mňa ťažké nájsť si kamaráta/ tku ...
Bambuca_23
 
Príspevky: 1
Založený: Pi Mar 21, 2014 4:27 pm

Re: Hnev, zmätok, sklamanie, bezradnosť a NENÁVISŤ

Odoslaťod Vopo14 » Pi Mar 21, 2014 5:59 pm

Ahoj Jarka. Tazko ti tu niekdo poradi, lebo o radu by mala skor poziadat tvoja mama. Je to smutne zit v sklucenej situacii kedze si neplnoleta a tak sama o seba by si sa len tazko postarala ci uz ohladom financnej stranky... Smutne je aj to, ze tvoja starsia sestra nic v tomto smere neriesi, hold rodinu si nevyberame. Porozpravat sa s mamou aby nieco s alkoholizmom zacala robit je asi zbytocne, ked ma taky pohlad na teba aky ma. Mozno skor to riesit cez otca, ale ocividne on na to sil nema alebo nechce mat. Pokial by som ti mal poradit, tak snad v tom, ze si urcite musis najst priatelov, co budu pri tebe stat a aspon v ich pritomnosti sa "odventilovat". Kazdopadne zo svojej matky si do zivota priklad neber! Nieje nic horsie ak svoju matku nenavidi vlastne dieta. Najdi si cas len na seba a najdi si kamaradov, to je to najlepsie co v momentalnej situacii mozes urobit. Samozrejme alternativu ako detsky domov som nikdy neuznaval. Taku sprostu radu maju najradsej ludia zo socialky co su "premudreli a skuseni zo zivota". Vela stastia, drzim palce
Ľudia pozerajú, ale nevidia!
Rozmýšlajú, ale nemyslia!
Chcú žiť, ale umierajú!
Ľ.V.
Vopo14
 
Príspevky: 31
Založený: So Mar 15, 2014 1:39 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Hnev, zmätok, sklamanie, bezradnosť a NENÁVISŤ

Odoslaťod Dasa » St Dec 12, 2018 6:26 pm

Chudatko moje zlatunke malé, jaj aspon ze otec nepije, jaj co s tebou asi je, boze to mas nãklad, tazký kríž, budes silna osobnost, s otcom si najst cestu jedine ak je normalny, velmi ta objimam dievcatko, z mamy hovori alkohol a zlo co zazila vobec to nemyslí ako to povedala.
Dasa
 
Príspevky: 39
Založený: Ne Dec 09, 2018 8:34 pm


Naspäť na Hnev a výbušnosť

cron