nejistá budoucnost

nejistá budoucnost

Odoslaťod panda » St Aug 29, 2012 12:10 pm

Dobrý den, jsem s přítelem více než 4 roky. Ze začátku vztahu jsme se hodně hádali zejména ohledně toho, kde bychom chtěli v budoucnu žít. Já jsem chtěla abychom se časem odstěhovali blíže mému domovu (který je daleko od našeho současného bydlení). Přítel však kvůli práci toto řešení odmítal. Po 2 letech konflikty vyvrcholily a přítel chtěl vztah ukončit. Uvědomovala jsem si, že jsem také udělala dost chyb a komunikace z mé strany nebyla vždy ideální. Nicméně se přítel po pár dnech ke mně vrátil (nenutila jsem ho). Od té doby se snažím budovat hezký vztah, hádky ustoupily a poslední rok byl dle mého názoru docela harmonický i když se občas nějaká hádka objevila. Rozhodla jsem se, že s ním zůstanu blízko jeho práce a domova. Protože je nám kolem 30, chtěla jsem vztah posunout dále, založit si rodinu, svatbu apod. Přítel má však pořád strach, že jednou odejdu i s dětmi a nechám ho samotného, i když jsem mu tvrdila, že to opravdu není můj plán. Také je velmi přecitlivělý a každá neshoda mu, jak říká, fyzicky ubližuje. Říká, že mě má rád a chce se mnou být, ale zároveň by chtěl ideální vztah bez konfliktů, aby bylo vše dokonalé a neobjevili se žádné problémy. Já chci samozřejmě také harmonické soužití, ale jsem realista a vím, že hádka se může občas objevit. Tvrdí, že je neustále rozpolcen, chtěl by také už rodinu, ale nemůže se rozhodnout. Mám ho ráda a myslím si, že v poslední době byl docela šťastný, ale nevím jak ho má přesvědčit, aby se nebál. Navíc jsem už z toho všeho tak zoufala, že na něj křičím, protože si nevím rady, což situaci jen zhoršuje. Poraďte prosím, jak mám komunikovat, aby to mělo nějakou cenu, ale nevím, jestli jsem potom všem schopná mluvit s ním klidně a vyrovnaně. Děkuji.
panda
 
Príspevky: 2
Založený: St Aug 29, 2012 12:02 pm

Re: nejistá budoucnost

Odoslaťod Armand » Št Sep 27, 2012 1:56 pm

Ahoj. Jasne v kazdom vztahu su nejake hadky. Ja by som ti poradil netlac na pilu. Nenut ho respektive netlac do toho. Nemas sa kam ponahlat. Vzdy bude ten spravny cas. Vzdy sa najde riesenie. ale nie je riesenie akoze nutit niekoho o zalozenie rodinky lebo sa moze stat ze ostanes sama s dietatom ked to on nevie nejako v hlave vyriesit. Skus toto. Vytvor dokonalu partnersku atmosku a ver mi ze chlap bude chiet sam aby ste si zalozili rodinu. Robte si pekne rana, pekne dni, pekne vecere a po pol roku mozno roku mozno skor bude citit ze ty si pre neho to najlepsie co moze mat a nebude sa ta chciet vzdat a pride aj zalozenie rodinky a tak. On je asi zlozitejsi typ ale ked to potrebuje skus mu dat tu najkrajsiu istotu ze len ty si pre neho najlepsia. Rob to tak nenasilne snaz sa s laskou.
Armand
 
Príspevky: 6
Založený: St Sep 26, 2012 10:50 pm

Re: nejistá budoucnost

Odoslaťod panda » Po Okt 01, 2012 11:52 am

Ahoj,

súhlasím s tebou, ale takto to robím už vyše roka. On mi stále vraví, že som skvelá a potom, keď na to príde reč, tak si zase nie je istý. Už teraz sa bojí problémov, ktoré ešte ani nenastali. Naozaj netlačím na pilu, ale nedá sa čakať donekonečna.
panda
 
Príspevky: 2
Založený: St Aug 29, 2012 12:02 pm


Naspäť na Partnerská kríza

cron