hypnóza, žalúdočné problémy

hypnóza, žalúdočné problémy

Odoslaťod Nella » Po Nov 16, 2009 6:32 pm

Rada by som sa spýtala, či považujete hypnózu za bezpečnú, čí je súčasťou psychologickej praxe. Chodím dlho po doktoroch, mám problémy s imunitiou, krvotvorbou, ale k tomu sa mi pridali problémy so žalúdkom. Pravidelne každé 2 týždne zvraciam, prestane mi chutiť jesť, mávam kŕče a veľmi vyslabnem. U gastroendokrinologa mi nikdy nič nezistili a len ma dopujú liekmi, ktore nepomahaju. Preto som trochu pogooglila a našla články týkajúce sa psychosomatických javov. Mám 24 rokov, žijem štastný život s priatelom, mam zaujímavú prácu, rodina je OK. Neviem teda, kde by som mala hladať príčinu mojho stavu. Napadla ma hypnoza... preto by som Vás chcela poprosiť o názor.

Ďakujem pekne za odpoveď
Nella
 
Príspevky: 1
Založený: Po Nov 16, 2009 6:29 pm

Re: hypnóza, žalúdočné problémy

Odoslaťod Richard Gróf » Ut Nov 17, 2009 1:55 pm

Áno, hypnóza je bezpečná metóda. Nie su mi zname ziadne kazuistiky, ktore by nebezpecenstvo hypnozy niekedy preukazali. Platí, že hypnotizér nedokáže vnutit subjektu nieco, co z presvedcenia odmieta. Priebeh hypnozy by ste si mala cely pamatat. Na vsugerovanie straty pamate pri klinickych pripadoch nie su zvacsa ziadne dovody. O priebehu hypnostickeho sedenia sa navyse budete so psychologom dopredu bavit. Mozete mu povedat svoje obavy a zelania, aby ste sa citili bezpecne.
Hypnoza dnes byva sucastou psychologickej praxe skor zriedkavo. Nie kazdy psycholog bol v hypnoze vyskoleny, a nie kazdy, kto absolvoval vycvik, ju vo svojej praxi pouziva. Zaroven nie kazdy klient je hypnabilny, teda nie na kazdeho hypnoza zabera. U roznych klientov sa dosahuje rozna hlbka.
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm


Naspäť na Iné

cron