priatel asi nemá doveru? neviem co dalej

priatel asi nemá doveru? neviem co dalej

Odoslaťod Lillinka » Pi Jan 14, 2011 1:02 pm

priatel ide maturovat a ma problemy s ucenim samozrejme ze som mu niekolko rad dala ako sa nato ma pripravovat ako sa ma ucit co mu vyhovuje dokonca som ho neraz nutila aby si doniesol ucivo ku mne a spolu sa do toho pozreme ale nikdy to nespravil bud zabudol alebo nestihal alebo co... lenze! sme dost na seba naviazany tak si hovorime vsetko aspo som si to myslela.... mal pred rokom depresie ale uz je natom ovela lebsie uz ma len strach zo skoly co sa mu snazim prekonat ako z mojej stranyy je velka iniciativa len on jednoducho asi ma bere druhym uchom von . co nechapem ked " sme na seba tak naviazani" a jeho mama (ma iba mamu a babku ) sa do toho obula. miesto toho aby mu poradila z vlastnej skusenosti ako na ucenie alebo mu vobec nejak pomohla radsej mu vnutila psychologicku ze tam ma ist. ako nic proti psychologom ale toto je bezna vec s tym ucenim pocitila som to na vlastnej kozi a jednoducho sa do toho treba len zapriet a vybrat si sposob ktory sedi. no ale! najprv jeho mama povedala "len ja mu dokazem pomoct" (akoze ja )--lebo mu maminka nanutila este caj na depresiu pricom! pochybujem ze teraz nejaku depresiu ma! (to mala predtym spravit! lenze predtym sa do toho nechcela starat ked bolo najhorsie) jednoducho mu povedala ze je nanom ci pojde k psychologicke alebo nie. kedze on hovoril ze nema potrebu sem ist namiesto priameho nie tak jeho maminka ho uz prihlasila na jedno"sedenie" cos a mi zda ties opovazlive a prehnane! a tak jeho mama vyhodila teoriu ze len ja mu mozem pomoct na to ze nikto iny ti nevie pomoct ako psychologicka tak synak nechcela som tymto nic pokazit ked som ta prihlasila tak sa nehnevaj skus len vyskusat iba jedno sedenie .... tak synacka prehovorila a teraz on sam tam chce ist . co ma dost uraza lebo v nasom vztahu potom stracam cenu, vyznam ked sa nedokaze o mna opret alebo pocuvat a radsej s tym pojde za stvrtou osobou :cry: ... NEVIEM CO MAM ROBIT A STRASNE MA TO URAZA citim sa taka bezmocna a zbytocna prosim poradte
Lillinka
 
Príspevky: 4
Založený: Pi Jan 14, 2011 12:45 pm

Re: priatel asi nemá doveru? neviem co dalej

Odoslaťod Pan_Zivota » Ne Jan 16, 2011 9:07 pm

Mozno niesompsycholog,mozno niesom učenec ale som chlaan v takom veku ako tvoj pritel a dost ten opis co si dala sedi na mna :) uz som orok starsi a ked som maturoval tak som mal tiez priatelku ale s tym rozdielom ze ma mala na haku....
Tvoj priatel to mozno nemysli zle len teraz ma mozno prave tazke obodobie... neni tvoj priatel nahodou znamenie rak? http://www.leeloo.sk/horoskop/sign.jsp?id=rak&sex=on mozno ti ta stranka lepsie pochopi uzremit co on citi ked niesisi si ista ...
Na tvoj problem ekzistuje viaceero rieseni a viacero dopadov na vzath. myslis si ze sa vam tymto pokazi vztah... mozno si myslis ze ho stracas ale to len všetko zalezi od povahy človeka a ked ti predtym veril a všetko hovoril a ma teraz vazne toho ucenia moc ale to pochybujem:P tak len vydrzat do matur podporovat hov jeho rozhodnutiach a nenutit ho do toho čo chce lebo to neni najlepsie riesenie .... proste stat za nim :) a po mature uvidis ako bude super :) (moj pripad nejdem citovat) ak t tamiluje :) rada:NETREBA SI VŠETKO TAK VELMI PRIPUŠTAT K SRDCU lebo budes chodit na zle myslienky ako ja ato radsej nechci :) ak chces mozne sa otom porozpravat blisie na pokeci
Pan_Zivota
 
Príspevky: 7
Založený: Ne Jan 16, 2011 10:56 am

Re: priatel asi nemá doveru? neviem co dalej

Odoslaťod Lillinka » Ut Jan 18, 2011 7:26 pm

ahoj, si o trochu vedla je panna:D a panna a lev viem ze nejde spolu ale to neni o tom:))) panna je sama o sebe znamenie dost chladnokrvne , perfekcionosticke a hlavne nema taku istotu v sebe co som sa docitala o znameniach... vies, ale problem je v tom ze ja som ho aj stale podporujem jak sa len dá proste stojim za nim ale on sam mi povedal ze jeho mama k uceniu ho nenuti -nehava to nanom a ze by bool radsej kebyze ho niekto zenie do toho (samozrejme odtial po tial) a ja chcem aby si zacal verit to je jeho cely problem ale nieco sa zmenilo. neviem ci som urobila dobru vec ale som nato isla taktne a zavolala jeho mame ze sa chcem porozpravat o tej psychologicke ze co si o nej ona mysli (samozrejme seriozne a slusne):) a potom sice mi hned polozila ze musi zaparkovat auto ze mi potom zavola ale nezavolala ale to je vedlajsie lebo sme sa porozpravali s priatelom blisie s kludom a povedala som mu ZNOVA svoj nazor na to a ako dokaz ze to myslim v dobrom a ze tam nepotrebuje ist bolo to, ze si opravil v ten piatok par znamok a teraz uz vsetky takze mi povedal ze tam vlastne ani nehccel ist len nechcel robit z mamy blbca ked uz to dohodla sice proti jeho vôli , a ze predtym nevedel ten moj nazor co som mu uz hovorila ale to je vedlajsie.. len fakt neviem ci som urobila dobre ked som ho od toho odhovorila chtiac nechtiac vlastnym nazorom som ho dost ovplyvnila a fakt nechcem pre neho nic zle prave naopak chcem aby vedel ze moze so mnou vo vsetkom pocitat... co ty nato? je to dobre?? a ako pozdvihnutie jeho sebavedomia sme sa kukli na vysoke skoly ( trosku som ho zlakala a celkom pekne bol zvedavy a ked som mu povedala s akym prospechom ja sa tam hlasim ze on je natom omnoho lebsie tym sebavedomie bolo este silnejsie :D on fakt neni sprosty prave naopak len dost lenivy ...ked je prvy na anglickej celostredoskolskej???? olympiade ...takze tak.....:)
Lillinka
 
Príspevky: 4
Založený: Pi Jan 14, 2011 12:45 pm

Re: priatel asi nemá doveru? neviem co dalej

Odoslaťod Lillinka » Ut Jan 18, 2011 7:27 pm

a mas pravdu, nemozem si vsetko brat tak k srdcu diki:)
Lillinka
 
Príspevky: 4
Založený: Pi Jan 14, 2011 12:45 pm

Re: priatel asi nemá doveru? neviem co dalej

Odoslaťod Pan_Zivota » Pi Jan 21, 2011 12:23 am

treba si počkat co bde po tej mature a je to uz len na tvojom rozhodnuti ;)
Pan_Zivota
 
Príspevky: 7
Založený: Ne Jan 16, 2011 10:56 am

Re: priatel asi nemá doveru? neviem co dalej

Odoslaťod fyzik » Ut Nov 29, 2011 11:24 pm

Ahoj,

asi prichadzam s krizikom po funuse, ale predsa, ak toto bude citat hociaka "buduca teoreticka nevesta"

tvoj problem nie si ty ani tvoj frajer. tvoj problem je tvoja "svokra"

ja som mal to stastie, ze do tohto stadia som sa dostal az relativne samostatny.

Problem sam je stary ako ludstvo samo. mamicka sa synacika, svoje jedine stastie a nadej do buducnosti. pride taka stinda a synacika mu berie. co je hlupost, ale to buduca svokra nevnima. prve a jedine co musis u svojho frajera docielit, je aby dospel. ste mladi, tak to bude treba urychlit. jednoducho nech sa chalan postavi na vlastne nohy. nerieste za neho JEHO problemy. tvojou ulohou je v nom najst a vyprovokovat jeho chlapsku stranku. Ako si moze vazit seba, ak ani zmaturovat nemoze bez frajerky, mamicky alebo babicky?!
len mu povedz: moj drahy, Lubim Ta, ale ak nezmaturujes, tak si ma nepraj. ja chcem chlapa, nie decko, co sa drzi maminej sukne.

a hotovo.
fyzik
 
Príspevky: 55
Založený: So Nov 26, 2011 11:59 pm


Naspäť na Partnerská kríza

cron