už som skúsila všetko

už som skúsila všetko

Odoslaťod Denisa8 » St Feb 01, 2012 4:41 pm

dobrý deň potrebovala by som poradiť a veľmi by mi to pomohlo. S priateľom sme spolu už vyše roka a podľa mňa máme pekný vzťah, samozrejme keď je všetko v poriadku. Ale môj, teda náš problém v spočíva v hádkach ktoré sú veľmi časté a stále je príčinou priateľ čo by sa aj dalo celkom prehliadnuť aj keď ma to veľmi mrzí, a stále sa pýtam prečo je on stále príčinou našich hádok. ale problém je v tom že vôbec by sme sa nemuseli hádať, poznáme sa už natoľko že vieme čo tomu druhému vadí a on to vie a napriek tomu to robí aj keď vie aké budu následky a najhoršie na tom je že potom to otoči na mňa a aj s najmenšieho problému vznikne taká hádka, lebo on to tak vystupňuje že niekedy aj zabudneme prečo sme sa vlastne začali hádať.Vie si priznať chybu iba keď sa nehádame a je všetko v poriadku potom uzná že sa mal správať inak a sľúbi že už sa to nestane,ale stane a stále za každým robí to iste niečo urobí potom keď vie že už je zle tak to pretočí na mňa a povymýšľa si také veci ktorým ani sam neveri , vie že niesu pravdivé a nakoniec očakáva odomňa že ja prídem za nim to vyriešiť a je to tak stále,a stále počúvam od neho ako sa zmení,len sľuby ktoré aj tak viem že sa nesplnia lebo príde dalšia hádka a sme tam de sme boli.Veľa krát,teda skoro vždy vyvrcholia hrozbou rozchodom a ja som vždy tá ktorá to zachráni.A on nieje ani schopný sa mi ospravedlniť,až po doslovných výzvach mi povie "Prepáč mi" čo ma tiež veľmi zraňuje lebo si myslím že po tom všetkom si zaslúžim počuť viac ako dve slová ktoré ani neznejú úprimne.Záleží mi na našom vzťahu veľmi a veľmi chcem aby konečne začal harmonicky fungovať.netvrdím že bez hádok aj ja som toho názoru nieje hádka, nieje láska ale aby sme to vedeli riešiť spolu a aby si už konečne uvedomil čo robí.Skúšala som už všetko zhovárali sme sa o tom, prosila som ho, vyhrážala sa mu, rozkazovala, ale všetko bez zmeny, už ma napadá len psychológ.
Denisa8
 
Príspevky: 2
Založený: St Feb 01, 2012 3:48 pm

Re: už som skúsila všetko

Odoslaťod fyzik » St Feb 08, 2012 10:17 pm

Mila Denisa,

urcite si neskusala vsetko, lebo by nieco zabralo. skusala si sa nehnevat, ked znova spravi to, co neznasas?
a ake to ma vlastne dosledky? je to zdravie ohrozujuce? ponizuje Ta tym? (myslim tym co robi, nie tym, ze to zas robi, aj ked si mu to tolkokrat opakovala).
Vies, "motivacia z vonku je ako smrad, za chvilu sa vyvetra." (Ivo Toman) nieco na tom je. skusala si sa ked to spravi, len veduco usmiat? a nechat to tak? on uz bude vediet, co spravil zle. To ze si nechce priznat chybu, ked je vo svungu oze byt napriklad tym, ze mu nedovolis si zachovat tvar. z toho co pises a ako to pises si to viem krasne predstavit: zase si to spravil, hoci vies, ze som Ta ziadala, ze to nemas robit, sam vies, ze si mi to slubil, a zase si to spravil.... to nema konca.

mozes mu na buduce spravit tu istu vec a ak mu to bude vadit, tak mu POKOJNE ukaz, ze presne to nemas rada ty na nom.
Ak nema rad hadky, a ty tiez nie, tak sa nehadajte. jednoducho prehltni slinu, zatlac slzu a pokojne sa s nim o tom pozhovaraj. pochval ho za to, co robi dobre. ak urobi pokrok, tak ho odmen. psa tiez necvicis len trestami. pekne hlavne odmeny. pochvaly, ked spravi nieco, co Ta potesi, potes ho naspat. NEKOMANDOVAT! nemanipulovat.

ak Ta lubi, o com nepochybujem, tak to bude fungovat, uvidis :)

vela zdaru a vela lasky
fyzik
 
Príspevky: 55
Založený: So Nov 26, 2011 11:59 pm

Re: už som skúsila všetko

Odoslaťod patrika » Po Feb 13, 2012 11:18 pm

Ahoj Denisa

myslim si ze zakladom je pochopit ze v hadke nejde o to aby v nej niekto vyhral alebo prehral. Nie je to sutaz kto z koho, hadka ma byt konstruktivna bez kriku a hnevu. Znie to divne ale vtedy je to hadka ktora dospeje k nejakemu cielu a vasim spolocnym cielom je nehadat sa. Vztah je aj o tom ze si prestanete vycitat to co bolo pred rokom alebo dvomi... netreba sa vracat do minulosti a zatinat sekeru do starych ran...to naozaj nic nevyriesi. Stacia jednoduche formulky...ako "aha zas je na zemi tvoja ponozka, Zlatko co myslis co snou urobime? :)"
patrika
 
Príspevky: 16
Založený: St Jan 25, 2012 9:13 am


Naspäť na Partnerská kríza