Môže vzťah fungovať bez SEXU ?

Môže vzťah fungovať bez SEXU ?

Odoslaťod sophie » Po Mar 04, 2013 8:55 am

Nemám komu sa s mojim problémom zdôveriť a je mi to aj trapné. Tak píšem sem, snáď mi niekto poradí.
Mám priateľa, sme spolu 8 mesiacov, ale ešte ani raz som s ním nemala orgazmus. Problém je, že nie je veľmi "obdarený" , skrátka má ho naozaj malého. A možno to znie hlúpo, ale necítim ho v sebe. Navyše má poruchu erekcie, bol na vyšetrení a zrejme je potrebná aj operácia. Napriek tomu, je schopný dosiahnuť orgazmus. Ja ale z nášho sexuálneho života nič nemám. Deptá ma to, po spoločnej noci vždy doma plačem, prestávam sa cítiť ako žena, strácam chuť byť sním, neviem čo ďalej. Priateľ je inak milý a slušný chlap. Všetci mi hovoria, aké som s ním trhla terno, aký je to dobrák. Preto je mi ľúto, že ho prestávam mať rada a je ťažké sa s ním rozísť. Nie som žiadna nymfomanka, ale sex je podľa mňa dôležitá časť vzťahu. Som mrcha, keď ho chcem opustiť? Poraďte mi prosím, čo robiť...
sophie
 
Príspevky: 8
Založený: Po Mar 04, 2013 8:26 am

Re: Môže vzťah fungovať bez SEXU ?

Odoslaťod mirosid » So Mar 09, 2013 8:40 pm

Ahoj Sophia!
Určite máš veľký problém, nik by ho nemal banalizovať. Pre každého zdravého človeka je sex normálny a potrebný. Možno iba v potrebe frekvencie sú rozdiely, no to je iná problematika ako tá , o ktorej píšeš ty. Príde mi ťažko sa vyjadrovať k "obdarenosti " tvojho priateľa , lebo ako sa hovorí " aj s malým šaškom sa dá hrať veľké divadlo" , no pokiaľ je to trocha moc málo... hm. Orgazmus je tiež vecou , ktorú nezažíva každá žena a ak áno , tak možno nie vždy. Pokiaľ by si to hodnotila z tohto pohľadu, tak to by sa časom a vhodnou komunikáciou s priateľom dalo vyriešiť. Nepíšeš o svojom a jeho veku, čo je tiež určitý ukazovateľ. Tvoje pocity a frustrácia je logická a pochopiteľná. Myslím , že by si mu mala o tom povedať, pretože nie iba penis robí sex sexom . Ale ak je to pre teba problém, tak by som sa ti nečudoval , keby si tento vzťah ukončila. Za charakterné by som asi považoval mu o dôvode prípadného rozchodu povedať. A či si nymfomanka? Tak na to si musíš odpovedať sama , to nie je ťažké. Ale dobrý sex je dobrý sex. A keď si uvedomíš , že by si tento problém s partnerom mala celé roky v manželstve, tak o čom by také manželstvo bolo ? Jednoducho sex je veľkou časťou dobrého vzťahu a manželstva. Nie , podľa mňa by si mrcha nebola, aj keď on to možno až tak dobre znášať nebude.
mirosid
 
Príspevky: 12
Založený: Št Apr 05, 2012 9:07 pm


Naspäť na Partnerská kríza

cron