Obsedantno-kompulzivna porucha

Obsedantno-kompulzivna porucha

Odoslaťod sasenka34 » Ne Sep 19, 2010 10:04 am

Dobry den,chcem Vas poprosit o radu,mam priatela,ktory ma podla mna tuto diagnozu,nie som ani psychiater,ani odbornik,ale po precitani par veci na internete som si uz na stopercent ista...Problem je v tom,ze on si ju neprizna...Dalo sa to znasat,ale uz som si povedala dost...slubuje mi uz mesiac,ze pojde k lekarke,ale uz sa to zhorsuje v poslednej dobe vobec nevie spat,upratuje mi spajzu,chladnicku dve hodiny,vsetko stavia do pozoru,ale to je na tom najhosie,ze ja sa zobudim a je 4:40 rano.On si mysli,ze je to v pohode,ale podla mna nieje.Povie,ze on je nocny vtak..Zije v noci,ja cez denpotom sa len hadame,ja som unavena,on to nepochopi..... mam xy pripadov..ma ist vecer von,alebo do prace a trva mu HODINY,kym vyjde z bytu,medzitym si po kazdom ukone zapali,poupratuje kupelnu v ktorej je mimochodom dlho,ako keby robil v bani kazdy vecer...vsetko poutiera do sucha,kefky postavi do radu,ak to niekto z rodiny neda na miesto tak ako on,tak je zle...pred spanim ma asi 100 ukonov,ktore urobia mne tym doslova z otravuje zivot,ja si lahnem spat a pocujem ako myka s klucami vo dverach minimalne 3x,pocita dvierka na skrini,na komode,zatlacuje dvierka na skrini,ktore potom zavrzgaju,popravuje stolik pod telkou asi 5 min,kobercek...tam vrzga parketa.. ...myslim,ze uz aj ja z toho saliem...ked mu poviem,ze to nieje normalne on povie,ze my sme bordelari,nic si nevieme vazit...v praci koncime o 5tej,ked ho tam necham upratovat/aj ked je vsetko tip top/,tak vie tam byt aj do pol 9tej,uklada kabliky,predlzovacku,hoci s tym nikto nepohol,privadza ma do sialenstva.....minuli rok nam ukradli auto,ak si dobre spominam,tak asi vsetko najviac prepuklo vtedy,boli sme vtedy velmi nestastni....priatel ma 24 rokov,otca despotu,mamina je zena,ktora vsetko tutle a znasa....chcem mu pomoct,ale uz neviem ako.K lekarke ho nedostanem.Pomozem aj sebe,aj nasmu vztahu,darmo mu vysvetlim,ze nic sa nestane,ak neurobi toto,alebo tamto...Poradte mi prosim,co mam robit,som uz zufala....dakujem vopred
sasenka34
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Sep 19, 2010 9:35 am

Naspäť na Psychózy

cron