sklamanie..poradte mi

sklamanie..poradte mi

Odoslaťod lastovicka » Po Jan 21, 2013 6:16 pm

ahojte,
zacnem asi tak, moj pribeh je dlhy...spoznala som muza do ktoreho som sa nezalubila na prvy pohlad, vymenili sme si mailove adresy a on sa vratial spat do statov. Boli sme si sympaticky od zaciatku, ja som mala svoj zivot na Slovensku on za mlakov, po troch mesiacoch mailovania sa rozhodol, ze pride na Sk vidiet ma a pozvat k nemu na navstevu a aby to nebolo pre moju rodinu divne preco chcem ist tak daleko zakym a preco tak sa zoznamil s mojou rodinou. Po dvoch mesiacoch som prisla do statov za nim, oslavili sme jeho narodiny,spoznala som jeho rodinu a priatelov.Po troch tyzdnoch som sa vratila, neskor ma pozval na dovolenku, a v lete som dosla na dva mesiace a opat odisla, cely nas vztach ani neviem ci vztach sme boli od seba, komunikovali sme cez maily a skype. Zalubila som sa do neho, nasledujuci rok som prisla na tri mesiace bolo nam fajn,rozumeli sme si, az som usudila ze to je asi ten pravy,viem,ze sme boli kratko spolu, po troch mesiacoch som dosla domov s tym ze si vybavim studentske viza a pridem spat,tak sme sa aj dohodli a ak bude vsetko ok tak sa vezmeme,ale sme sa rozisli lebo pre neho manzelstvo znamena vela a to nie je len tak po takej znamosti sa vziat....nebol sebecky vsetky moje cesty,letenky, platil on. Citial som,ze to chce aj on,on bol prvy ktory sa do mna zalubil, on ma podporoval ze robim dobre, mala som samozrejme aj vycitky ze takto na dialku a hned manzelstvo, rozisli sme sa ked som sa vratila domov ale po dvoch mesiacoch prisiel na SK, ze to lutuje a ze chce byt so mnou, ze potreboval cas a pochopil veci v jeho zivote, nema ani 20 rokov ma po tridsiatke. Tak som dostala studentske viza a studujem tu uz piaty mesiac, zijeme spolu vsetko fungovalo uz bola na plane svadbu,kupa domu a spolocna rodina, len ked ja som pocula od ludi ,ze mal nieco s niekym,viem,ze to bol jeho zivot predtym, povedal,ze on chce zit konecne a mat niekoho nablizku,ze v minulosti narobil somariny. Tak mi nedalo a mal doma stary mobil ktory pouzival pred voma rokmi ja som ho zapla a nasla nechutne smsky o sexe. ano spal s inymi, kes som bola v statoch po prvykrat ja som mala svoj zivot na SK on v statoch....teraz som mu povedala,ze som myslela ze je inny ako ostatny,kedze v predchadzajucom vztahu ma partner podviedol. Povedal,ze je to jeho minulost ,ze ked mame vazny vztah ked sme konecne spolu a nie na dialku vidime sa kazdy druhy den na 1o minut na skype. Citila som od neho velku lasku a oporu,skolu ktoru studujem mi plati on, stara sa,....nestazujem sa,viem ze to bolo ked sme ani par neboli,len ma to zasiahlo ako rana, ked som si to precitala, a teraz neviem ci mu mam verit alebo co...prosim pomozte mi..neviem co dalej.....
lastovicka
 
Príspevky: 2
Založený: Po Jan 21, 2013 5:47 pm

Re: sklamanie..poradte mi

Odoslaťod lavender11 » Št Jan 31, 2013 12:11 pm

Vydrž, ak sa o Teba stará, platí Ti školu a zoznámil Ťa s rodinou, myslí to s Tebou vážne.
Zabudni na minulosť, nehrab sa v jeho starom mobile, každý má právo na minulosť a nemala by zasahovať do prítomnosti. Mala by si sa tešiť, že si našla partnera, ktorého by si na Slovensku hľadala márne, ani jeden chlap by nebol taký veľkodušný, aby do teba investoval.
Toto heslo by som Ti odporúčala:Ak chceš vedieť aká silná je moja láska k tebe, nazri do svojho srdca najprv.
Ak Ty začneš spochybňovať svoj cit k nemu, on to pocíti a pôjde všetko dole vodou. Dotiahni svoje šťastie do konca, buď veľkodušná, odpúšťaj, je to iná mentalita na to nezabudni/je to Američan/ a ak komunikujete v angličtine - aj to má vplyv, nikdy nedokážeš vyjadriť úplne celkom svoje najhlbšie pocity.

Viem o čom hovorím. Ja som na Slovensku a rozišla som sa po 3 rokoch s Angličanom, ktorý sa počas nášho vzťahu rozviedol, vodil ma do Anglicka, zoznámil sa s rodinou/nie s dcérami-tie sa na neho veľmi, veľmi hnevajú/ boli sme spolu na troch dovolenkách -všetko platil, ale vždy mi to dal aj pocítiť poriadne, v podstate sa pasoval s lakomosťou/alebo strachom/, rozišla som sa, lebo ma podceňoval ako Slovenku, bol veľmi dominantný a narcistický a manipulátor. Ešte stále plačem a v mojom veku si už ťažko, ťažko nájdem niekoho iného/mám už po 50/, ale
Ty si mladá...na to nezabudni a Tvoj vzťah nie je zaťažený rozvodmi, deťmi - na tie SMS v mobile rýchlo zabudni, aj môj Angličan tam mal kopu ženských mien, raz som sa pozrela, aj som sa spýtala, vraj sú to agentúry, no ďalej som nepátrala.
Napíš mi a budeme si písať, ak chceš, som na Slovensku, ale cítim sa úplne lonely, hovorím plynule po anglicky a som ako z iného sveta, snáď to prejde...a Ty vydrž, to je naša slovanská nátura ..to špekulovanie a hľadanie rôznych možností a prekombinovanie veci, naša duša je hlboká, títo západniari sú úplne iní....yes-no...povedz ako to chceš a nedebatia, nerozoberajú veci až do koreňov......ozvi sa
lavender11
 
Príspevky: 11
Založený: Št Jan 31, 2013 11:46 am

Re: sklamanie..poradte mi

Odoslaťod lastovicka » Ut Feb 05, 2013 12:05 am

no,sme zatial spolu, on sa snazi po vsetkom, aj ked sme mali rozhovor co a ako dalej,povedal,ze chape ak mu uz neverim,lebo je to najhlavnejsie vo vztahu,pochopi ak by som chcela odist ale myslim,ze mi to povedal ale keby som mu povedala zbohom tak by to predychal tazko.Niekedy mam take stavy,ze neviem,ze to co mi vravi je pravda alebo nie. Ja neviem,som mlada mozno by som nasla niekoho ineho doma na Slovensku a mozno ostala sama. Neviem,ale manzelstvo mi nahana strach...a my nemame vychodiska....nelegalne v statoch urcite neostanem.Tak az taky velky kompromis neurobim.Ozvi sa.
lastovicka
 
Príspevky: 2
Založený: Po Jan 21, 2013 5:47 pm

Re: sklamanie..poradte mi

Odoslaťod lavender11 » So Feb 23, 2013 3:17 pm

Ahoj, ozývam sa po dlhšom čase. Stále Ti radím, vydrž.
Ten chlap Ťa má rád..a ľudí musíme prijímať aj s ich chybami...inak ostaneme sami...tak to je
Ty prežívaš v prvom rade smútok za domovom, ozvali sa v tebe korene a tie Ti skresľujú aj partnerskú situáciu.
Možno by pomohlo, keby si prišla domov na pár dní a videla by si, ako rada sa vrátiš tam.
Viem o čom hovorím, žila som v roku 1988 v emigrácii v Nemecku a po roku, keď padla Železná opona som sa veľmi chcela vrátiť/aj s dvomi deťmi/ A aj som sa vrátila potom za nami prišiel manžel s vecami/mali sme tam už byt/ a vlastne JA som to tam nevydržala ...a aj tak sme sa tu po rokoch s manželom rozviedli....možno keby som vydržala, bolo by všetko inak

Mám mladú kamarátku, vydala sa za Kanaďana, je na facebooku Erika Kohútová, je z Nitry, teraz sa už volá inak pohľadám jej meno, najprv išla do Paríža opatrovať deti, študovla tam, dlho nemala nikoho a dnes žije tuším Quebec, pozriem, nakontaktuj sa na ňu, aj ona bude mať podobné problémy. Jej manžel sa volá Gael. Tak zatiaľ toľko-nemysli na zlé veci, viac vnímaj VEDOME tie dobré, aby prekryli tie zlé. Maj sa pekne
lavender11
 
Príspevky: 11
Založený: Št Jan 31, 2013 11:46 am


Naspäť na Partnerská kríza

cron