ako takto žiť

ako takto žiť

Odoslaťod zmysel » Ut Feb 01, 2022 4:45 pm

Všetko sa začalo jedným vzťahom pred asi 15 rokmi. Akoby som v tom momente stratil vnútorný kompas a samého seba. Akurát som končil školu, všetci sa rozbehli do života a začali si dačo budovať, ale ja akoby som sa zasekol a doteraz sa neviem odtiaľ pohnúť. Neviem si vybudovať nič stabilné, nikde dlho nevydržím. Mením práce, mestá, štáty. Raz som si povedal, že tu už ostanem a držal som to dva roky. Ale aj tak sa to rozpadlo. Nevychádzalo to zo mňa, len som už veľmi chcel stabilitu.

Po tom vzťahu som mal ešte dva, ale tiež boli devastujúce. Od vtedy som single, čo už je viac ako desať rokov. Vážne som skúšal všetko možné, aby som s tým dačo urobil. Aj psychológov. Ale nič nepomohlo. Za tie roky som spravil nejakú prácu na sebe, myslím si že všetko, čo bolo v mojich silách, ale stále som stratený, bez ukotvenia či domova. Kým so bol mladší, až tak to nevadilo, ale ako roky idú, začína to byť stále väčší problém. Vôbec neviem, kde sa mám usadiť, akú prácu vlastne robiť a čomu venovať svoj život. Posledný nejaký terapeut, za ktorým som bol mi poradil, aby som začal hocičo, len aby som sa rozhýbal. Tak som si našiel prácu, ale vydržalo to dva mesiace len, kým ma prepustili. Musím ale povedať, že ma to skutočne posunulo v dačom. Ale ani to mi jadro problému nevyriešilo.

Teraz si robím všeliaké kurzy v oblastiach, v ktorých si viem predstaviť fungovať, hoci je to stále trochu široký záber. No stále viac si na tých kurzoch všímam, že tí ľudia sú proste niekde usadený, majú nejaké zázemie a z tejto pozície sa tomu venujú. No mňa nič akosi nikde nedrží, ani neťahá. A vlastne sa takto ani nedá veľmi nič začať.Cítim, že mám v sebe potenciál, ale trápi ma, že ho neviem využiť, že ním mrhám a nikomu tým nie som prospešný. Ani spoločnosti, ani sebe. Ale neviem prísť na to, ako v sebe zmeniť, nejaké nastavenie v podvedomí, na ktoré nemám dosah, aby som našiel to miesto, kde patrím. Častokrát ma napadne, ak to celé spustil vzťah a dorazili to iné, možno by to celé napravil nejaký iný vzťah. Samozrejme, počúval som aj rady typu, musíš si pomôcť hlavne sám. Do určitej miery a v istých veciach sa to dá, ale už nevládzem byť na všetko sám. Je vyčerpávajúce celé roky žiť v takejto hmle.

Ďakujem, že ste si to prečítali.
zmysel
 
Príspevky: 1
Založený: Ut Feb 01, 2022 4:23 pm

Naspäť na Iné

cron