Autizmus- Aspergov syndróm

Autizmus- Aspergov syndróm

Odoslaťod michaelaz » So Mar 29, 2014 10:35 am

Dobrý deň
Chcem sa spýtať, či je možná diagnostika Aspergovho syndrómu aj vo vyššom veku, konkrétne 60 rokov, u muža. Všímam si viaceré príznaky. Spomeniem aspoň niektoré:
- pocit pokoja a kľudu len pri vykonávaní fyzicky náročnej práce (práca v lese a pod.), len vtedy , alebo počas tohto obdobia pozorujem pokojné správanie, uspokojenie.
- pravidelné striedanie sa "neutrálneho" a agresívneho obdobia. Agresiu a amok zapríčiňujú nepatrné podnety- obyčajná reakcia druhej osoby na niečo nevhodné, čo spravila osoba s potencionálnym syndrómom. Slová, ktoré daná osoba používa v čase amoku sú vždy rovnaké, znejú veľmi neinteligentne, sú to vždy frázy, ktoré už od niekoho počul a absolútne nezodpovedajú danej realite. Nieje schopný vidieť svoju chybu, alebo objektívnu realitu.
- zaužívané stereotypy. Asociálne správanie je menej badateľné, ale všimla som si asi toľko: v momente keď daná osoba chce odísť počas z návštevy, jednoducho sa postaví a zahlási- No, ideme!. Postaví sa k dverám a čaká (alebo v aute), alebo ak dlho čaká, tak odíde sám.
- Problémy s prejavom emócií- v úzkom kruhu rodine neprejavuje city, neobjíma ani nič podobné. Radosť, nadšenie, lásku - v prípade osôb navonok prejavuje len pri veľmi malých bábätkách... alebo pri zvieratách, pre ktoré ma veľký cit.
- pudové správanie

.. neviem, či skutočne je možná diagnostika v takomto vysokom veku, resp. ak by to aj bolo zdiagnostikovateľné, či vôbec existuje pomoc. Daná osoba by zaiste odporovala akémukoľvek riešeniu. Prosím o radu, prípadne názor, či to môže byť tento syndróm, či nie. ďakujem
michaelaz
 
Príspevky: 1
Založený: So Mar 29, 2014 10:23 am

Naspäť na Psychózy

cron