dedicstvo

dedicstvo

Odoslaťod bambula123 » Št Máj 15, 2014 2:23 pm

Dobry den chcela by som sa opytat, partnerova mama bola vazne chora a pred najhorsim dala prepisat byt na dceru.Mala este aj syna, ale ten v tom obdobi zacal podnikat.Bolo to dost riskantne, tak sa dohodli, ze byt napisu na dceru, aby ak sa mu v podnikani nebude darit neprisli o byt. Mama zomrela, podnikanie sa v celkou rozbehlo. Teraz by bolo fajn si ten byt vysporiadat. Viem, ze po pravnej stranke ten byt darovala dcere, s tym sa neda nic robit. Ale dcera slubila mame, ze sa s bratom vysporiada, ze je si vedoma preco je ten byt pisany len na nu. Teraz ked ma prist k vysporiadaniu priatelova sestra odmieta nieco riesit okolo bytu, vraj nema peniaze a rozplace sa. Alebo povie, ze si nieco spravi. Kazdy mesiac vsak chodi do obchodov nakupuje, kazdy mesiac ide na nejaky vikendovy pobyt do hor alebo do zahranicia. Je zamestnana a ma prvidelny prijem cca 750 EUR. Potrebujem poradit ako jednat s takymto clovekom, ktory takto psychicky vydiera a manipuluje priatela. Aj v beznom zivote, ked nieco chce a nema na to peniaze zavola a place az sa dusi a vyhraza sa ako nic nema, a ze takyto zivot ju nebavi. Priatel jej da peniaze v tom momente je vsetko ok, prestane plakat, hned planuje, ze si pojde kupit to co chcela, ziadne priznaky depresie. Ako s takymto clovekom jednat a ako ju "donutit" z moralneho hladiska, ze ma povinnost brata z dedicstva vyplatit a ze nie sme povinny ju financne dotovat. Chapem aj priatela, ze sa boji aby svoje vyhrazky naozaj nesplnila, este ako skolopovinna sa o to raz pokusila. Odvtedy dostavala vsetko co si zaziadala. Este dodam, ze uziva antidepresiva.
Dakujem za pomoc
bambula123
 
Príspevky: 1
Založený: Št Máj 15, 2014 1:43 pm

Naspäť na Iné