Pomočovanie

Pomočovanie

Odoslaťod shining3 » Ne Sep 10, 2017 1:20 pm

Dobrý den, moja dcérka 3ročky má sústavný problém s pomočovanim, cez deň sú to len male nehody, uvedomí si, že chce ísť cikať, a keď si cvrkne do gatiek, pri zápale v hre s inými deťmi sa pociká úplne. Nenosí plienky, asi od 1roka 9 mesiacov cez deň. Neriešila som tieto nehody, kým sa nezačala na otázku prečo si sa pocikala, úlisne usmievať. Nevie na tú otázku odpovedať, čomu rozumiem. No väčší problém nastáva, keď sa rozhodla, že nechce nosiť plienky aj na noc, cca od 2,5 roka. Ono aj plienky mala suche niekolko dni, tak som do toho šla. No teraz ma 3 roky a začala sa aktívne pocikávať aj 3x za noc, aj ked sa ju snazim davat cikat v spanku, len časovo sa to neda vystihnúť a stane sa, že už je pocikaná. Na zaciatku som ju davala cikať až o pol noci a bola v pohode, teraz ju davam aj o pol 22h a uz býva počúraná. Podotýkam, že chodí cikať tesne pred spaním, vodu sa nám podarilo vylúciť pred spaním, čo bol ináč velký problém, lebo bývala samozrejme veľmi smädná. Rada by som ju rešpektovala a chcela vydržať bez plienky, ale viacej prezliekame za noc pyžamko, plachty, periny ako sme prebaľovali plienku Ani ona, ani ja nie sme plnohodnotne vyspaté. Ci je to nejaky psychologicky problém, ako sa ho snažiť, čo najrozumnejšie vyriešiť, aby mi potom napríklad kvôli hambe a strachu neodmietala nedajbože piť, alebo schovávať veci, či seba, ak sa pocika, čo ešte nenastalo, ale radšej to budem riešiť teraz, ako neskôr? Cez deň to riešime pravidelným hodinovým chodením na wc, ale v noci je to už ťažšie, potrebujem radu, či jej znova dať plienku, aj keď ju odmieta, lebo sa cíti už "veľka", lebo začala chodiť do školky. Nie je to krátkodoba záležitosť, skôr tak roka, aj ked na začiatku to bolo omnoho lepšie ako teraz. Dakujem za odbornú radu
shining3
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Sep 10, 2017 1:03 pm

Naspäť na Malé deti

cron