zmena priezviska

zmena priezviska

Odoslaťod klaudiac » Ut Okt 27, 2009 2:47 pm

dobry den chcela by som sa spytat som 2krat vydata s prveho manzelstva mam 13rocneho syna s manzelom sme podali navrh na sud na zmenu priezviska nakolko biol.otec s tym nesuhlasil syna nevidel neudrziaval s nim kontakt 12ROKOV a plati vyzivne vo vyske 16 eu sud dal vypocut tomaska koliz.opat.a psychologom chcem sa spytat pri vysluchu bude pritomni aj biol.otec a moze sud dat suhlas druheho rodica nakolko dieta sa chce volat po mojom sucastnom manzelovi a zacal aj sam podpisovat novym priezviskomdakujem za odpoved
klaudiac
 
Príspevky: 6
Založený: Ut Okt 27, 2009 2:37 pm

Re: zmena priezviska

Odoslaťod Richard Gróf » Ut Okt 27, 2009 6:34 pm

Dobry den,
to ci bude pritomny otec zavisi od psychologa, ktory bude posudok robit, neexistuju na to nijake pravidla. Nebyva vsak zvykom, aby pri rozhovore s dietatom bol pritomny rodic (ani otec, ani matka). Dieta by nemalo byt pri vypovedi nijako ovplyvnovane. To vsak neznamena, ze psycholog nebude chciet s Vami a biol. otcom pred samotnym posudenim hovorit. Teda biologickeho otca si pozvat moze, ale nepredpokladam, ze bude priamo pritomny pri vypovedi.
Sud rozhodnut o zmene priezviska dietata moze aj bez suhlasu otca. Dokazom toho je, ze taketo pojednavanie bolo vobec vytycene. Vacsinou sa vsak musi dokazat, ze zmena priezviska je v zaujme maloleteho. Vela bude zavisiet prave od psychologickeho posudku.
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm

Re: zmena priezviska

Odoslaťod klaudiac » Ut Okt 27, 2009 6:44 pm

dakujem za odpoved dam vam vediet ako to dopadlo
klaudiac
 
Príspevky: 6
Založený: Ut Okt 27, 2009 2:37 pm

Re: zmena priezviska

Odoslaťod klaudiac » So Okt 31, 2009 6:39 pm

chcela by som sa este opytat ci po psychologickom vysluchu maloleteho moze sud alebo biol.otec poziadat o sudno znalecky posudok
klaudiac
 
Príspevky: 6
Založený: Ut Okt 27, 2009 2:37 pm

Re: zmena priezviska

Odoslaťod Richard Gróf » Pi Nov 13, 2009 8:05 pm

Moze. Sudnoznalecky psychologicky posudok ma ine nalezitosti a vahu ako posudok od psychologa, ktory nie je sudnym znalcom.
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm

Re: zmena priezviska

Odoslaťod klaudiac » So Nov 14, 2009 4:37 pm

dakujem velmi pekne za odpoved sud dal povolenie na zmenu priezviska mojho syna nakolko bral posudok od triednej ucitelky a od psychologa bolo to dostacujuce
klaudiac
 
Príspevky: 6
Založený: Ut Okt 27, 2009 2:37 pm


Naspäť na Iné

cron