problemy s pamäťou a koncentraciou

problemy s pamäťou a koncentraciou

Odoslaťod alex09 » Ne Apr 12, 2015 9:03 pm

ahojte. potreboval by som nejako poradit co by som mal zmenit ako mam postupovať, či nepoznáte niekto nejaké prípravky a spôsoby na zlepšenie pamäte a koncentrácie. začínam byť bezradný. mám 25 rokov a moja pamäť a schopnosť sústrediť sa sa mi začala rapídne zhoršovať. tento problém som začal pociťovať po skončení strednej školy, ale v poslednom čase sa jeho intenzita akoby ešte zväčšila. navštevujem už psychológa aj psychiatra u ktorého sa liečim 5 rokov na depresiu a úzkostnú poruchu. áno som v dlhodobej depresii, ktorá má svoje etapy - raz mi je lepšie a raz horišie. poväčšine platí u mňa, že cez leto a slnečné dni je mi lepšie a cez zimu a pochmúrne dni je to so mnou horšie, čo je špecifické pre depresiu. lenže pôvod mojej depresie je podľa mňa v tom, že moja pamäť a schopnosť koncentrácie je na nízkej úrovni. mám za sebou rôzne vyšetrenia u neurológa, psychológa, ale z medicínskeho hľadiska nič nenasvedčuje tomu, žeby som mal mať nejaké vážne problémy. u psychológa som absolvoval vyšetrenia na pozornosť, pamäť a inteligenciu. tieto testy mi najprv vykazovali nadpriemerné výsledky, aspoň v čase, keď som k psychológovi začal chodievať. no teraz s postupom času sa zhoršili. sú na úrovni priemeru a čo sa týka pamäte až mierneho podpriemeru. viem, že pamäť a pozornosť sa cvičí lúštením hlavolamou krížoviek a pod. a učením sa o čo sa aj snažím, ale nejako nevidím výsledky. psychológ ani psychiater mi zatiaľ nevedeli odporučiť nič okrem mentálneho tréningu na zlepšenie pamäte. no a keď som sa aj pokúšal si zistiť sám nejaké prípravky alebo jedlá ktoré by mi mali v tomto smere pomôcť, ako napr. špenát, orechy potraviny bohaté na antioxidanty a iné, tak bohužiaľ viem že to môže tak prispieť akurát tak možno 1/1000 k zlepšeniu môjho mentálneho stavu. totiž v hlave mi víri chaos, ktorý nedokážem ovládnuť. istý čas som chodieval aj na biofeedback, ale to je drahá záležitosť a o jej účinnosti nie som presvedčený. som stračne zamotaný, neviem čo kde položím, priveľmi zabúdam na splnenie vecí ktoré mám splniť, a to ich nie je veľa, som nerozhodný, prakticky väčšinu dňa sa cítim akoby paralyzovaný. nedokážem poriadne vnímať, čo mi niekto hovorí adť. ak sa snažím niečo naučiť, alebo si zapamätať resp. zreprodukovať obsah prečítaného alebo počutého textu, tak mi to robí problémy, trvá mi to dlho. vo svojich činnosťiach som nedôsledný a čím viac niečo chcem, tým ťažšie sa mi to dosahuje. začínam byť nervózny až cítim pulzovanie nervov v tele. navonok pôsobím ako človek ktorému je väšina vecí ľahostajných a prakticky sa nedokážem rozčúliť na druhého človeka, vyjadriť hnev a neprichádzam do konfliktov, v ktorých si idem za svojím. poväčšine vždy ustúpim. do nepríjemností sa dostávam hlavne kvôli svojej nepozornosti a zábudlivosti. akoby som nedokázal vnímať všetky podnety, ktoré sú mi zdieľané prostredníctvom mojich 5 zmyslov a spracovať ich vo svojom mozgu. čo sa týka fyzickej záťaže, ktoré sa odporúča na prekrvenie orgánov a mozgu, čo udržuje aj lepšiu myseľ tak niekedy mám z toho práve opačný pocit. akoby sa mi krv a kyslík dostávali do ostatných orgánov na úkor mozgu. čo mi zhoršuje vnímanie. všetko je to zvláštne ale poväčšine všetko toto platí. buď mi niečo ide a myslenie mi ide v phode, alebo som paralizovaný, bez toho aby som mohol niečo účinné voči tomu podniknúť. jednoducho nemám kontrtolu nad sbou samým tak ako by som mal mať. myseľ mi zaťažujú aické negatívne myšlienky ktorých sa len veľmi ťažko zbavujem a zo svojich myšlienok som už unavený. cítim, že musím nejako zásadne zmeniť svoj život, lebo takto to už ďalej nejde. rútim sa akoby do záhuby... čo mám robiť?
alex09
 
Príspevky: 2
Založený: Ne Apr 12, 2015 8:07 pm

Re: problemy s pamäťou a koncentraciou

Odoslaťod kasper » Ut Apr 14, 2015 7:10 pm

na bratu ja som v podobnej situacii....robil som pri pokladni....jeden chcel aby som mu rozmenil....co som nemal ale aj tak som vsak ved ja viem pocitat mna neosere....najprv som mu aj povedal po zamienani ze tolko kolko on chce mu dat nemozem lebo to proste nesedi ale potom mi do toho niekto nieco povedal a ja som uplne zabudol na to co som pred chvilou povedal a vydal som mu zle...toto samozrejme nie je jedina situacia....velmi je tvoj stav podobny mojmu....tak ked budes vediet nejako v tejto veci poradit tak mi daj vediet....chodil si alebo chodis na vysoku? lebo ja som...nemohol som sa ucit viac ako 3 hodiny denne s tym ze kazdych 20 minut som si musel dat prestavku lebo mi uz pukala hlava...a s tym hovorenim je to uplne to iste ako so mnou...akoby som sa presidlil do ineho tela
kasper
 
Príspevky: 40
Založený: Ne Feb 23, 2014 11:03 pm

Re: problemy s pamäťou a koncentraciou

Odoslaťod alex09 » Ut Apr 14, 2015 8:49 pm

no na vysku som chodil, ale kedže sa mi to zdalo príliš náročné, resp, zo školy technického smeru som šiel radšej študovať učiteľstvo slov. jazyka a literatury a občiansku náuku, čo sme na strednej nebrali vážne. na techniku som nešiel kvôli matike, lebo hoci som u nás na strednej dosahoval 1 a 2, tak som si bol vedomý, že naša matika je slabá a celkovo u mňa matika bola jedna z tých slabších stránok a nemienil som sa s ňou zbytočne drať s tým že aj tak nakoniec phorím. musím povedať, že u nás na strednej som sa medzi svojimi spolužiakmi nemusel veľmi nadrať na to, aby som mal na každom vysvečku za 4 roky prospel s vyznamenaním. no a neučil som sa každý deň, ale len keď trebalo. prihlášku na výšku si u nás dávalo asi tak polovica žiakov z triedy, tak prečo ja najlepší žiak by som si nedal. no na výške som "dostal veľkú facku", ktorú som nezvládol psychicky. a už vôbec sa brídilo čítať básne, kochať sa nad nimi a robiť ich rozbory. vzhľadom na to, že som to 4 roky nerobil. no predtým som si myslel, že to dajako zvládnem. teraz pracujem ako operátor výroby v jednej firme a vlastne pracujem takmer výlčne fizycky ako taký hlúpy janko, pozície ktoré zastávam sú také pri ktorých zväčša využívam svoju fyzickú silu, ani nie šikovnosť, kďže nepatrím medzi tých šikovnejších. v živote som chcel staviť na rozum, ale ten ma sklamal a je to s ním stále horšie. v robote ma už ide šľak trafiť a vymýšam si kadejaké hovadiny aby ma od nudy a nutkavých myšlienok neporazilo. no bojím sa ísť vykonávať nejakú zdopovednešiu prácu práve kvôli svojej nepozornosti zlej schopnosti koncentrovať sa. snažím sa učiť, vzdelávať sa, ale keď niečo čítam, akoby to cezo mňa len tak preletelo, a veľmi ťažko sa mi reprodukuje obsah. som zmietaný týmto svetom a akoby tých všetkých informácií, ktoré sa na mňa hrnú bolo na mňa priveľa....akoby som mal zablokovanú mysleľ, abo čo... myslím, že by som potreboval nejaký pravidelný systematický tréning. no ten si sám neviem vytýčiť... neskôr ti môžem ešte niečo odporučiť, aspoň čo mi radí psychológ no teraz už musím ukončiť tento príspevok
alex09
 
Príspevky: 2
Založený: Ne Apr 12, 2015 8:07 pm


Naspäť na Iné

cron